Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1024. Öngörüş

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Saldırıya eklemesini geçtim salmamış olsa hiçbirşey olmasa Kaido nereden anlayacak ? Zaten kral haki salmadı ve çarpıştırmadı diyorum Kaido ile.Law'un şu şekilde alakası var.Kral haki çarpıştırmış yada kral haki salmış olsa Law üzerinden bize gerekli açıklamayı yapardı Oda.Fakat o açıklamayı bize Kaido yapıyor.Luffy vs Kaido dövüşünde temassız vuruşları Law anlayamamıştı.O konuda Law henüz cahil.Ancak Kaido o konulara vakıf.Bize o şekilde kral haki kullanıcısı olduğunu söylüyor.Zoro bile farkında değil olayın. Kaido bu konulara hakim olduğundan bizde öğreniyoruz Zoro ile beraber.Adamın bilgisi çok bir avuç kişi yapabilir diye kendini bile övüyor.
Luffy dressrosa’da yaptığı kral hakili yumruğu direk vursa ne olacaktı peki? Salsa hissediliyor çünkü o aura çevreye yayılıyor. Çarpışınca da hissediliyor çünkü çarpışma etkisiyle aura rakibe gideceğine çevreye yayılıyor.
Saldırı bi hakiyle çarpışmak yerine direk vurunca sadece rakip hissediyordur.

Eski gördüğümüz kral hakisi çarpışmalarını illa karakterlerin hissetmesi lazım mı? Sivil insanlar veya ezik karakterler bile çarpışmanın etkisinden dolayı anlayabiliyor ne olduğunu.
Law yerde yatarken yuvarlanmaya başladı. Qinjaoyla çarpıştıklarında arenanın duvarlarına kadar etkisi yayıldı, toz toprak kalktı. Zoro’nun saldırısında onlar yok. Temassız vurmada olan etkiler de yok.

Zoro’nun teknikleri arasında çok hasar farkı var. Bazı isimli saldırıları pica’nın minyatür kafasını almaya yaradı. 1080 pound gibi en yıkıcı saldırılarından biri üst gövdeyi bile tam kesemedi yarıya kadar kesti. Ama en güçlü santoryu tekniği pica’yı elma gibi kesti.

Zoro enmayı kullanırken normalde çöplere attığı alan saldırısıyla bile kaido’yu kesebildi. Direk bi noktaya odaklanmış shishi sonson veya onigiri atsa muhtemelen güzel kesecekti. İlk saldırının etkisi ortada. Ama onları da değil ashura’yı kullanınca ve tüm hakisini o saldırıya koyunca kalıcı yara bırakması çok doğal. Niye kral hakisine bağlıyorsunuz ben anlamıyorum.

Luffy sıradan yumruğa kral hakisi koyunca kaido öyle tepkiler veriyorsa enma, ashura ve kral hakisi beraber o kadar az kesmezdi bence.

Law'ın açıklama yapmasına gerek yok ki. Kral haki salmış olsa orada ve hedefi doğrudan Kaido olsa ve Kaido bayılmasa bunu hisseden Kaido olur Law değil.
Luffy dressrosa’da yaptığı kral hakili yumruğu direk vursa ne olacaktı peki? Salsa hissediliyor çünkü o aura çevreye yayılıyor. Çarpışınca da hissediliyor çünkü çarpışma etkisiyle aura rakibe gideceğine çevreye yayılıyor.
Saldırı bi hakiyle çarpışmak yerine direk vurunca sadece rakip hissediyordur.

Eski gördüğümüz kral hakisi çarpışmalarını illa karakterlerin hissetmesi lazım mı? Sivil insanlar veya ezik karakterler bile çarpışmanın etkisinden dolayı anlayabiliyor ne olduğunu.
Law yerde yatarken yuvarlanmaya başladı. Qinjaoyla çarpıştıklarında arenanın duvarlarına kadar etkisi yayıldı, toz toprak kalktı. Zoro’nun saldırısında onlar yok. Temassız vurmada olan etkiler de yok.

Zoro’nun teknikleri arasında çok hasar farkı var. Bazı isimli saldırıları pica’nın minyatür kafasını almaya yaradı. 1080 pound gibi en yıkıcı saldırılarından biri üst gövdeyi bile tam kesemedi yarıya kadar kesti. Ama en güçlü santoryu tekniği pica’yı elma gibi kesti.

Zoro enmayı kullanırken normalde çöplere attığı alan saldırısıyla bile kaido’yu kesebildi. Direk bi noktaya odaklanmış shishi sonson veya onigiri atsa muhtemelen güzel kesecekti. İlk saldırının etkisi ortada. Ama onları da değil ashura’yı kullanınca ve tüm hakisini o saldırıya koyunca kalıcı yara bırakması çok doğal. Niye kral hakisine bağlıyorsunuz ben anlamıyorum.

Luffy sıradan yumruğa kral hakisi koyunca kaido öyle tepkiler veriyorsa enma, ashura ve kral hakisi beraber o kadar az kesmezdi bence.
Yahu arkadaş ben ne diyorum siz ne diyorsunuz.Benim kurduğum denklemin arkasındaki mantığı anlamamışsınız ki.Yok kral hakiyi ona yönlendirmiştir öbürlerinden saklamıştır şuna vurunca o hissetmiştir gibi kafanıza göre yargılamalar başlıyor mangadan desteksiz.Birisi kral haki salınca çarpıştırınca herkes anlıyor bu seride çer çöp dışında.Ulti diyorum duyuyormusunuz haki radarı açmışlar.Gözlem kasmayan zoan üstelik.Trebol diyor Law biliyordum diyor kral hakiye herkes dikkat kesiliyor.Bellamy bile Luffy’deki kral hakiye okyanus tabiri yapıyor neredeyse.Odaklayana anlar falan ne demek yahu.Ama Luffy gibi temassız vurunca sadece saldırının arkasında kral haki olduğunu anlayamıyorlar.Bunu anlatmaya çalıştım durdum.Kaido anlıyor law öyle kalıyor yorum yapamıyor.Bu zoro ne ara kral haki açtı bile demiyor herif teşhisi Kaido koyuyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 10)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık