Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Zoro'yu Kılıçları Mı Taşıyor?

Zoro'yu kılıçları mı taşıyor?

• Kullanılan toplam oy
    86
Oyun oynarken daha güçlü silahların kilidi seviye atladıkça açılır. Oden dışında hiç kimsenin kullanamadığı bir kılıç Enma, elbette daha güçlü ataklar yapacak ama karşılıksız bir güç artışı değil, bizim için önemli olan da bu. Haliyle konuda belirtildiği üzre Enma Zoro'yu taşıyor, Enma plot armor... diyemeyiz.
Zoro kılıç olmadan bu noktaya gelebilir miydi olmalı bence konu başlığı. Temel dövüş yetenekleri kaba kuvvet haricinde ne kadar iyi? Luffy bu günlere meyvesi sayesinde geldiyse pek tabi Zoro'da kılıçları sayesinde buralara gelmiştir. İkisinden de çıkar bunları hangisi daha fazla ilerler ? Mevzu sidik yarıştırmaksa böyle gitmek lazım :D
Ame no ile Enma'nın tanıtımları aynı, seviyeleri aynı, birine gökyüzünü bile keser diyor diğerine cehennemi bile keser diyor ama ne hassa Enma Haki çekerken Ame no da hiçbir sihirli özellik yok. Nasıl bu iki kılıç aynı olur akıl mantık işi değil. Tamam 1100 bölüm sihirli kılıç çıkarmadın, Enma'yı attın ortaya, bari Ame no'ya da bir sihir ekleseydin, biz de nasıl Koka'yı seriye yedirdiyse demek ki sihirli kılıçları da yedirecek derdik.

İlla bir yerlerden bir şey araklayacak, yoksa duramıyor adam. Bu Enma garabetini kesin Naruto'daki Kisame'nin Samehada'sından arakladı, ilerde Enma rakibin hakisini de emcüklerse şaşırmam.
Kitetsu'nun kan arzusu da aslında kılıçların etkini gördük.

Ben şu işaretlediğim kısmı ta başta söyledim :D çok komik olurdu bence ya bu. Az tut şunu bakayım diye rakibe atsa ve rakibi emse Enma çok gülerim.
Savulun Battal Gazi Geliyor filminde Kara Şövalye'nin şüphelendiği Prens Alfonso'ya kılıç atması gibi :D

Son düzenleme:
Yüzyıllar diyor işte 800 senedir uyandıran olmamış :(, ki Joy boy'un geleceği tarihi cidden belliydi. Deniz Kralları tarih vermişti. :D

Üstte kaderin cilvesi diyip kılıcı bu kadar aşina olman aynı ustanın elinden çıkmış olan Wado ile alakalı diyor.

Tanıdık his vermesinden bahsediyor kılıcın. Şöyle yardım ettii, böyle yardım etti demiyor. Sen her zamanki gibi işine geldiği gibi büküyorsun her şeyi.

Yüzyıllar diyorişte 800 senedir uyandıran olmamı, ki Joy boy'un geleceği tarihi cidden belliydi. Deniz Kralları tarih vermişti. :D

Tanıdık his vermesinden bahsediyor kılıcın. Şöyle yardım ettii, böyle yardım etti demiyor. Sen her zamanki gibi işine geldiği gibi büküyorsun her şeyi.
Yardım etti diyen yoktu ki. Kılıca alışmasında kullanabilmesinde Wado torpili var deniyordu. Yardım etme olayı başka. O King dovusunde yardim ediyor.

Yüzyıllar diyorişte 800 senedir uyandıran olmamı, ki Joy boy'un geleceği tarihi cidden belliydi. Deniz Kralları tarih vermişti. :D
Gorosei üyelerinin yüzyıllardır yaşadığını düşünmeyen kaç forum üyesi kaldı bilemiyorum. Tamam neticede kesin değil uzun yaşadıkları bunu kabul ediyorum ama en azından 800 yıla yakın yaşadıklarını düşünenler için bu panel cevap niteliğindedir. Sebebi ise meyvenin onlar için bile efsane olmasıdır.

Zoro kılıç olmadan bu noktaya gelebilir miydi olmalı bence konu başlığı. Temel dövüş yetenekleri kaba kuvvet haricinde ne kadar iyi? Luffy bu günlere meyvesi sayesinde geldiyse pek tabi Zoro'da kılıçları sayesinde buralara gelmiştir. İkisinden de çıkar bunları hangisi daha fazla ilerler ? Mevzu sidik yarıştırmaksa böyle gitmek lazım :D
Kılıçlar Zoro'nun amaçlarını gerçekleştirmesinde ona yardım eder, Nika ise kendi misyonunu gerçekleştirir, fark bu. :d

Zoro burada Oden kadar olduğunu söylüyor.:D
Küçük bir adaptasyon sorunu, sadece Oden'i onure etmek istemiş.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık