Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1034 Spoiler Yorumları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Göz ardı etmeni istemiyorum ya. :D

Sahne bire bir aynı olmasa da benzerlikten bahsediyorum. Demek istediğini anladım da bence hayal olayı hakkında konuşulması böyle olsa bile çok abartılıyor. Birbirlerini tanımayan karakterler için ''Bu her şeyi yapar'' olarak düşünmek de pek mantıklı değil. Fakat aynı Sanji Luffy için de tereddütsüz ''Luffy Korsanlar Kralı oalcak kişidir'' diyor mesela. Bundan uzak olmasına rağmen diyor. Zoro için öyle diyor da Luffy için niye böyle diyor? Burada olay dediğim şeye çıkıyor işte. Tanımadığın birinin hayali hakkında ''Bunu kesin başaracak'' olarak bakmak pek mantıklı değil. Sen etkilendi diyorsun, belki öyledir ama bu da göz önünde bulundurulabilir. Bu arc ya da yolculuğa başlandığı sırada biraz ilerlenildiği arclardan birinde mesela Thriller Bark arc da Sanji böyle bir şey söyler miydi Zoro'ya? Bana göre imkansız bir durum bu...
Yolculukta ilerledikçe zaten Sanji de değişiyor. Luffy için söylediği sözler de bunu gösterir zaten. Sanji değişti. Şu an tayfada, birbirinin hayaline inanmayan, canını diğerinin uğrunda feda etmeyecek bir tane bile karakter yok. Bu, tayfadaki herkesin eşit iradeye sahip olduğunu mu gösterir ya da zamanında Luffy'den, Zoro'dan ya da başka birinden etkilenmediklerini?
Şu anki Sanji'nin, tanımadığı birisine de böyle bir panikle, böyle bir cümle kuracağını hiç sanmıyorum. Demek istediğimi böyle daha iyi anlatabilirim sanırım. :flaugh:

Çünkü Queen'den bir beklenti yok. King'ten bir beklenti vardı. Ama karakter ne yazık ki Queen'den daha az elle tutulur. Evet arc sonu King'in ırkı ve hikâyesi daha iyi yapabilir ama beklentileri pek karşılayamadı.
Herkesin Queen sevgisi gaipten gelmedi.
Yine aynı, Queen beklenmeyeni bile karşılayamıyor. ? King daha doğru düzgün ciddileşmedi bile.

Nerde kalmıştık, Sanji'nin sondaki atağı King'e ağır hasar bırakır. Buna karşı çıkan OP okumasın arkadaşlar. Zoro anca kral hakiyle o hasarı elde edecek. Şeytansı ruh felan diyorduk hepsi Sanji'de çıktı. Zoro'nun şeytani ruhu yok. Kılıcın onlar kılıcın...
Kral haki king'in iyleştirme özelliğni yok mu edecek yanı. Düz b.haki'li saldırlarda zoro king'i kesiyo king anında yarayı kapatıyo diyosun bu saldırılara kral haki ekleyince ne değişecek king'in iyleştirme özelliği mi yok olacak, kral hakinin öyle bi etkisi yok king aşırı sert bi bedene sahip zoro ondan kesemiyo adamı dolayısıyla sanji de zarar veremez kinge.

Yine işine geldiği gibi istediğini görmüşsün. Sanji'yi ne ile tehdit edip alı koyuyorlar bunu da desene. La bu kadar işine geleni görmez bir insan. Adamı Zeff ile tehdit ediyorlar, işin içine tayfanın eklenmesi bile oluyor bir noktada. Ne yapacak bu adam? Kendini feda ediyor işte, ama siz işinize geleni görüyorsunuz. Bugün Luffy ve Zoro için benzer bir şey olsa, tayfadan biri ölecek ya da çok sevdiği birilerini yitirecek olsa yine kendilerini feda edecek işler yaparlar.
He öyle şeyler olsa… Luffy başkasının altına girmeyi falan kabul eder yani… :D

Ben bir şeyi istediğim gibi görmüyorum… sen cevap veriyon ben cevap veriyom. Hayır çok uzadı tamam diyorum… o zamanda kaçıyon diyon… napca böyle…? :D

Nerde kalmıştık, Sanji'nin sondaki atağı King'e ağır hasar bırakır. Buna karşı çıkan OP okumasın arkadaşlar. Zoro anca kral hakiyle o hasarı elde edecek. Şeytansı ruh felan diyorduk hepsi Sanji'de çıktı. Zoro'nun şeytani ruhu yok. Kılıcın onlar kılıcın...
Sanji'nin atağı Kaido'ya da ağır hasar bırakır mı?

Başından beri savunanlara lafım yok reyiz. Savunmayıp şimdi söyleyenlere de lafım yok aslında. Ama gelip saçma bilmem ne diye çıkışanlar için öyle yazdım… :D
Açıkçası ben kolay kolay hiçbir şeye saçma demem, hoş bir üslup olmaz. Ama Sanji'de kral haki çıkmamasını savunan kişilerin argümanları arasında da fazla ayağı yere basan bir şey görmedim. Çünkü seride kral haki sahibi olmanın 5 şartı diye bir şey yok. En basitinden şunu söyleyim, eğer Big Mom'ı ilk o kadar da güçlü olmadığı, bir sağ kol ya da öte seviyede olduğu zamanlar görsek ve bu kadında kral haki olabilir dese birisi linci yerdi. Açıkça karizmatik değil, kişiliği sağlam değil ve her yönüyle absürt bir karakter.

Yalnız bu sahnede Sanji daha cool duruyor. Kahvehanede kavga izleyen dayılar gibi umarsızca sigara tüttürüyor arkada. Arada bir Zoro'ya hak vererekte ortamı hararetlendirmeyi ihmal etmiyor :D
Burun kanaması gibi saçmalıklar olmasaydı da hep böyle takılsaydı keşke.
Dostum cool'luk ayrı mevzu. Sanji zaten cool karakter ben severim. Arlongpark zamanında dayak yedikten sonra (atmış da olabilir) oturup cigara yaktığı bir sahne vardı, ordan beridir severim kıvrık kaşın tarzını. Tabi bu işler yerine göre oluyor, genellikle karizmanın öz evladı Zoro reisin karizmasını görsekte arada bir bizim kıvrık kaşta bir şeyler yapıyor hakkını yememek lazım :D Sarma tütün içen bir karakterin karizması kötü olabilir mi? Sanji iyi de fanlarından kaybediyor garibim..

Burun kanamasın da çok takılma ya karizmasını öldürmüyo öyle şeyler. Reis'in yolunu kaybetmesi gibi bir şey işte ? ?

Açıkçası ben kolay kolay hiçbir şeye saçma demem, hoş bir üslup olmaz. Ama Sanji'de kral haki çıkmamasını savunan kişilerin argümanları arasında da fazla ayağı yere basan bir şey görmedim. Çünkü seride kral haki sahibi olmanın 5 şartı diye bir şey yok. En basitinden şunu söyleyim, eğer Big Mom'ı ilk o kadar da güçlü olmadığı, bir sağ kol ya da öte seviyede olduğu zamanlar görsek ve bu kadında kral haki olabilir dese birisi linci yerdi. Açıkça karizmatik değil, kişiliği sağlam değil ve her yönüyle absürt bir karakter.
Reyiz ben şart falan demiyorum zaten. Sadece hiç alt yapı yok… intiba vermedi Oda. Bir Luffy ve Zoro benzerliklerine bak bir de Sanji’ye bak… Luffy-Zoro ikilisini ayırıyor dedim. O örneklerin temeli oydu ama yine karıştı her şey… :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık