Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1010: Fatihin Hakisi

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    412
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Baktım 799'a da Gravity Blade atarken de var o siyah dalgalar. Bu Oda her şeye aynı şekil efekt koymuş abi ayırt edilmez öyle. :hhh:
Meyve gücü efekti o büyük ihtimal.
Oda'nın saldırı anında ve sonrasında koyduğu ses efektleri var. Onlar da benzer gibi. Birazcık Luffy, Roger ile karşılaştırma yapayım. Bir sonuca varırım kendi kafamda.

Bence o verdiğin örnek hakiyi geliştirmekle alakalı, neticede Luffy ana karakter yani iradesinin Shanks'ın yarısı kadar olması düşünülebilir mi? burda örnek yanlış oldu bence ama potansiyel sınır olduğu doğrudur, neticede bir taraf diğerine hakide üstün gelebiliyorsa birinin potansiyeli daha çok demektir. Şimdi iki yonko kapışsa ne kadar sürdüğü farketmeksizin biri diğerini yenecek ve iş bir noktadan sonra haki üstünlüğünde bitecek, iki yonko heralde prime olarak potansiyellerini zirvelerinde olurlar dolayısıyla biri diğerinin yenebiliyorsa potansiyeli diğerinkinden yüksek olduğundan hakisi baskın gelmiş demektir.

Bide bu konudan bağımsız genel soru sormak istiyorum
Zoro ashura saldırısında tıpkı luffy ve kaido gibi kral haki mi kullandı yoksa başka bir olay mı oldu? Bilinçsizce kral haki patlatmayı gördükte bunun saldırıya bilinçsizce eklenmesi çok uçuk değil mi? helede bu hakiyi bu şekilde kullanabilen kişilerin çok az sayıda olduğu söylenmişken. Ben kaido'nun neye dayanarak zoro'da kral haki sezdiğini tam olarak anlayamadım
Bildiğim kadarıyla Fatihin Hakisi diğer iki haki türü gibi eğitim vasıtasıyla geliştirilemiyor. Ne kadar varsa, o kadarını kullanıyorsun. Herkeste miktarı aynı olmadığından, dövüşlerde fark yaratabiliyor. Genel haki seviyesi için potansiyel vardır, ama Fatihin Hakisi'nin potansiyele bağlı olduğunu düşünmüyorum.

Genel sorduğun soruyu az önce ben de irdeledim zaten. Her türlü ortada tuhaf bir durum var.

Bu saatten sonra güç falan kimse kafasına takmasına gerek yok.Oda 10 bölüm sonra sil baştan herşeyi değiştirir.Vs konuları zaten komple komedi durumuna düştü.Oda ne çiziyorsa o.Tüm bölümlerde gördüğünüzün zerre önemi yok ve boşuna kafanızı yormayın teorilerle.

Şimdi H.Hakinin seviyeleri var desek. Amirallerin korktuğu seviye şuan ki Luffy'nin temas etmeden milletin içinden geçmesi olsun. Ama bir yandan da bakıyoruz Chinjao gibi H.Haki kullanan elemanlarda var. MF savaşında Luffy H.Haki saldığında bütün herkes şaşırmıştı. İleride çok büyük bir tehlike olacak bu adam diye Beyazsakalı bırakıp Sakazukinin Luffyi kovaladığını biliyoruz.

Yani Chinjao bile H.Haki kullanıyor ama Sakazuki bunu parmağıyla öldürür. Neden bu kadar Luffynin hakisinden korktular. Doffy, Kata, Chinjao, Boa Hancock...
Luffynin Kral hakisinin bu saydıklarımınkinden ne farkı varda bu kadar korktular. Asıl sorulması gereken soru bence bu.
E.Oda'nın serinin ortasında bu kadar büyük bir boşluk bırakacağına inanmıyorum. Düşünüyorum düşünüyorum bunların arasında bu kadar ne fark var diye. Tek bir fark var bulabildiğim şuana kadar onu da Doff bozuyor.

Bu saatten sonra güç falan kimse kafasına takmasına gerek yok.Oda 10 bölüm sonra sil baştan herşeyi değiştirir.Vs konuları zaten komple komedi durumuna düştü.Oda ne çiziyorsa o.Tüm bölümlerde gördüğünüzün zerre önemi yok ve boşuna kafanızı yormayın teorilerle.
Katılmıyorum. E.Oda kadar Shounen serilerinde güç dengelerine önem veren başka mangaka yok bence. Fairytaile bağlamaz E.Oda

İşte ben de onu diyorum. Bu teknik bu kadar güce güç katıyorsa, yılların haki kullanıcılarının peynir ekmek gibi bunu kullanması gerekirdi.
Herkesin aynı kapasitede H.Hakisi olmadığından bu tekniği kullanmaya yettiremiyorlardır belki bence bu daha olası. Zoro ve Luffy zaten irade konusunda birbiriyle yarışır sonunda ölüm olsa dahi kararlılıklarından gram ödün vermeyen tipler H.Haki de bu irade ile doğru orantılı gibi. Araçlarda olduğu gibi hem deposu büyük hem motoru kuvvetli olunca farklı klasmana çıkıyorsun birinden biri iyiyse yine kalbur üstü kabul görüyor ama ikisi de vasat ise sıradanlaşıyor. Metafor pek uygun oldu mu emin değilim ama bana düşündürdüğü bu oldu.

Şimdi H.Hakinin seviyeleri var desek. Amirallerin korktuğu seviye şuan ki Luffy'nin temas etmeden milletin içinden geçmesi olsun. Ama bir yandan da bakıyoruz Chinjao gibi H.Haki kullanan elemanlarda var. MF savaşında Luffy H.Haki saldığında bütün herkes şaşırmıştı. İleride çok büyük bir tehlike olacak bu adam diye Beyazsakalı bırakıp Sakazukinin Luffyi kovaladığını biliyoruz.

Yani Chinjao bile H.Haki kullanıyor ama Sakazuki bunu parmağıyla öldürür. Neden bu kadar Luffynin hakisinden korktular. Doffy, Kata, Chinjao, Boa Hancock...
Luffynin Kral hakisinin bu saydıklarımınkinden ne farkı varda bu kadar korktular. Asıl sorulması gereken soru bence bu.
E.Oda'nın serinin ortasında bu kadar büyük bir boşluk bırakacağına inanmıyorum. Düşünüyorum düşünüyorum bunların arasında bu kadar ne fark var diye. Tek bir fark var bulabildiğim şuana kadar onu da Doff bozuyor.
"D"

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 8)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık