Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1037: Sekiz Trigramlı Sarhoş Ejderha

Bölüm Nasıldı?

• İyi

Kullanılan: 229 77.6%
  • Orta

Kullanılan: 45 15.3%
  • Kötü

Kullanılan: 21 7.1%

• Kullanılan toplam oy
    295
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Kaç gündür Zunisha'nın Fil meyvesi yemiş bir dev olacağını düşündüm ve ifade ettim ama tam tersi de olabilir. Dev meyvesi yemiş bir fil :hmm:

:a:Şu anlık en güçsüz amiral filan diyorum ama yonko bükücü bir şey çıkabilir reis.

Gildarts reis saçını yeşile boyamış hali ile yonkoların içinden geçecek.

Bölüm hakkında ise Kaido'yu sarhoş görmek beni hayal kırıklığına uğrattı biraz.Oda'nın Kaido'yu ilk tanıttığı hali ile şimdi arasında dağlar kadar fark var.

Bölümde ki Kaido'ya Hitaben

Goroseilerin bahsettiği uyanış meyve uyanışı değilde meyvenin yeniden aktif olması olabilir mi acaba. Toki'nin Zaman meyvesi sayesinde yüzlerce yıl öncesinden 20 yıl öncesine geldiğini düşünürsek; Zaman meyvesi yüzyıllardır görülmeyen bir meyve aslında. Kaido bile Momo ve samuraylar yeniden ortaya çıkınca, böyle bir gücün var olabileceğine inanamamıştı.

Yüzyıllardır görülmeyen ve zamanı kontrol eden bir meyvenin adının çarpıtılıp gizlenmesi abes kaçmaz. Böyle bir meyve bir örgüt, oluşumun elinde olsa tüm dünyanın tarihini bile değiştirebilir.

20 yıl önce Toki öldüğünde Zaman meyvesinin ruhu da Wano'da yeniden şeytan meyvesine dönüşüp yüzyıllardır görülmeyen bir meyvenin yeni bir sahip bulması ve kullanan bir kullanıcının tespit edilmesi olası. Pek âlâ Denijiro'nun Orochi'nin bile haberi olmadığı Toki'nin meyvesini bulup sahibine, Toki'nin kızı Hiyori'ye vermiş olması saçma olmaz.

Olası senaryo ise şöyle olmuş olabilir: Hiyori Onigashima'da Kaido'nun pert ettiği samurayları zaman meyvesi sayesinde iyileştirirken sincap kızın Onigashima'ya yerleştirdiği gözlere takılır, bu bilgi CP ajanlarına aktarılıp sonrasında Goroseilere bu bilgi ulaşır.

- Kaido Wano'nun önemine vurgu yapıyor.
-Mariejois de dev bir hasır şapka ortaya çıkıyor.
-Wano da devasa bir kılıç var.
-Zunisha Wano'ya geldi.
-Beş Kadim bir şeytan meyvesinden bahsediyor ve o sırada Zunisha gösteriliyor.

Bana kalırsa olay bireysel meyvelerle alakalı değil. Luffy-Law-Kid gibi kişileri eliyorum bu yüzden...
Olay doğrudan Zunisha ile bağlantılı gibi duruyor. Buna sadece yürümesi için emir verilmiş asırlar evvel. Belli ki sadece belli bir yol üzerinde ilerliyordu tarih boyunca, çünkü öyle olmasa bugün ki gibi farklı ülkelere gitme durumu olur ve bu tip bir varlıktan bir şekilde öncesinde bahsedilip bu konuya el atılırdı. Zunisha sanki cansız bir canlı gibiydi Momonosuke olayına kadar, orada iletişime geçip ''Emir ver'' gibi bir şey söyledi. Yani bir nevi tamamen belli bir yetenek ile zapt edilmiş ya da ''mühürlenmiş'' gibi bir olayı vardı bu canlının. Orada ki olaydan sonra ise bir nevi ''serbest kaldı'' diyebiliriz. Peki bu mühürlenme diyebileceğimiz olay ''şeytan meyvesi'' ile mi alakalı? Yoksa geçmişte buna verilen emir ile beraber ''ceza'' sebebiyle mi bu zamana kadar yol izledi? Yani geçmişte bu canlıya birisi şeytan meyvesiyle ya da ''Emir vererek'' bir ceza vermiş.

Yukarıda ki maddelere bakarsak geçmişte bu dev hasır şapkayı takan biri vardı diyebiliriz. Bununla beraber Wano da ki dev kılıç var ve Wano'nun önemi vurgulanıyor Kaido tarafından. Yine aynı şekilde bu dev fili ancak Wano'da kraliyet soyundan gelen biri harekete geçirebiliyor ve bu fil Wano'ya geliyor. Sonrasında ise Beş Kadim bir şeytan meyvesinden ve bu meyvenin uyanmasından bahsediyor.

Bazı yorumları okudum ve çoğu kişi ''Gördüğümüz birinin şeytan meyvesi ile alakalı konuşuyorlar'' gibi yorumlar yapmış. Peki bu meyve sahibi Zunisha ise ne olacak?
Yani bir meyvenin tekrar ortaya çıkması için kullanıcının ölmesi gerekiyor. Bununla beraber Zunisha ölmemiş bir canlıydı...
Asırlardır yürüyor ve bu zamana kadar eğer bu şeytan meyvesi kullanıcısıyla bu meyve dünyaya bir daha gelmedi. Tıpkı Beş Kadim'in dediği gibi ''O meyve 5 Kadim için bile efsaneden başka bir şey değil. Yüzyıllardır uyanmadı'' burada ki uyanmak şeytan meyvesi kullanıcısı öldükten sonra şeytan meyvesinin tekrardan ortaya çıkması olabilir mi acaba?

Bununla beraber bu canlı ölümsüz bile olabilir...
Her şey iyi güzelde bu yaşlı bunakların,Zunisha dan nasıl haberleri oluyor ?

Haberleri var mı belli değil ki. Biz Zunisha'yı ''Zou'' diye bir ülke olarak biliyorduk misal...
Onlar kendi aralarında konuşuyorlar durumu, şuana kadar Zunisha hakkında hiç bir konuşma yapmadılar kendi aralarında.
Hee ''Meyveden nasıl haberleri var'' diyorsan kendileri için bile efsane olduğunu söylüyorlar zaten. Hükümet ismini değiştirmiş gizlemiş fakat normalde tarih boyu pek çok kez ortaya çıkması lazım bu meyvenin. Ne kadar gizlesen de 800 yılda hadi her sefer çıkmasa bile 5 defa falan kullanıcı eline geçmesi lazım en azından. Fakat diğer türlü kullanılmamış ve 5 Kadim'in tabiriyle ''O meyve bizim için bile efsaneden başka bir şey değil. Yüzyıllardır uyanmadı'' diyorlar. Zunisha 1000 yıldan fazla ömür yaşamış bir canlı bununla beraber bu kayıp yüzyıldan öncesi demek oluyor. Bu bir meyve kullanıcısı ise 1000 yıldan fazla uzun süredir bu meyve dünyaya bir daha gelmemiş durumda olacak. Bu IM ve Goroseiler 800 yıl yaşamış olsalar bile uçuk teorilere göre gerçekten onlar için bile efsane olabilir bu canlı...

Zunisha'dan haberleri olmuyor ki,onların bahsettikleri konu bambaşka bir şey.

Bu arada Gölge Zunisha değil, Zunisha gemilerin arkasında,gölge ise gemilerin önünde :) Gemiler Onigashima'yı görüyor, Zunisha ise arkadan geliyor.Bahsedilen meyve hangisi hiçbir şekilde belli değil. Sanırım yine ara var, yine bekleyeceğiz. OP'de çok fazla gizem olmaya başladı.

Bu arada Gölge Zunisha değil, Zunisha gemilerin arkasında,gölge ise gemilerin önünde :) Gemiler Onigashima'yı görüyor, Zunisha ise arkadan geliyor.Bahsedilen meyve hangisi hiçbir şekilde belli değil. Sanırım yine ara var, yine bekleyeceğiz. OP'de çok fazla gizem olmaya başladı.
Hayır orada Zunisha'dan bahsediyor, başka bi durum yok.

Haberleri var mı belli değil ki. Biz Zunisha'yı ''Zou'' diye bir ülke olarak biliyorduk misal...
Onlar kendi aralarında konuşuyorlar durumu, şuana kadar Zunisha hakkında hiç bir konuşma yapmadılar kendi aralarında.
Hee ''Meyveden nasıl haberleri var'' diyorsan kendileri için bile efsane olduğunu söylüyorlar zaten. Hükümet ismini değiştirmiş gizlemiş fakat normalde tarih boyu pek çok kez ortaya çıkması lazım bu meyvenin. Ne kadar gizlesen de 800 yılda hadi her sefer çıkmasa bile 5 defa falan kullanıcı eline geçmesi lazım en azından. Fakat diğer türlü kullanılmamış ve 5 Kadim'in tabiriyle ''O meyve bizim için bile efsaneden başka bir şey değil. Yüzyıllardır uyanmadı'' diyorlar. Zunisha 1000 yıldan fazla ömür yaşamış bir canlı bununla beraber bu kayıp yüzyıldan öncesi demek oluyor. Bu bir meyve kullanıcısı ise 1000 yıldan fazla uzun süredir bu meyve dünyaya bir daha gelmemiş durumda olacak. Bu IM ve Goroseiler 800 yıl yaşamış olsalar bile uçuk teorilere göre gerçekten onlar için bile efsane olabilir bu canlı...
Haberleri zaten yok,Zunishadan.Ben senin yazdığından Zunishadan haberleri varmış gibi anladım,sen nasıl bunu diye soracaktım.

Onu biliyorum zaten olay farklı benim sorduğum.

Dünya tarihinin kayıtlarında meyvenin gerçek adını gizlediler yazisi filin üzerinde yazıyor arkadaşlar. Baska meyve olma ihtimali yok. Diğer meyve konularını boşuna konusuyonuz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık