Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1043: Birlikte Ölelim

Bölüm hakkında ne düşünüyorsunuz?

• İyi

Kullanılan: 299 79.3%
  • Orta

Kullanılan: 39 10.3%
  • Kötü

Kullanılan: 39 10.3%

• Kullanılan toplam oy
    377
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Zunesha "anılarım canlandı" derken neyi kastediyor acaba. JoyBoy'un ortaya çıkmasıyla anıları da geri mi gelmiş oldu. Yoksa JoyBoyu hissedip anılarım canlandı derken kendisini eskiye götüren bir hisden mi bahsediyor. Umarım anlatabildim.

Zunesha 800 yıldır JoyBoy dan haber alamıyorsa bunun meyve ile alakalı olması da düşük değil mi sizce ? 800 yıldır meyve de keramet olsa çoktan biri bir şeyler yapmış olmalıydı. Eğer JoyBoy olayı meyve ile alakalı bir durumsa o zaman tek bir seçenek kalıyor 800 yıldır gomu gomu no mi yi kullanan tek kişi Luffy olmalı.

Öyle varsayarsak, Shanksin luffye neden değer verdiği daha iyi anlaşılır.

Bölümü ancak okuyabilme fırsatım oldu ve garip hissettim. Luffy gerçekten ölse ve bir değişim yaşansa - ki başından beri mümkün olmayan bir şeydi bu - çizilen bölüm böyle olur muydu gerçekten ? Chopper hala troll gibi ağlıyor diğerlerinin haberi bile yok. Luffy'nin ölümü olabilecek en görkemli şekilde olur tam bir sessizlik hakim olur böyle olmaz. Kid Law ve Momo sesten bahsetmişler ama bu ses tırnak içinde yazılmış. Bunu varlık olarak algılamak daha makul gibi duruyor. Çünkü normal sesler o mesafeden zaten duyulamadığı gibi k.haki'nin böyle bir özelliği de yoktu sanırım. Fakat yine de kid ve lawın hissedebilmesi ilginç oldu. İlginç değil aslında da görmediğimiz için normalde şaşırdım diyebilirim. Onun dışında Yamato'ya bayıldım hem duruş olarak hem de kaido ile karşı karşıya durduğunu sandığım paneldeki çizimi muhteşem olmuş. Momo her zamanki momo babasına benziyor ve bu iyi bir şey değil. Oden'e hayranlık duyan birinden doğru cümleleri duymak rahatsız etmeli. Momo daima bir kurtarıcı beklentisinde. Luffy öldüyse kurtuluş yok diye düşünüyor. Bizden bir nane olmaz diyor ama bunu yaparken de efsanevi bir fille konuşabilecek kadar özel biri olduğunun farkında değil.

Luffy konusunda da görüşüm hala aynı. Uyanış gerçekleşiyor ve Luffy farklı bir forma bürünüyor. Eskisinden farklı bir duruş eskisinden farklı atan bir kalp tamamen farklı bir beden tamamen farklı bir ruh sesi taşıyor uyanış ile birlikte. Zunisha geçmişte bunu gördü ve şu an tasdik ediyor. Joyboy geçmişte bu meyveyi uyandırdığı ve Zunisha da bunu bildiği için sesin bu tonunu biliyor ama diğerleri bilmiyor. Zunisha Joyboy geldi sanıyor diğerleri de Luffy gitti sanıyor. Halbuki ne joyboy geldi ne luffy gitti olan sadece Luffy'nin şeytan meyvesinin özüne geçmişteki Joyboy gibi ulaşması oldu o kadar.

Zunesha "anılarım canlandı" derken neyi kastediyor acaba. JoyBoy'un ortaya çıkmasıyla anıları da geri mi gelmiş oldu. Yoksa JoyBoyu hissedip anılarım canlandı derken kendisini eskiye götüren bir hisden mi bahsediyor. Umarım anlatabildim.

Zunesha 800 yıldır JoyBoy dan haber alamıyorsa bunun meyve ile alakalı olması da düşük değil mi sizce ? 800 yıldır meyve de keramet olsa çoktan biri bir şeyler yapmış olmalıydı. Eğer JoyBoy olayı meyve ile alakalı bir durumsa o zaman tek bir seçenek kalıyor 800 yıldır gomu gomu no mi yi kullanan tek kişi Luffy olmalı.

Zou arc'ta emir almadan kendini koruyamadığını görmüştük muhtemelen Joy Boy'un dönüşüyle cezası neyse bitti şuan takılıyor bildiğin. Ben Joy Boy'un dönüşünü bu bölüm anladığını düşünmüyorum, muhtemelen Kaido'nun okyanusa fırlattığı bölüm gerçekleşti ne gerçekleştiyse.

Bu bölüm gerçekleşen meyve uyanışı gibi sadece, ölüm neye göre ölüm onu bilmiyoruz.

Şimdi şöyle bir durum da var .joyboy iyi güzel güçlü biri çıkacak muhtemelen ancak joyboy gerçekten kaidoyu yenebilecek güçte mi?

Yenebilecek güçte olsa bile luffynin bedeni sağlam değil. Oysa kaido çokta ciddi durumda değil gibi duruyor. Tamam eoey güç kaybetmiştir ancak ölümle burun buruna bir durumu yok kaidonun.
Yani joyboy bir anda çıkacak gibi de durmuyor. Birinin kaido yu oyalaması ve biraz yorması gerekiyor.
Kid ve law da biraz oyalayabilir ama ikisi şuanki haliyle pek bir şey başaramaz .Bize sağlam bir tank veya sağlam bir damangeye sahip karekter lazım. Bakalım kim olacak.
doffy tekme atarken işlemiyordu vücuduna ayağı kayıyor gibi oluyordu elindeki gürzümsü silahla kaido vursa ve esnese vurduğu yer ama bir şey olmasa kim ne diyebilir mesela

Big Mom'un günahı neydi :artiz:
Big Mom dövüşü beni seride en tatmin etmeyen dövüş olabilir. Dövüşün sonuna kadar kadın en güçlü saldırıların hepsini tankladı.
Yetmezmiş gibi Big Mom'u adadan atıp üstüne atom bombası attılar.
Bunu kabul edeceksem o zaman King'in Big Mom'u şelaleden aşağıya düşürüp tek attığını da kabul etmem gerekir.
Maalesef Big Mom ilk gözüktüğünden beri rakibi Oda'nın ta kendisiydi.

Düğünde tam tayfayı harcayacakken bomba patlıyor. Tayfasıyla Wano'ya varıp tam ortalığı karıştıracakken şelaleden düşüp hafızasını kaybediyor. Perospero hariç tayfadan eser yok şimdi.
Sadece aşağıya düşse kadına bir şey olmayacak ama adanın altındaki bombalar da düşüyor üstüne. Yani kadın güvenli bir şekilde iki adım atamıyor ki dövüşü düzgün olsun.
Hem Kid ve Law'a hem Bm'ye yazık oldu.

Dünya hükümeti meyveyi ne kadar süredir elinde tutuyordu belli değil. Onların elinde olsa bile birine vermeye bence cesaret edemezlerdi çünkü meyvelerin de ruhları var. Bence meyveleri de sadece aynı ruha sahip kişiler uyandırabiliyor. Öte yandan lastik meyvesi uyandırması zor bir meyve. Luffy'nin bu noktaya gelene kadar kaç kere hayatından verdiğini düşünürsek öyle kolay bir iş olmadığı daha net ortaya çıkar. Gördüğümüz taşınan ve çalınan bir meyve var gorosei'in bahsettiği uyanmasından korkulan bir meyve var üzerine kaido'ya kolaylık sağlayıp luffynin öldürülmeye çalışılması var. Büyük oranda bu meyve o meyve gibi görünüyor. Bence bu meyve çok uzun zamandır hükümetin elindeydi ve shanks onu çaldı. Luffy'nin yemesi için kasıtlı olarak ortalıkta bıraktı ki neden ortada dursun ki öyle bir meyve. Tek kafama takılan meyvenin neden taşındığı sorusu.

Bu uyanma mevzusu burada arkadaşlarında bahsettiği gibi Kaido'nun Luffy'İ denize uçurduğu kısma bağlanabilir belki, orada Luffy bilinci olmadan Momonosuke'ye kazanacağım diyordu. Bir ihtimal zannetmiyorum ama bu kısımdan bağlantı çıkabilir..

Evet bazı arkadaşların ryuma için söylediği o zaman çok güçlü adam mı vardı vs söylerim son bulacak. Her dönem çok güçlü adamlar vardı. Ryuma da o dönemim WB'si Roger'ıydı. 800 yıl önceden gelen Joy Boy bize 800 yıl öncesinin gücünü gösterecek. Böylece Ryuma döneminde çok güçlü adam yoktu söylemleri de son bulacak.

Luffy'nin denize düştüğünü görüp öldüğünü düşünüyor ve öyle sen de Joy Boy değilmişsin meğer diyor. Ölü biri Joy Boy olamaz değil mi? Bu Joy Boy muhabbetini reenkarnasyon olmaktan çıkarmıyor.
Kaido'nun sözlerine göre Joy Boy'un da ölmemesi gerekiyor mu? Yani Kaido'nun Joy Boy hakkındaki beklentisi her ne ise onu Luffy ölerek (denize düşme) bu beklentiyi gerçekleştiremiyor. Kaido'ya göre Joy Boy'un ölmememesi ve bir şeyler göstermesi gerekiyor. Dolayısıyla Luffy'nin ölüp Joy Boy olarak doğma meselesi Joy Boy hakkında bizden daha fazla bilgisi olan Kaido tarafından çürütülüyor (bence).

Bir de " Sen de Joy Boy değilmişsin" lafına ithafen şunları söylemek lazım. Kaido belki hayatı boyunca bu aramış olabilir. Hatta Luffy'den Red Rock yediğinde Luffy'nin arkasında gördüğü karakterler de Kaide'nun Joy Boy olarak beklediği kişiler olabilir. O yüzden reenkarne olayı değil benim gözümde hala.

Bir şekilde JB momo yu ele geçirsin razıyım. D lerle ortaklaşa çalışmış bir soydan geliyor, hem ejder meyvesi var uçuyor ne güzel vuhuu şekilli JB olur. Luffy de çıkmasın tek temennim bu...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık