Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1044. Spoiler Yorumları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Zoanların kendi bilinci olması sayesinde objelere yedirilebiliyordur herhalde acaba zoan yemiş kişilerinin aklında yedikleri zoanların bilinçleri duruyor mudur? Duruyorsa meyveyi uyandırdıkları zaman alter ego tarzında karşımıza çıkabilirler mi?

O hayvanların ne zamandır uyanış kullacısı olduğu belli mi? Kata ve Dof da paramecia ve sıkıntısız kullanıyorlardı zaten? Abi savunmuş olmak için savunuyorsunuz sırf bazı şeyleri anlamadan yoruldum aynı şeyi tekrarlamaktan son bir kere daha anlatacağım. Şimdi Gorosei bir tanrıdan bahsediyor değil mi?
Gorousei: "His body has the properties of rubber.
And he can fight in any way he wishes... Making people smile wherever he goes.
He is the “Warrior of Liberation”, also known as...
“Nika, the Sun God”.
Awakening will give the rubber body even more “strength” and “freedom”.
It is said that...
it's the most ridiculous power in the world!!"
Şimdi bunun güçlü bir savaşçı olduğu zaten açık. Nasıl ki Buddha meyvesi yemiş Sengoku o moda girdiğinde Buddha'nın güçlerini kullanıyor şuan Luffy de Nika oluyor. Tanrısal güçler elde ediyor, daha nasıl basit anlatabilirim?
Law, her oda açtığında enerji muhabbeti yapıyor. Meyveyi çocukluğundan beri kullanıyor. Bu adam 1-2 sene uyanışı kullanınca sıkıntısız kullanacak mı şimdi? Doflamingo ve Katakuri'nin de sıkıntısız kullanması enerji tüketmediği anlamına gelmiyor, Katakuri savaşını kolundaki haki desenlerine dikkat ederek okursan gerekmediğinde meyveyi kullanmaktan kaçındığını görürsün zaten. Enerji tüketiyor çünkü. Zoan uyanışında bunun tam aksine dayanıklılıklarında artış olduğu söylendi. Bu konuda bir çelişki yok, sen de eleştirmek için eleştiriyorsun aynı mantıkla. Doflamingo'nun enerjisi sıfıra indiğinde kuş kafesi neden yok oluyor? Madem enerji tüketmiyor, sürdürülebilir bir teknik olması gerekiyor. Uyanmış Zoan kullanıcıları bilincini kaybedince dayanıklılığını yitiriyor mu? Tam aksine erkenden ayağa kalkıyorlar.

İkinci söylediğine gelirsek, alıntıladığın mesajımı dikkatli okumadın sanırım yeniden yazıyorum. Luffy, tanrısal güçler elde etmedi demiyorum. Luffy çok güçlenmedi demiyorum. Luffy, BU BÖLÜMDE çok çeşitli yetenekler göstermedi diyorum. Yaptıklarını güçlendirmiş üstüne mekân manipülasyonu eklemiş ki bu beklenen bir şeydi zaten uyanıştan. Kaido'nun yetenekleri daha çeşitli ve buna laf etmeyen adamların Luffy'nin BU BÖLÜMDE gösterdiklerine laf etmesi saçma diyorum.

Meyvelerin kişiliğe etki ettiği daha önce söylenmişti diye hatırlıyorum. Jabra söylemişti sanırım. Aynı zamanda kullanıcıların meyvesine uygun olma durumu da var. Soğuk bir kişiliği olan Kuzan'ın buz meyvesine sahip olması, Apoo'nun ses meyvesine sahip olması, Law'ın meyvesi vesaire bu olay saymakla bitmez. Nika meyvesi de kendisine uygun olan adamı 800 yıl sonunda bulmuş. Buna tam reenkarnasyon denemez. Şeytan meyvelerinin daha ayrıntılı açıklamasını daha sonra görebiliriz diye düşünüyorum.

Zoanların kendi bilinci olması sayesinde objelere yedirilebiliyordur herhalde acaba zoan yemiş kişilerinin aklında yedikleri zoanların bilinçleri duruyor mudur? Duruyorsa meyveyi uyandırdıkları zaman alter ego tarzında karşımıza çıkabilirler mi?
Büyük ihtimalle hayvan zoanlarının bilinci hayvan kadar, mesela kurt meyvesinin bilinci bir kurdunki kadardır. İnsan insan meyvelerinde olay derinleşebilir.

Açıkca meyvelerin ruhu olduğunu kendi iradeleri olduğu söylemiş kadimler.

Bunu da Luffy'nin meyvesini neden yakalayamadıklarına kılıf olsun diye uydurmuş olabilir,Oda.
Bu mesele çok daha öncesinde konuşuldu. Teoriler bile var. Hatta Kılıçların da olduğunu söyledik söyleniyordu da. Teach beni seçti felan diyordu. Teach de yapılmayan eleştiriler burada yapılmaya başlandı.

Şimdi bi' meyve var, bu meyve zamanında Dünya Hükümeti'nin başına bela olmuş ve bu meyveyi 800 yıldır kontrol etmeyi beceremiyorlar, bu meyvenin kullanıcısı zamanında öyle olaylara vesile olmuş ki, araştırılmasın diye koskoca adaya soykırım uyguluyorlar. Bu olaylara vesile olan kişiye yaklaşan adamın oğlunu, başımıza buna benzer bir dert açar diye öldürmek için milyonlarca bebek katlediliyor.
Adında D. olan, Garp'ın torunu, Dragon'un oğlu bu meyveyi yemiş ve denizlerin en hızlı yükselen korsanı olmuş, üstüne DİREKT DÜNYA HÜKÜMETİ'NE SAVAŞ AÇMIŞ, peşinden hala nitelikli adam yollamıyorlar. Sonra zaman geçmiş bu çocuk 5. İMPARATOR olarak anılmaya başlanmış kısa bir süre, hala peşinden adam yollamıyorlar, Robin'i felan öldürtmeye çalışıyorlar. EN SONUNDA KAİDO İLE 1'e 1 ATINCA PANİK OLUYORLAR. Senin yazacağın hikayenin ben ta... edebiyat okuyan 1. sınıf öğrencisi böyle bi hikayecilik şeması çıkarmaz. GODA GODA EVET GODA ÜÜÜH GODA AKIT ÜSTÜME GODA

Moderatör tarafında düzenlendi:
Law, her oda açtığında enerji muhabbeti yapıyor. Meyveyi çocukluğundan beri kullanıyor. Bu adam 1-2 sene uyanışı kullanınca sıkıntısız kullanacak mı şimdi? Doflamingo ve Katakuri'nin de sıkıntısız kullanması enerji tüketmediği anlamına gelmiyor, Katakuri savaşını kolundaki haki desenlerine dikkat ederek okursan gerekmediğinde meyveyi kullanmaktan kaçındığını görürsün zaten. Enerji tüketiyor çünkü. Zoan uyanışında bunun tam aksine dayanıklılıklarında artış olduğu söylendi. Bu konuda bir çelişki yok, sen de eleştirmek için eleştiriyorsun aynı mantıkla. Doflamingo'nun enerjisi sıfıra indiğinde kuş kafesi neden yok oluyor? Madem enerji tüketmiyor, sürdürülebilir bir teknik olması gerekiyor. Uyanmış Zoan kullanıcıları bilincini kaybedince dayanıklılığını yitiriyor mu? Tam aksine erkenden ayağa kalkıyorlar.

İkinci söylediğine gelirsek, alıntıladığın mesajımı dikkatli okumadın sanırım yeniden yazıyorum. Luffy, tanrısal güçler elde etmedi demiyorum. Luffy çok güçlenmedi demiyorum. Luffy, BU BÖLÜMDE çok çeşitli yetenekler göstermedi diyorum. Yaptıklarını güçlendirmiş üstüne mekân manipülasyonu eklemiş ki bu beklenen bir şeydi zaten uyanıştan. Kaido'nun yetenekleri daha çeşitli ve buna laf etmeyen adamların Luffy'nin BU BÖLÜMDE gösterdiklerine laf etmesi saçma diyorum.
Yok, ben çok mantıklı bir şekilde eleştiriyorum ama fan olduğunuz için gözünüzü kapatıyorsunuz. Tartışmasak daha iyi çünkü hiç bir şeyi kabul etmeyeceksin.

Ben baya beğendim bölümü bilerek öyle yıldızlar falan çizilmiş meyve en gülünç meyve olduğu için(o havayı vermek istemiş Oda). Çok beğendim ben şimdilik.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 41)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık