Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Şempanze Travis

Şempzanze Travis, 21 Ekim 1995'te Missouri, Festus yakınlarında, Mike ve Connie Braun Casey'nin şu anda Missouri Şempanze Koruma Alanı olarak adlandırılan evinde doğdu. Ayrı bir olayda, Travis'in annesi Suzy, 2001'de bir kaçışın ardından vurulup öldü. Sandra ve Jerome Herold, Travis üç günlükken annesinden alındıktan sonra bir yetiştiriciden 50.000 dolara satın aldı. Şempanzeye Sandra'nın en sevdiği şarkıcı Travis Tritt adını verdiler. Herolds, Travis'i Connecticut, Stamford'un Kuzey Stamford bölümündeki Rock Rimmon Road'daki evlerinde büyüttü.

Travis Pepsi, Old Navy gibi önemli markaların reklamlarında oynuyor. Buna benzer bazı televizyon şovlarında da yer alıyor.
Pepsi reklamı

Şempanze Travisi sahiplenen çiftten Baba, kanserden ölüyor. Sandra çocuğunu da trafik kazasında kaybediyor. Geriye sadece Travis ve Sandra kalıyor, hal böyle olunca tabiki tüm ilgi odağı Travis oluyor. Travis, Sandrayla birlikte uyuyor, birlikte banyo yapıyorlar. Yani bir Aile bireyinden yaşantısının hiçbir farkı kalmıyor. (Tabiki daha öncesinde de aileyle yaşıyor kendi odası falan var ama daha da aşırıya gidiyor durum anlayacağınız) ve Şempanze 91 kiloya kadar ulaşıyor.

Travis emniyet kemeri takma, televizyon kumandası kullanma, bisiklet kullanma, kilitli kapıları açma gibi bir çok işi yerine getirebiliyor. Araba kullanma denemeleri bile olmuş gerisini siz düşünün artık :)

2003 yılında arabada Sandrayla yoldayken birisi bir şey atıyor ve Travis'e isabet ediyor. Travis, emniyet kemerini açıyor ve sinirlenip arabadan çıkıyor. Kapıyı açıp o kişinin peşinden koşuyor. Tabi o kimse kayıplara karışıyor bu süreçte tüm trafik altüst oluyor. Travis'i sakinleştirmeye çalışıyorlar. Polisler kendisini bir yemekle kandırıp, polis arabasının içerisine alıyor. Fakat yemek bitince Travis, arabadan çıkıyor. En sonda bayıltıcı silahla, Travis'i uyutuyorlar. Eyaletteki egzotik hayvan kanunlarını değiştiriyorlar. Fakat Travis, uzun süredir Sandrayla beraber olduğu için yeni kanunlar Travis, için geçerli olmuyor.

2009 yılında da asıl olay patlıyor. Zaten bu tarihte de sahibi 70 yaşını aşmış durumda. Xanax isimli bir hap verilmiş kendisine..
Alprazolam, kaygı-endişe giderici olarak ve panik bozukluklarında kullanılan benzodiazepin türevidir.

Yan etikleri: uyuşukluk, zihin karışıklığı, üşüme hissi, konuşma bozukluğu, tansiyon düşüklüğü ve nefes darlığı gibi yan etkilere yol açabilir. Eğer yanlışlıkla çok fazla tablet kullanılırsa derhal tıbbi yardım alınmalıdır. Sakinleştirici özelliği, depresona sokabilir. İntihar düşüncesini tetikleyebilir.

Sahibinin anahtarlarını alıp dışarı çıkıyor. Sandra da 70 yaşını aştığı için yanlarında çalışan bir kadın var ismi Charla Nash, Travis bu kadını tanıyor fakat yaşanan olayda Charla Nash, mekana farklı bir saç renginde ve farklı bir arabayla geliyor. Travis'in bir anda kadına saldırıyor, artık elinde gördüğü oyuncağı elmodan mı ? Yoksa kadını tanıyamayıp, evine girmelerine çalışmasından mı saldırma nedeni tam olarak bilinmiyor.. kadına 91 kiloluk şempanze saldırdığı gibi Kadını paramparça ediyor. Yüzünü, parmaklarını falan yemeye başlıyor. Kadın, gözlerini, burnunu ve ağzını kaybediyor. İki elini de aynı şekilde.. bu olay sırasında 70 yaşını aşmış Sandra, Şempanzeyi, kürekle vurarak durdurmaya çalışıyor. İşe yaramayınca bıçak saplıyor. Travis daha çok çıldırıyor. Annesi Sandra 911'i arıyor polislerin gelmesiyle Şempanze Travis vurularak can veriyor.

Hassas olan arkadaşlar bir alttaki fotoğrafı açmasın

Ameliyatla alakalı bilgiler:
*Bilek nakli olumsuz sonuçlandı*
*Cam gözler takıldı yani hala kör*
*Dişler takıldı. Burun, ağız nakli başarıyla sonuçlandı*
*Yüzün altına doku ve kaslar yerleştirildi.*

Nash, Sandra'yı değil kanunları suçladı ve arkadaşından davacı olmadı.

Suzan ise yeni bir şempanze sahiplenmiş daha sonrasında :)

Bu olay bir filmde yazılsa, yönetmen bile bu kadar acımasızlık yapmazdı heralde Nash karakterine :oops: demekki neymiş aşırı özgür bırakmak, başkalarının en temel özgürlüklerini yok edebilirmiş..

Olayda daha fazla detaylar var ama o kadar da uzatmak istemedim merak edenler bakabilir. Mesela Sandra'nın yanlış hatırlamıyorsam şöyle bir aktarımı vardı. "Travis'i bıçaklarken içim parçalandı, "Anne ne yapıyorsun der gibi döndü ve bana baktı sonra daha çok çıldırdı.."

Ne kadar bize yakın olsada hayvan hayvandır neticede. Hiç tahmin edemediğimiz sebeplerle kendisine en yakın kişilere dahi saldırabiliyorlar. Bana da köyde çok yakın bir akrabamın köpeği saldırmıştı. Halbuki daha önce defalarca onu sevmiş,yemek vermiştim ama hayvan nedense saldırdı. Dediğim gibi hayvanların ne yapacakları belli olmuyor. En evcilleşmiş dediğimiz hayvan bile kafası atıp saldırabiliyor. Dikkatli olmak lazım.

Ne kadar bize yakın olsada hayvan hayvandır neticede. Hiç tahmin edemediğimiz sebeplerle kendisine en yakın kişilere dahi saldırabiliyorlar. Bana da köyde çok yakın bir akrabamın köpeği saldırmıştı. Halbuki daha önce defalarca onu sevmiş,yemek vermiştim ama hayvan nedense saldırdı. Dediğim gibi hayvanların ne yapacakları belli olmuyor. En evcilleşmiş dediğimiz hayvan bile kafası atıp saldırabiliyor. Dikkatli olmak lazım.
Öyle bir de Evcil hayvan başka.. Egzotik hayvan başka,

Egzotik hayvan bakımına hiçbir şekilde izin verilmemeli

Bu olayı biliyorum bir kez araştırmıştım. Yalnız belirtmek istiyorum verdiğin bilgilerdeki arkadaşından davacı olmadı kısmı yanlış. Nash'ın ailesi Sandra'yı 50 milyon dolarlık tazminat talebiyle dava ediyor ve akabinde devlet 10 milyon dolarlık mal varlığını donduruyor.

Bu dava sürerken Sandra kalbi yüzünden ölüyor ve devlet Nash'e dondurulmuş varlıktan 4 milyon dolar ödüyor.

Her neyse konuyla ilgili söylemem gerekirse suçu tamamen şempanzeyi sahiplenen kadında görüyorum. Kocası ve oğlu öldükten sonra şempanzeyi çok fazla şımartıyor zira. Zaten şempanze gibi bir hayvan evde beraber yaşamaya uygun değil.

Son düzenleme:
Evet. Yılan,şempanze,örümcek ve bunun gibi hayvanlar kedi ve köpekten bin kat daha tehlikeli.
Bu arada sahibinin normal bir hayatı da yok. Cahilliği de takdire şayan.. Şempanze daha normal bir ailede büyüseydi belki böyle bir olay hiç yaşanmazdı.. ama egzotik hayvan bakmak dediğim gibi çok akıllı işi değil.

Maymunu geçtim evime kedi, köpek bile almam ben. Balık, kaplumbağa gibi hayvanlar daha mantıklı geliyor bana. Bir hayvanın kendimize veya bir başkasına verebileceği en büyük zararı düşünmek lazım. Çünkü geri dönüş olmayabilir örnekteki gibi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık