Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Zoro'nun Wano'daki Kılıç Üçlüsü Nasıl Olur?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Wano içi neyse de sonrasında Wado+2 demir çubuk ile ayrılmalı. Wado manevi değere sahip, o nedenle kalsın ama adı olan kılıcı alıp giderse yazıklar olsun. Adam dediğin adı olan kılıcı almaz eline ağzına. İki tane demir çubuk alır ve onlara ad koyar. Gerçek bir kılıç ustası böyle yapmalı ki adına utanç gelmesin. Yoksa adı hazır olan kılıcı zaten kullanan kullanmış, elalemin kılıcını ne diye tutarsın, sen kendi kılıcını kendi efsaneni yarat.

Zaten ben yanında taşıması bakımından demiyorum. Gemide taşısa bile fanlar ortalığı yıkar. Goroseilerle karşılaşacaklarını ben de düşünüyorum ama son savaşta olur gibi geliyor. Normalde Zoro'nun o kılıcı daha erken alıp Mihawk ile dövüşmesi gerek ama yaşlı amcalar kıçlarını kaldırıp kaleden çıkmıyorlar maalesef. Yeniden düşününce Nidai'nin Zoro'ya geçmeyeceğini düşünüyorum sanırım Enma'da Zoro'da kalır. Çünkü Enma'nın siyah kılıç olma potansiyeline boşuna değinmediler. Yine de Enma'nın Zoro'da kalıp Shusui'nin Wano'da kalması baya saçma olacaktır. Nidai'yi Luffy acaba Roger gibi mi kullanacak ya da kılıcı ele alan Kaido'nun ölmesi mi sağlanacak?
Nidai Zoro'ya geçecek kardeşim. Zaten 3 tane olması ve hepsinin de katana olması bunu gerçek kılıyor. Zoro'nun kılıçtaki aurayı hissetmesi. Luffy'nin özellikle o kılıcı alması hadisesi filan hepsi kılıcın Zoro'ya geçeceğinin kanıtı. Hatta Shodai Kitetsu bir de yeşil kabzalı bir kılıç. Zoro'nun saçından, bandanasına, kuşağından, kimonosuna kadar her şeyi yeşil. Shodai'yi görünce bu kılıcın Zoro için yapıldığı çok belli. Buradan Nidai'yi alacak hatta Enma'yı da alacak. Eğer Sandai'yi bırakırsa 3 Kitetsu taşıma teorisi çöker. Lakin ben çökeceğini sanmıyorum, Zoro'nun lanetli kılıçları karartarak onların efendisi olduğunu kanıtlayacak. Kılıçların laneti Zoro'ya etki etmeyecek. Ama bırakırsa diğer teori gerçekleşecek. Zoro'nun güçlendiğini kılıçlarla gösterecek. Hatırlarsan Wado sonrası ilk aldığı kılıç Sandai Kitetsu'ydu. Sandai isimli bir Meito olsa da 12, 21 ya da en iyi 50 arasında değil. Zoro da kılıçlara aşinaydı ama kılıç ustalığı Mihawk karşısında çok sönük kaldı. Şimdi Nidai'yi aldığı zaman artık seviye itibari ile daha güçlü bir hale geldiğini anlayacağız. Shodai'yi aldığındaysa Mihawk ayarında olduğunu kanıtlayacak. Gorosei'nin kılıçlı elemanı sağlam bir kılıç kullanıcısı gibi duruyor. Gorosei'nin henüz gücünü bilmiyoruz ama amiral seviye olduklarını düşünüyoruz.

Şimdi Zoro tek kılıç tekniklerinde enmayı kullanması çok mantıklı. Yüksek atak çıkaracaktır. Peki çift kılıç tekniklerinde ne yapacak? Enma kullandığı zaman hakiyi büyük ölçüde çekecek. E diğer kılıçların saldırı gücü azalmayacak mı? 3 kılıç için de aynı şey olacak. Zoro nasıl dengeli dağıtacak acaba. Enmanın fazla haki çekmesini kontrol altına almalı. Zoro istediği zaman enmanın tüm hakiyi çekmesine izin vermeli. İstediği zaman buna engel olup enmayı normal kullanmalı.

Şimdi Zoro tek kılıç tekniklerinde enmayı kullanması çok mantıklı. Yüksek atak çıkaracaktır. Peki çift kılıç tekniklerinde ne yapacak? Enma kullandığı zaman hakiyi büyük ölçüde çekecek. E diğer kılıçların saldırı gücü azalmayacak mı? 3 kılıç için de aynı şey olacak. Zoro nasıl dengeli dağıtacak acaba. Enmanın fazla haki çekmesini kontrol altına almalı. Zoro istediği zaman enmanın tüm hakiyi çekmesine izin vermeli. İstediği zaman buna engel olup enmayı normal kullanmalı.
Diğer kılıçların da kendine has özellikleri çıkabilir. Wado ile Enma'yı bence boşuna vurgulamadı. Hitetsu kitetsu ile ilgili bir şey söyleyebilir. Lanetli kılıç yapma tekniği atasından kalmış zaten.

İki koluna da aynı oranda haki verecek. Enma'ya da "bundan başka yok, adam gibi yerinde dur" diyecek. Lakin Lufcy'nin Enma'yı hemen karartacağına inanıyorum. Çünkü Wano bu konuda tam yeri. Hem çok fazla rakip olacak hem karakterlerimiz bütün güçlerini, varını yoğunu ortaya koyacaklar. Artık Kaido'yla kapışırken mi kararır yoksa Kingle çarpışırken mi kararır o kadarını izlerken göreceğiz. Lakin Zoro kılıçlara o kadar haki basacak ki kılıçlar savaş esnasında kararacak.

Zamanında Zoro, Vivi'nin gidişinde tayfanın depresyona girmesine kızmış tayfa üyeleri tek tek lakap takmış, hakaret etmişti. Luffy'de hakaret olsun diye " Santoryu" demişti. Usopp orada " bu bir hakaret değil" dedi. Luffy'de " Yontoryu" demişti. Luffy geleceği mi gördü acaba?
Ben sanmıyorun 3 kılıö devam eder Zoro bence. O da öylesine bir komedi sahnesiydi işte. Yanş böyle düşünüyorum.

MuzluYulafEzmesi

İki koluna da aynı oranda haki verecek. Enma'ya da "bundan başka yok, adam gibi yerinde dur" diyecek. Lakin Lufcy'nin Enma'yı hemen karartacağına inanıyorum. Çünkü Wano bu konuda tam yeri. Hem çok fazla rakip olacak hem karakterlerimiz bütün güçlerini, varını yoğunu ortaya koyacaklar. Artık Kaido'yla kapışırken mi kararır yoksa Kingle çarpışırken mi kararır o kadarını izlerken göreceğiz. Lakin Zoro kılıçlara o kadar haki basacak ki kılıçlar savaş esnasında kararacak.
Eğer karartmak birikim yolu ile olan bir şey ise yani bir kılıcın kararması için sallıyorum 100 puan gerekiyorsa ve Enma'da Oden'den dolayı 100/89'a kadar ulaşabilmiş ise eh az da olsa olabilirliği var . Ama başka şartlar gerekiyor ise işler değişir . Bildiğimiz kadarı ile sadece 2 tane kararmış kılıç var . Biri Kılıç Tanrısı olarak bilinen bir insanın kılıcı biri de şu an dünyanın en iyi kılıç ustası olarak bilinen bir insanın kılıcı . ( Mihawk'ın kararttığı kesin değil aslında ama önemi yok şu an. ) Zoro'nun şu an sağ kol seviyesinde olduğu bile tartışmaya açık bir şey iken karartmak gibi SSS nadir zorlukta bir güçlendirmeyi One Piece dünyasında ki zamana göre 1 ayda falan yapması inanılmaz saçma olur Oda bunu mantıklı bir şekilde açıklamadığı sürece . Kılıç Karartmanın şartlarını bilmediğimiz için Kılıç Karartmak için amiral ve Yonkou ( Belki de daha üstü ? ) seviyelerinde olmak gerekiyor mu bilmiyoruz . Ama şu an bildiğimiz kadarı ile sadece 2 kılıcın kara olduğunu düşünürsek bu kadar nadir bir güçlendirmeye ulaşmak bu kadar kolay olmamalı. Düşünsene dünyanın en iyi 12 kılıcının kalitesine ulaştırabilirsin kılıcını bir 21'lik kullanıyor isen . Çok güzel bir güçlendirme bu . Ama sadece 2 tane kılıç var bildiğimiz kadarıyla bu güçlendirmeye sahip olan . Bu nadirlik bu güçlendirmeyi sağlayabilme zorluğunu gösteriyor olabilir .

MuzluYulafEzmesi

Enma'yı tam olarak kontrol edebildiği zaman böyle bir sıkıntı ile karşılaşmayız zaten . Ayrıca kontrol edebildiği zaman dediğin gibi 3 kılıca eşit dağıtmak yerine tüm hakisini Enma'nın çekmesine izin vererek 3 farklı eşit güçte kesme darbesi uygulayacağına tek bir darbede verebileceği tüm hasarı verirse güzel olurdu aslında . Eğer Kaido' da ki yara çift kılıç yarası olmasa Oden o şekilde o yarayı vermiş derdim .

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık