Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1050 Spoiler Yorumları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Japonları tatmin etmiştir.
Abi Türk okuycular bir başka gerçekten ben bunu bilir bunu söylerim. Yabancılar nerdeyse çoğu şeyden memnun seri bazında ya biz anlamıyoruz ya da onlar sığ kafalı...
Valla hiç zannetmiyorum bu sonuçtan oda hariç kimse memnun değildir özellikle K.O durumu oldukça kötü kocaman iki yonko magma da haşat oluyor böyle birşey olabilir mi yaw. Bırak yumruğu yesin yere yığılsın kanlar içinde valla buna razıyım. Kaido ve BM daha şatafatlı bir ölümü hak ediyordu bence.
Ayrıca Apoo’nun böyle tepki vermesine şaşırdım.

Kaido ve big mom'in akibetini 1-2 bölüme ögreniriz gibi aradan önce. Bu şekilde ölmeleri gerekir bi aksiyon olmazsa eger.

Önceki bölüme baktigimda luffy gerçekten saglam vurmus bildigin darbe etkisiyle yere komple gömülmeye devam edip bilincinide yitiriyor. Daha epik çizebilirdi fakat yenilme tarzinda problem yok bence. Tabiki h.haki ve ryou karışımdan dolayi çok güçlü oldu. Tek basina muhtemelen h.haki ile alamazdi dokunabilse bile.
Ryouyu hiç yansıtamadıki oda. Yani ryoulu vurduğunu nerde anladık? İlk öğrendiğinde ağaca vurmuştu mesela animesinde anlaşılırdı yüzeyine hasar vermiyordu arkadan patlıyordu narutonun rasenganı gibi ama daha sonra kaidoya vurduğu darbelerde hiç bunu yansıtmadılar. Saldırı isminde söyleseydi bari. Ben bu yumrukta kaidonun düşeceğini bile ummuyordum yani son vuruşmaları olduğuda anlaşılmıyordu. Hibrit formunda son yumruklaşmalarını beklerdim en zayıf dormunda ağzını açarak luffye gidiyo güvercin yicek sanki. Saçma sapan nerden baksan kötü yazarlık bıkmış herhalde one piece çizmekten ondan olabilir

Japonları tatmin etmiştir.
Abi Türk okuycular bir başka gerçekten ben bunu bilir bunu söylerim. Yabancılar nerdeyse çoğu şeyden memnun seri bazında ya biz anlamıyoruz ya da onlar sığ kafalı...
Türk gençleri malum sebeplerden dolayı hayatlarını yabancılar kadar doğrudüzgün yaşayamıyor. Mesleki tatmin desen şartlardan dolayı yok sosyallik desen malum sebeplerden dolayı(ekonomi) onlar kadar kaliteli şekilde yok. Hatta Burger kasiyeri eğlencesi diyebileceğimiz oyun bile yok.

E ne kalıyor geriye? Ucuz bir şekilde ulaşabileceğimiz animeler, diziler, filmler falan. Bu yüzden bence biz bunlara bir tık daha fazla anlam yüklüyoruz. Onlar için hayatlarındaki onlarca eğlence kaynağından birisi. Öyle o kadar da önemsemeden eğlenmelerine bakıp geçiyorlar.

Not: Bu tespitin gerçeklerle hiç alakası olmayadabilir. Sesli düşünmek diyelim sadece.

Son düzenleme:
Türk gençleri malum sebeplerden dolayı hayatlarını yabancılar kadar doğrudüzgün yaşayamıyor. Mesleki tatmin desen yok sosyallik desen malum sebeplerden dolayı(ekonomi) onlar kadar kaliteli şekilde yok. Hatta Burger kasiyeri eğlencesi diyebileceğimiz oyun bile yok.

E ne kalıyor geriye? Ucuz bir şekilde ulaşabileceğimiz animeler, diziler, filmler falan. Bu yüzden bence biz bunlara bir tık daha fazla anlam yüklüyoruz. Onlar için hayatlarındaki onlarca eğlence kaynağından birisi. Öyle o kadar da önemsemeden eğlenmelerine bakıp geçiyorlar.

Not: Bu tespitin gerçeklerle hiç alakası olmayadabilir. Sesli düşünmek diyelim sadece.
Harika bir anlatım. Gerçekten öyle , muhtemelen çoğu yabancı günlük eğlencelerinin yanında birde bu tarz şeyler okuyup keyif alıp geçiyor. Belki derinlemesine düşünmüyor, karekterlere bağlanmıyor sadece işin iyi tarafını görüyor. Ancak bizim coğrafya da karakter bundan ziyade karakterleri benimseme , hikayeyi ve akışı özümsemek , bunun eğlence amaçlı oluşundan çok derin arzulama kendini onun yerine koyma sonucu böyle şeyler çıkıyor ortaya.

Harika bir anlatım. Gerçekten öyle , muhtemelen çoğu yabancı günlük eğlencelerinin yanında birde bu tarz şeyler okuyup keyif alıp geçiyor. Belki derinlemesine düşünmüyor, karekterlere bağlanmıyor sadece işin iyi tarafını görüyor. Ancak bizim coğrafya da karakter bundan ziyade karakterleri benimseme , hikayeyi ve akışı özümsemek , bunun eğlence amaçlı oluşundan çok derin arzulama kendini onun yerine koyma sonucu böyle şeyler çıkıyor ortaya.
Yani... Bir de eğlence kaynaklarının kıtlığı da dışında şöyle bir gerçek var ki bunların hepsi kaçış edebiyatı, birnevi. Bizde gerçek hayat, ülke gündemi falan fazlaca buhranlı. Böyle olunca kurgusal evrenler bunlardan kaçmak için iyi bir yol. Eh kurgusal evren az da olsa bozunca...

Türk gençleri malum sebeplerden dolayı hayatlarını yabancılar kadar doğrudüzgün yaşayamıyor. Mesleki tatmin desen şartlardan dolayı yok sosyallik desen malum sebeplerden dolayı(ekonomi) onlar kadar kaliteli şekilde yok. Hatta Burger kasiyeri eğlencesi diyebileceğimiz oyun bile yok.

Bunun pek de Türklükle alakası yok. Manganın güncel halini beğenen oranı olarak bizim forum diğer yerlere göre daha az, o yüzden negatif düşünceler pozitif düşünceler arasında kaynamıyor. Ama bu orada olmadığı anlamına da gelmiyor.

https://www.reddit.com/r/OnePiece/comments/uxk7ok Adam konu açmış Luffy vs Kaidou aslında iyi diye. Zaten iyiyse "aslında" kelimesini niye kullanıyor? Çünkü manga yakın zamanda daha önce hiç olmadığı kadar eleştiri almaya başladı, ve bu eleştirenlerin oranı toplulukta fazlalaşıyor gittikçe. Aslında demesi de, tam tersi olduğunu iddia edenler için kullanılmış.

Yorumlardan birinde biri çok iyi demiş
"Dövüşün climactic(zirveye, doruk noktasına ulaştırıcı heyecan durumu--?--)olduğunu ikna için yazılan konu ve yorum yazıları bile buna delil. Gerçekten climactic olsaydı birbirimizi bu kadar ikna etmeye çalışmazdık."

Bunun pek de Türklükle alakası yok. Manganın güncel halini beğenen oranı olarak bizim forum diğer yerlere göre daha az, o yüzden negatif düşünceler pozitif düşünceler arasında kaynamıyor. Ama bu orada olmadığı anlamına da gelmiyor.

https://www.reddit.com/r/OnePiece/comments/uxk7ok Adam konu açmış Luffy vs Kaidou aslında iyi diye. Zaten iyiyse "aslında" kelimesini niye kullanıyor? Çünkü manga yakın zamanda daha önce hiç olmadığı kadar eleştiri almaya başladı, ve bu eleştirenlerin oranı toplulukta fazlalaşıyor gittikçe. Aslında demesi de, tam tersi olduğunu iddia edenler için kullanılmış.

Yorumlardan birinde biri çok iyi demiş
"Dövüşün climactic(zirveye, doruk noktasına ulaştırıcı heyecan durumu--?--)olduğunu ikna için yazılan konu ve yorum yazıları bile buna delil. Gerçekten climactic olsaydı birbirimizi bu kadar ikna etmeye çalışmazdık."
Hiçbir şey ak ya da kara değildir. Bunu ben de biliyorum. Ama yabancılar genel olarak seriye bu forum kadar tepki göstermiyor ve aradaki farkın da öyle o kadar az olduğunu düşünmüyorum. Sen bile bu durumu "bu seriye yüksek fantastik eser muamelesi yapab bir biz varız" herhalde şeklinde ifade etmiştin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık