Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1004: Kibi Dango

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    291
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
İçten hasar haki kullanmazlar ise veremezler. WB'nin deprem yumruğu içten hasar verebilir. Garp'ın da bu durumda ne kadar güçlü olursa olsun kokalı bile olsa veremez gibi duruyor. Ya da Oda eşiği cidden çok yukarı çıkardı. Ancak Garp gibi yumruğu cidden çok çok güçlü olduğu şeklinde hikayeleştirebileceği bir isime bunu yaptırır. İfadesi çok açık belli okuyucularım Luffy'nin yumrukları sırf çok güçlü diye tatmin olmazlar herhalde diyor. Yani istese böyle çizebileceği yerde hikaye içinden böyle bir engel koymuş işte çok belli.
Luffy'nin şu anki seviyesi yetersiz olduğu için ''aslında yumrukları çok güçlüydü'' demek yeterli olmayacak manasında demesin onu? Nitekim Luffy tek başına yenmiş olmayacak Kaido'yu. İçten patlama ve 4 kişi daha var orada.

Söylediğin şey bize mantıklı gelmiyor Hasan, Luffy ilk karşılaştığında yumrukları ile hasar veremedi çünkü hasar verecek kadar gücü yoktu. Bak tekrar soruyorum sana WB, Roger, Garp gelip koka ile düz, cancansız içtensiz Kaido'ya vursa, Kaido zarar almayacak mı ?

Luffy'nin önünü kapatan bir şey yok, sadece yumruklarıyla hasar verecek kadar güçlü değildi.
Bana ne soruyon oğlum bunu.:D Kid'in ifadesine bakarsan düz salt fiziksel bir yumruk bunu yapmamalı diye duruyor. Bu Oda'nın senaryosu bana niye soruyon. Ben ortadaki bir sürü veriyi birleştirdim. Kid'in ifadesi çıkış noktam oldu. Öyle bağdaştırdım her şeyi. Oda'nın röportajı, Kid'in diyalogu, Kaido'nun gözünün önüne gelen 5 isim felan.

Özellikle his punch is strong diyor. Yani dövüş stiliyle alakası yok. Ya da olsa bile Kaido'nun zarar almazlığını Luffy'nin önüne yeni bir engel koymak için de tasarlamış olabilir. Bunca ifade var bunca konuşma var, İzo mermileri hasar veriyor dediğiniz yerde bile o mermilere kesici mermi yakıştırması yapmış, Kaido'nun anımsadığı 5 isimin 5'ininde kılıç türevi silahları var olması hepsi rastlantı yani.

Özellikle 2018'deki ifadesiyle bile böyle bir konsept işlediği ortaya çıkıyor. Ayrıca o dediklerini açıkladım. Kaido karşısındaki kişilerden hasar almasına şaşırıyor. Bu yüzden de onların ataklarını neyle yapmış oldukları üzerinden yorumda bulunuyor. Kaido'nun ifadeleriyle açıklanmaz zaten. Kid'in ifadesi burada önemli rol oynuyor. Diğer önemli rol oynayan kısım ise İzo'nun mermilerine bile kesici mermi yakıştırması yapması ve atağın isminin Düşen Kar Orakları şeklinde olması. Diğer önemli nokta Oda'nın 2018'deki ifadesi.

Bunların hepsine gözünüzü kapayıp senin çıkarımın demek bana hiç samimi gelmiyor.
Wb'nin Bisentosu ile yaptığı tek bir kesici saldırı var onda da çaylak Teach'e yapıyor.

Demek WB, Sakazuki'ye deprem yumruğu yerine Bisentosu ile kesse ortamda Sakazuki diye birisi olmayacaktı.

Ayrıca Oda'nın ifadesini tek bir cümle üzerinden yorumlaman komik. Adam diyor ki Luffy'nin yenemeyeceği bir düşmanı Luffy'ye yem olarak verirsem ve bunun sonunda Yumrukları güçlü dersem okuyucum bunu yemez diyor. Yani Olay yumruk değil, Olay Luffy'nin Kaido gibi yenemeyeceği bir düşmanı yenmesinin bu kadar basit bir sebeple kotaramayacağı.

Senin mantığınla cevaplamanı istiyorum. En Muhteşem 12 lik seriden Kılıç olan Yoru'nun sahibi En güçlü kılıç ustası Mihawk vs Kaido'da kim kazanır?

İçten hasar haki kullanmazlar ise veremezler. WB'nin deprem yumruğu içten hasar verebilir. Garp'ın da bu durumda ne kadar güçlü olursa olsun kokalı bile olsa veremez gibi duruyor. Ya da Oda eşiği cidden çok yukarı çıkardı. Ancak Garp gibi yumruğu cidden çok çok güçlü olduğu şeklinde hikayeleştirebileceği bir isime bunu yaptırır. İfadesi çok açık belli okuyucularım Luffy'nin yumrukları sırf çok güçlü diye tatmin olmazlar herhalde diyor. Yani istese böyle çizebileceği yerde hikaye içinden böyle bir engel koymuş işte çok belli.
Olayın kendi açımdan bir tarifini yapayım sana.

Kaido'nun çok güçlü aşılmaz bir savunması var, hangi tür atak yaptığının pek bir önemi yok bu savunma o atakların çoğunu durduruyor.

Kınlar ne o zaman ?
Kınlar zaten güçlü karakterlerdi(+1) üzerine Oden etkisi(+1) gelince aşabildiler.

Zoro ne o zaman ?
Zoro zaten güçlü bir karakterdi(+1) üzerine Enma etkisi(+1) gelince aşabildi.

Killer ne o zaman ?
Killer zaten deriyi aşmıyor içten hasar veriyor.

Luffy ne o zaman ?
Luffy güçlü bir karakterdi (+1) ama herhangi bir etkisi yoktu bunun, Oden gibi Enma gibi o yüzden sınıfta kaldı daha sonra içten patlama gelince sınıfı geçti.

Luffy'i diğerlerinden çok çok çok ilerde gördüğünden bu bölümler sana mantıksız geliyor olabilir, seni anlayabiliyorum.

Luffy'nin şu anki seviyesi yetersiz olduğu için ''aslında yumrukları çok güçlüydü'' demek yeterli olmayacak manasında demesin onu? Nitekim Luffy tek başına yenmiş olmayacak Kaido'yu. İçten patlama ve 4 kişi daha var orada.
Diğerlerinin seviyesi yeterli diye kılıçla hasar verebilidiler zaten.:D Kusura bakmayın bildiğiniz kaçış bahanesi olarak arıyonuz bunu. Öyle olsa özellikle yumrukları güçlü gibi bir ifade belirtmesine gerek yok. Biz zaten Luffy'nin içten patlamalı yumruk da atsa ööyle de yapsa böyle de yapsa eninde sonunda yumruk vuracağını biliyoruz. Hal böyleyken alttaki cümlenin hepsine gerek yok Kendisi Luffy'nin şu an için böylesine güçlü bir karakteri yenemez demesiyle de Luffy'nin yumruklarının ataklarının yeterli olmadığını çıkarabiliriz. Yeni bir şeyler bulacağını biliyorduk zaten. Oda'nın özellikle yumrukları çok güçlü diye bahsetmesi garip. Bu o arada yorumlanmıştı. Ne demek istiyor acaba gibisinden. Çok iyi hatırlıyorum İşte şimdi ne demek istediği daha açık oldu.

“When Kaido appeared for the first time, I said that Luffy can’t defeat such a strong character yet. And I’m yet to know how Luffy would defeat Kaido. Probably my audience will not be satisfied if the reason for defeating Kaido is just because Luffy’s punch is so strong. Luffy and I have to find a solution somehow.”

Diğerlerinin seviyesi yeterli diye kılıçla hasar verebilidiler zaten.:D Kusura bakmayın bildiğiniz kaçış bahanesi olarak arıyonuz bunu. Öyle olsa özellikle yumrukları güçlü gibi bir ifade belirtmesine gerek yok. Biz zaten Luffy'nin içten patlamalı yumruk da atsa ööyle de yapsa böyle de yapsa eninde sonunda yumruk vuracağını biliyoruz. Hal böyleyken alttaki cümlenin hepsine gerek yok Kendisi Luffy'nin şu an için böylesine güçlü bir karakteri yenemez demesiyle de Luffy'nin yumruklarının ataklarının yeterli olmadığını çıkarabiliriz. Yeni bir şeyler bulacağını biliyorduk zaten. Oda'nın özellikle yumrukları çok güçlü diye bahsetmesi garip. Bu o arada yorumlanmıştı. Ne demek istiyor acaba gibisinden. Çok iyi hatırlıyorum İşte şimdi ne demek istediği daha açık oldu.

“When Kaido appeared for the first time, I said that Luffy can’t defeat such a strong character yet. And I’m yet to know how Luffy would defeat Kaido. Probably my audience will not be satisfied if the reason for defeating Kaido is just because Luffy’s punch is so strong. Luffy and I have to find a solution somehow.”
Sen tutundun bir dala artık seni oradan ağacı kessek bile indiremeyiz yerde tutunursun o dala xD

Wb'nin Bisentosu ile yaptığı tek bir kesici saldırı var onda da çaylak Teach'e yapıyor.

Demek WB, Sakazuki'ye deprem yumruğu yerine Bisentosu ile kesse ortamda Sakazuki diye birisi olmayacaktı.

Ayrıca Oda'nın ifadesini tek bir cümle üzerinden yorumlaman komik. Adam diyor ki Luffy'nin yenemeyeceği bir düşmanı Luffy'ye yem olarak verirsem ve bunun sonunda Yumrukları güçlü dersem okuyucum bunu yemez diyor. Yani Olay yumruk değil, Olay Luffy'nin Kaido gibi yenemeyeceği bir düşmanı yenmesinin bu kadar basit bir sebeple kotaramayacağı.

Senin mantığınla cevaplamanı istiyorum. En Muhteşem 12 lik seriden Kılıç olan Yoru'nun sahibi En güçlü kılıç ustası Mihawk vs Kaido'da kim kazanır?
Her şey Oda'nın çizişinde. Oda bu sözü söylediğinde daha Wano Arc'a girmemiştik Yumruklarının Kaido üzerinde tamamen işlevsiz olduğu algısını 922. bölümü çizerek o oluşturdu bize. O bölümleri iyi hatırlıyorum Luffy g3 ile Ejder haline yumruğu indirip onu yere çaktığı sıra biz burada ne etkili atak diyorduk. Sonraki bölüm şok yaşadık meğer g4 ile gardı tamamen açık Kaido'ya hiçbir şey yapamayacakmış. Bunları çizen zaten Oda. Luffy'nin yumruklarını tamamen o gün işlevsiz çizen Oda idi. 921. bölümde of Elephant Gatling ile baya etkili vurmuş diye düşünen okuyucular 922 de tam zıttını düşünmeye başlamıştı. Yani olay Luffy'nin seviyesi değildi. Luffy az da hasar verir olarak beklenirken çizik bile atamamıştı ki bu adamın güçlü olduğuna dair yine vurrgu yapan Oda idi. Katakuri ile Cracker'i yendi diye çizip 1.5 Milyar ödül veridirp 5. İmparator diye lanse ettiriyor. Aynı zamanda geleceği de görüyor.

Başından beri olay zaten buna dönecekti. O yyüzden yumruğu güçlüymüş değilmiş değil bunu böyle algılanacak şekilde kurgulayan zaten Oda. Bunu da şu an Kaido üzerinde salt fiziksel yumruklar işe yaramaz şekliyle hikayeleştirmiş. 2018'deki sözünün altı, Kid'in ifadesiyle doluyor.

Bisentosu zaten WB'nin hafife alınmamalı. Hem en iyi 12'liden biri hem de WB gayet de profosyonelce kullanabiliyordu. Roger ile bisentosunu çarpıştırıyor, Shanks ile yapıyor. WB kompleks bir karakterdi. Bisento yetenekleri yumruk yeteneklerinden fazladır. Yumruğunun bisentosunu aşmasının sebebi ise deprem meyvesidir. Ki bisentosuna bile ekleyebiliyordu. Kaido'ya en az efor ile hasar verecek isimdir WB. Çünkü deprem meyvesi içten hasar verebilir çok bariz bence.

Sen tutundun bir dala artık seni oradan ağacı kessek bile indiremeyiz yerde tutunursun o dala xD
Luffy'nin seviyesi yetersiz dese sadece? Sen ne anlayacaktın Allah aşkına? Hızını mı yetersiz düşünecektin? Bariz bir şekilde yine hasarı yetersiz diye düşünülecekti. His Punch demesine gerek mi var. Özellikle belirtiyor olması bir şeyler anlatıyordu zaten. O arada Oda daha havalı, insanda etki bırakan düz yumruk gibi şeylerden farklı şeyler yaptıracak şeklinde yorumlanmıştı.

Luffy'nin seviyesi yetersiz dese sadece? Sen ne anlayacaktın Allah aşkına? Hızını mı yetersiz düşünecektin? Bariz bir şekilde yine hasarı yetersiz diye düşünülecekti. His Punch demesine gerek mi var. Özellikle belirtiyor olması bir şeyler anlatıyordu zaten. O arada Oda daha havalı, insanda etki bırakan düz yumruk şeylerden farklı şeyler yaptıracak şeklinde yorumlanmıştı.
Hasan bak tekrar diyorum, yoluna girdiğin fikri edinme sebebin, iki dayanağa bağlı.

1. dayanağın Kid'in sözü buna benzer başka sözler de var yani şu lafı okudaktan sonra bırakman lazım artık Kid'in sözü hikayesini ya. Kılıçlar hasar verdiğinde hatta Kaido her hasar aldığında buna tepki veriliyor mangada, nasıl bir hasar aldığı fark etmiyor.

2. dayanağın ise Oda'nın yaptığı bir söyleşide geçirdiği sözler onun sebebi de Ana karakter güçlüydü yendi demek istemiyorum anlamında bir cümle. Oradaki bazı kelimelere önemli anlamlar, buluşlar yüklemene gerek yok.

Luffy hasar veremedi çünkü gücü yetersizdi, bu sana mantıksız gelir diğer karakterlerden çok daha güçlü olmalıydı bu çocuk neden böyle oldu diye Oda'ya sövebilirsin bu anlaşılabilir ama Kaido, asla kat'a yumruklardan etkilenmiyor o yüzden Luffy'ciğimi sınırladılar demek bana mantıklı gelmiyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık