Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1043: Birlikte Ölelim

Bölüm hakkında ne düşünüyorsunuz?

• İyi

Kullanılan: 299 79.3%
  • Orta

Kullanılan: 39 10.3%
  • Kötü

Kullanılan: 39 10.3%

• Kullanılan toplam oy
    377
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Joyboy olayı sadece Poseidon olmak gibi bir şeyse ve karaktere hiç etki etmiyorsa belki yine kurtarabilir diye düşünüyorum. Yani çok over-power bir şey olmasın da...
Çok klişe reenkarne falan diye yedirirse bize.. he o silahları bilmem kaç yılda bi sadece D. vs vs kullanabilir fln derse, yerizde. Diğer türlü aşırı klişe olur :D

Luffy öldü. Sesi gitti diyerek onu anlattı. Ama Zoro için böyle bir şey denmedi. Ya Zoro hala yaşıyor ya da öldü kimse farkında değil.

King ve Kaido arasındaki muhabbeti tam bilmiyordum. Sen söyleyince baktım ve açıkçası o muhabbeti görünce bunun bir unvan tarzı bir şey olduğunu daha fazla düşünmeye başladım. Şöyle ki ilk konuşmalarında King'in tutsak olarak eziyet falan gördüğüne şahit oluyoruz. Ve Kaido onu kurtarıp dünyayı değiştirebileceğini söylüyor. King gerek o anki durumuna gerekse ırksal durumuna baktığımızda çok sıkıntılar yaşadığı ve var oluş mücadelesi verdiği ortada. Hatta öyle bir noktaya gelmiş ki artık gelip birilerinin dünyayı değiştirmesini ve kurtarılmayı bekliyor. Ve buna paralel hem Kaido'nun onu kurtarması hem de Kaido'nun dünyayı değiştirme üzerine konuşması beklenen kurtarıcının Kaido olabileceği düşüncesini oluşturuyor King üzerinde. Sonraki bölümdeki fb'de Kaido'nun King'e hala benim Joy Boy olduğumu düşünüyor musun demesi de şunun üzerine: King'in beklediği Joy Boy dünyadaki ezilmiş halkların beklediği gerçek bir kahraman. Kaido ise bu değişimi bir kahraman gibi değil bir zalim olarak yapmayı deniyor. King de muhtemelen bunlara şahit oluyor. Kaido adeta laf sokarcasına bu durumla King üzerinden dalga geçiyor. Bu kurtarıcı olayı zaten balıkadam zamanında da vardı. Onlar da kendilerini kurtaracak birini bekliyorlardı.

Ben Kaido'nun motivasyonun da Joy Boy olduğuğunu düşünüyorum artık. Kaido aslında King gibi ırksal yönden dışlanmış zorluk çekmiş birisi. Bir OP klişesi olan çocukluğunda ya da geçmişinde zorbalığa uğrama durumu olmuştur. Burda ya kendisi efsaneleşmiş olan Joy Boy'u bekledi ya da kendi olmak istedi(muhtemelen bu yüksek ihtimal). Ama bir süre sonra bu iki durumun da kendi üzerinde gerçekleşmediğini görünce bu sevgi nefret durumuna dönüştü. Ve de belli bir güce ulaşınca hele de bu güce (var olduğunu bildiğimiz) ırkının tek üyesi olarak tanrıvari bir şekilde ulaşınca kendi varlığını Joy Boy'un başarısız olması üzerine kurdu. O yüzden Joy Boy'un hayatında önemli bir yere sahip olacak olan Wano'yu 20 küsür yıldır işgal ediyor. O yüzden dünyaya barış getirmesi beklenen Joy Boy'un aksine dünya savaşı çıkarıp dünyayı kaosa sürüklemek istiyor. Bu içmeleri de kendinin Joy Boy olamamanın verdiği acıdan kaynaklı. Bu kısmı da araya eklemiş olayım.

Telden yazmak zor olduğu için biraz yarım yamalak yazıyorum ama anlaşılmıştır diye düşünüyorum.
Ben de tam aksini düşündüm. Bence Kaidou zalimlikleri ile Joy Boyluktan uzaklaşmıştı. Bu yüzden soruyor, hala olduğumu düşünüyor musun diye? Ve gene dikkat çekiyorum, olacağımı mı diye sormuyor, olduğumu diye soruyor. Kimse x kişi Joy Boy olacak veya ben Joy Boy olacağım diye bir laf etmedi şu dakikaya kadar. Bence bu bile Joy Boy'un bir unvan olmadığının bir göstergesi, çünkü seride bin defa Korsan Kral olma muhabbetini duyduk şu ana kadar.

King Kaidou'nun Joy Boy olup olmadığını umursamıyor, dünyayı değiştirecek gücü olduktan sonra. Ama Korsan Kral olmasını da umursuyor. Kaidou Korsan Kral olacak adam diye diretebiliyor.

Şimdi esas soru: Joy Boy mu güçlü Kaido mu? Bir ihtimal Joy Boy baskın gelecek. Kaido uyanış açmak zorunda kalacak. Gücü iyileşmesi hızı her şeyi katlanacak. Joy boy ile anca öyle kafa kafaya dövüşecek ve sonunda da yenilecek. Biz de luffynin seri sonunda erişeceği seviyeyi görmüş olacağız. Luffy işte bu joy boyu aşacak. Joy boyun vücudunda bir de yara göreceğiz :p Ryuma yapmış :D

Final sagaya giriyoruz. Düğümler yavaş yavaş çözülüyor. Reenkarne olayına laf yapan arkadaşlar lütfen fantastik bir anime evrenini izlediğinizi unutmayın 2 hafta sonraya bol şans Yonkou. Dişe diş,kana kan.

Şimdi esas soru: Joy Boy mu güçlü Kaido mu? Bir ihtimal Joy Boy baskın gelecek. Kaido uyanış açmak zorunda kalacak. Gücü iyileşmesi hızı her şeyi katlanacak. Joy boy ile anca öyle kafa kafaya dövüşecek ve sonunda da yenilecek. Biz de luffynin seri sonunda erişeceği seviyeyi görmüş olacağız. Luffy işte bu joy boyu aşacak. Joy boyun vücudunda bir de yara göreceğiz :p Ryuma yapmış :D
İLLA BİLLAHİL ALİYYİL AZİM

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 10)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık