Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1054 Spoiler Yorumları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ben hiç mantıklı bulmadım.Yani bataklık,kum,ateş,soğukluk falan olur çünkü bunlar akışkan maddeler yada gazlar . Aramaki mantar,ağaç,çiçek falan çıkartıyor yerden ama bunların hepsi katı maddeler.Benim hatırladığım hiç katı madde olup logia olan meyve yok.Ben ya paramacia yada zoan meyvesi bekliyordum.
Buz/kar/kum bunlar katıdır. Kar ve kum küçük katı taneciklerden oluştukları için akışkan gibi sanılabilir. Logia demek illa ki akışkan olacak demek değil. Doğada bulunan şeyler logia türü oluyor. Lav, ateş, buz, kum, gazlar vs. Katakuri'nin bedeni meyvesinden dolayı mochi'ye dönüşse de logia türü değil. Çünkü mochi doğada bulunan bir şey değil. Örneğin krema meyvesi yiyen big mom tayfasındaki elemanın da bedeni kremaya dönüşüyor ama o da aynı bu durumda. Bazı meyvelerde ise mesela Mr 3'deki gibi, ya da Mingo'daki gibi, bedenin bir şeye dönüşmüyor ama bedeninden bir şeyler çıkıyor, birinden mum diğerinden sicim. Yeni amiralin meyvesi logia ise, spesifik bir adı olmalı örneğin ... ağacı/çiceği ya da ... meyvesi ... tipi gibi. Bitkiler doğada bulunan şeyler oldukları için buna logia demek pek de mantıksız değil. Luffy'nin meyvesinin da zoan olması çok normal. Özellik ile mistik sınıfları çok sağlam. Sengoku da insan insan meyvesi yedi ama mistik Buddha versiyonunu. Ve ellerinden şok dalgaları çıkarabiliyor ki muhtemelen Balıkadam Karatesi gibi logia'lara bile etki ediyordur bu saldırısı. Bir de bedeni altına dönüşüyor. Marco kuş meyvesi yedi ama Phoenix versiyonunu. Mavi alevler kullanabiliyor ve meyvesi aktifken en önemli organ olan beyni bile hasar alsa hiçbir şey yokmuş gibi iyileşebiliyor. Yamato buz saldırıları yapabiliyor. Kaido hem alev hem rüzgar vs birçok saldırı yapabiliyor. One Piece'deki en güçlü meyveler aslında bu mistik ya da antik tipler. Ve özellik ile de mistik olanlar. Çünkü çeşitli mitolojilerdeki kişilerin güçlerini alınıyor bu meyveler ile. Bu yüzden hem logialar gibi saldırılar yapabiliyorlar hem bedenleri logialara benzer şekillere bürünebiliyor. Haki olayı gösterilmeden önce, logialar çok üstün diye gösteriliyordu ama, bir balıkadam karatesi ile logialara sağlam vurabiliyorsun. Orta düzey haki kullanan biri bile logialara sağlam vurabiliyor. Tabii karşısı haki kullanmayıp sadece logia gücüne güveniyorsa. Ama Luffy'nin meyvesinin daha çok açıklamaya ihtiyacı var. Nasıl olur da mistik bir canlının bedeni lastik olabilir? Lastik dediğin çeşitli işlemler uygulayarak üretebildiğin bir şey ve antik çağlarda olmayan bir şey. Yani Buddha'nın bedeninin altın olması çok doğal mantıklı ve normal ama Buddha gibi bir figür olan Nika'nın bedeni nasıl oluyor da lastik olabiliyor? Ha belki denebilir ki olay lastik değil, hayalgücünü kullanıp kolunu bacağını uzatmak istiyor ise şişirmek büyütmek istiyor ise yapabiliyor diye, ama esneklik konusu havada kalıyor bu kez de. Nika olayının zoan ve mistik olması normal ve mantıklı ama lastikten başka bir şekilde açıklanması gerekiyor. Aynı şekilde zoan uyanışının da tam açıklanması gerekmekte. Luffy yediği meyvenin formuna tam bürünebilmek için neden uyanışa gerek duyuyor mesela? Sengoku tam formuna geçebilmişti o da mı uyanışa geçebildi yoksa sadece luffy ya da birkaç zoana has bir olay mı, bu gerçek formuna bürünebilmek için uyanışa geçmek? Kısaca Nika ve zoan uyanışının tam olarak hiçbir şey havada kalmayacak şekilde açıklanması gerek.

Son düzenleme:
Bölümü izleyince Cobra öldürüldü ve suç da Sabo'ya atıldı gibi görünüyordu ilk aşamada. Ordaki cümle de buna işaret muhtemelen ama tüm bölüm bundan ibaret çıkmasın da...Sabo ölmemiştir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık