Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1059: Albay Koby Olayı

Bölüm nasıldı?

• İyi

Kullanılan: 219 78.8%
  • Orta

Kullanılan: 49 17.6%
  • Kötü

Kullanılan: 10 3.6%

• Kullanılan toplam oy
    278
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bölümde BB'nin topuklaması haricinde kayda değer bir şey yok. Wano'dan uzaklaşıp başka olaylar göstermesi nefes aldırdı. Serapgillerin tasarımını beğenmedim ama tam Nika'ya göre rakip. İyice çoluk çocuk işine döndü :of:

Bölümün en iyi yanı malum bir Mihawk haterının sırf Mihawk'ı gömmek için yana yakıla bir şeyler ararken yazdığı mantıksız şeylerin kendi fanı olduğu karakter aleyhine gösterilmesi oldu. Artık o argümanların ne kadar saçma sapan şeyler olduğu açık olmuştur. Ter YC1 vs benzeri saçmalıklar, tekrar yazmaya gerek yok. Sadece şu sayfanın bir benzerini Mihawk'tan görseydik kendisinin ne destanlar yazacağını düşünseniz yeter.
Bunların kılıç ustası Rayleigh tarafından yapılması da pastanın üzerindeki çilek :p .

Bu arada o kadar şeyden sonra üzerlerinde çizik bile yoktu denmesi yeni Pacifistaların dayanıklılığını gösteriyor. Teach'in Kara Delik saldırısından çiziksiz kurtulmuş Seraphim.

Teach Hancock olayı 2. bir Marco notu vakasıdır. Mantıkla çok bağdaşmıyor.

Keza ödül mevzusunu açıklamaya çalışmak da mantıksız. İlk ödülünü alan herkes Shichibukai oldu galiba, ödül artışları bayağı aşırı gözüküyor.

Meyve ile Joy Boy olmanın retcon olduğuna dair en iyi kanıtlardan biri budur.
BB, Mihawk'ın çocukluğuna mı terlemiş yani bunu mu demek istiyorsun?

Teach'in 100 bölüm önce yapacağım dediği hamle senaryoyu bağlamak için çizilecek hikayeden başka bir şey değilmiş. Seraphim'ler gösterildi, Hancock'un adadan gidişinin yolu açıldı, Shakky tanıtıldı, Rocky Port'a değinildi ve Coby kaçırıldı. Meyve bu işin Oda tarafından çizilmiş bahanesi, Teach'in işine yarar diyemiyorum. Teach'in yükselişini daha sonra görürüz umarım. Saçma sapan prenses Coby'yi kurtarma hikayesi görmeyelim de ne olursa olsun.

Ödüller uçuşa geçti. Shounen mantığıyla ana karakter ve arkadaşları yükselince bir anda herkes değerlenmeye başladı. Hancock'a yakışır tabi, ona bir şey demiyorum.

En önemisi meczubun adada kalmasını sağlayan Aramaki'ye saygılar sevgiler efenim. Ne kadar büyük bir iş yaptı haberi yok.

Şu seride öyle güçlü böyle süper şöyle mükemmel diye anlatılan herşey masaldır.

Bunu bir çok japon mangası üzerinden size kanıtlarım.

Seraphimler ilk gosteriliyor diye bu sekildeler, ilk pacisifta göründüğünde bizimkilerin çizik atamadığı varliklardi sonra parmak ucuyla yendiler bir surusunu.

Kisaca 1 ay sonra tekrar pasifista görelim zoro 10 tanesini tek kilicla alir, sanji yemegine kadar, brook kilotlarini görür böyle şeyler yani.

Bölümü ben beğenmedim niye begenmedim, bize reverie ve devrimciler lazimdi. Kim takar Kuja kabilesini de karasakali.

Araya kaçmış don gibi çok gereksiz bir bölüm, şu bölümdeki herşey bir sayida herhangi bir sayfaya yazılmış olsa hiçbir eksik olmaz sümüklü cobyden de bi garp çıkmaz katranı kaynatsan olmaz şeker, sümüklü coby sümüklü cinsine çeker beyler.

Moderatör tarafında düzenlendi:
>Katakuri'nin gaza karşı geleceği görerek önlem alması lazım mıydı? Gazı görebilirdi ama içeriğini bilebilir miydi? Sanmıyorum. Pastadan çıkan Luffy yansımalarını görmesi ve müdahale edememesi gibi bir şey olmuş, gazın halüsinasyon oluşturması olabiliritesi yüksek.

>Yamato kısmını geç, tayfaya katılana kadar her bölüm bir panel gösterirse şaşırmam.

>Marco'nun Shanks ile gösterildiği kısım geçiş için gerekli ama manga içerisinde gereksizdi, Shanks'ın gemideki maymunu görmemize sebep olduğu iyin beğendim yine de.

>Hancock için sadece Coby'nin gönderilmediğini ve daha rütbelilerin olduğunu görmek iyi oldu. Ayrıca Coby'nin onlardan daha iradeli olduğunu görmekte güzeldi.

>Teach'in astları tam saftrik. Hancock tarafından gelişi güzel taşa döndüler ve ağızları açık bön bön yakalandılar. Teach ise Hancock'u yılanı kafasından tutar gibi yakalamış. Aralarındaki pazarlık telefonda konuşup "aşkım sen kapat, hayır sen kapat..." muhabbeti gibi ilerlemiş. Rayleigh gelince şaşırmasını anladım da bırakıp gitmesini anlayamadım. İlginç bir iş ahlakı var, haddini bilen çakal felsefesi.

>Seraphimlerin çocuk gibi olması dışında şüphe uyandırıcı bir konu yok aklımda. Lunarian ırkı genlerinin eski lordların genleri/görüntüleriyle harmanlanması makul ama niye çocuk oldukları soru işareti. Star Wars klonları gibi bebeklikten doğup hızlı gelişme evreleri varsa bilemem ki bunu Germa klonlarına yedirmişti Oda. Mihawk silüetli Seraphim'in gücünü de çok beğendim ifade edeyim.

Son düzenleme:
Şu seride öyle güçlü böyle süper şöyle mükemmel diye anlatılan herşey masaldır.

Bunu bir çok japon mangası üzerinden size kanıtlarım.

Seraphimler ilk gosteriliyor diye bu sekildeler, ilk pacisifta göründüğünde bizimkilerin çizik atamadığı varliklardi sonra parmak ucuyla yendiler bir surusunu.

Kisaca 1 ay sonra tekrar pasifista görelim zoro 10 tanesini tek kilicla alir, sanji yemegine kadar, brook kilotlarini görür böyle şeyler yani.

Bölümü ben beğenmedim niye begenmedim, bize reverie ve devrimciler lazimdi. Kim sii... Kuja kabilesini de karasakali.

Araya kaçmış don gibi çok gereksiz bir bölüm, şu bölümdeki herşey bir sayida herhangi bir sayfaya yazılmış olsa hiçbir eksik olmaz sümüklü cobyden de bi garp çıkmaz katranı kaynatsan olmaz şeker, sümüklü coby sümüklü cinsine çeker beyler.
Önceki Pacifista'lar 300m'lik korsanları tokatlıyordu. Haki bilmeyen papatesti yani.

Şimdi ki Pacifista Yonko'yu terletti.

Coby sayesinde aokiji yi görürüz. Belki onun sayesinde kaçar belki denizciler harekete geçer. Çizer 3 mevzuya güzel ayak yaptı. Yeni px ler canavar h.haki meyve kullananları etkiliyor ve denizciler güçlenmiş ve yeni hedef belirleyecekler gibi. Bakalım görelim...

BM Kaido ittifakı duyulunca kılıçustası Gorusei büyük bir temizliğe gerek var demişti. Tabi daha sonra Kaido ile Luffy kapıştığı ve CP0 üyesinin kendini feda ettiği bölümde Kaidonun kızmasından endişe edip tir tir titriyorlardı. E. Oda koskoca dünya hükümetini kendiyle çelişir hale getirdi. Şimdi 2 Yonko düştü, yenileri var, bakalım yeni robotlarla bir temizliğe girişecekler mi. :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık