Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Zoro'nun Wano'daki Kılıç Üçlüsü Nasıl Olur?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Benim istediğim Wado- Nidai(Muhtemelen Zoro için bekletilen kılıç)- Babasının kılıcı(Aile yadigarı).

Zoro'nun ailesinin daha belli olmadığını biliyoruz. Bu bölümde yeni doğmuş çocuklar için birer kılıç bırakıldığını ögrendik. Bu bakımdan Nidai Zoro için çocukluğundan kalma kılıç olabilir. Ayrıca mezarlıkta bir çok isimli kılıcın olduğunu ögrendik Zoro'nun ailesinden kalma bir yadigarı almasını isterim. Bu yadigar ne Oden'in Enması ne de Ryuma'nın Shuusui'si olmayacağını varsayıyorum.

Böylece Kuinanın mirası-Kendi kılıcı-Ailesinin mirası ile gitmesi benim daha çok hoşuma gider.

Bana göre Hazan Suyu, Wano'da kalmalı. Bu kılıcı her ne kadar Ryuma, Zoro'ya vermiş olsa da aslında kılıç ülkenin milli değeri olmuş. Bunu şöyle düşünün. Ülkemizdeki bir kültür mirası birinin şahsi malı oluyor. Bu kişi bu mirası bir başkasına veriyor. Bunun ülkemizde kalmasını mı istersiniz, yoksa yabancı birinin elinde olmasını mı? Wano halkında da aynı mantık var. Hazan Suyu artık savaşta kullanılan bir kılıç olmaktan çıkmış ve çok daha önemli bir manevi değer haline gelmiş. Sırf kılıç çalındı diye ülkede 40 gün 40 gece yaş tutmuş adamlar. Şahsi fikrim Zoro'nun kılıcı asıl ait olduğu yere bırakması.

Cehennem Tanrısı'na gelecek olursak, bu da bir aile yadigarı olduğu için Momonosuke'ye verilmeli. Game of Thrones takip edenler bilir. Jon'un kılıcı olan Uzunpençe aslında Mormont Hanesi'ne aittir. Jon, Jorah'ı gördüğü zaman kılıcı ona vermek istiyor ailesine ait olduğu için. Ki normalde kılıcı sahibi olan Jeor'dan alıyordu. Böyle şeyler bir nevi yazılı olmayan kural gibidir.

İkinc Nesil İblis Biçen ve Üçüncü Nesil İblis Biçen birleşmesi olayından bahsetmek ise komik olmuş. Hele bunların birleşip Birinci Nesil İblis Biçen olacağını söylemek daha da komik. Bunların üçü de farklı kılıçlar. Kaldı ki Birinci dünya uzerindeki en eşsiz 12 kılıçtan biri, İkinci ise en muhteşem 21 kılıçtan birisi. İki kılıcı birleştirip, zaten var olan yeni bir kılıcı nasıl yapacaklar o da ayrı bir soru işareti.

Bence Zoro, Hazan Suyu'nu ait olması gereken yerde bırakmalı ve kendisine verilmek üzere bekletilen İkinci Nesil İblis Biçen'i almalı.
Madem Milli değer, Moriah gibi 3. sınıf bir schibukai'nin Ryuma'nın mezarına tecavüz etmesine izin vermeyeceklerdi. Örnek olarak Anıtkabir'e birisi girebilir mi ?

Kılıç artık ganimet hakkı olarak zoro'nundur. Bu bölümde de açıklandığı gibi savaşta ölenin kılıcı alınıp başkasına geçer. Zaten Ryuma'nın ruhu da bunu uygun görmüştü. Wanodakilerin bu olaydan haberi yok sadece.

Game of Thrones'dan örnek vermişsin. Tywin Buzu parçalatıp iki kılıç haline getirdi. Belki ilk 12 de yanlış kişilerin eline geçmesin diye üzerine bu tip muhafaza konmuş olabilir.

Madem Milli değer, Moriah gibi 3. sınıf bir schibukai'nin Ryuma'nın mezarına tecavüz etmesine izin vermeyeceklerdi. Örnek olarak Anıtkabir'e birisi girebilir mi ?

Kılıç artık ganimet hakkı olarak zoro'nundur. Bu bölümde de açıklandığı gibi savaşta ölenin kılıcı alınıp başkasına geçer. Zaten Ryuma'nın ruhu da bunu uygun görmüştü. Wanodakilerin bu olaydan haberi yok sadece.

Game of Thrones'dan örnek vermişsin. Tywin Buzu parçalatıp iki kılıç haline getirdi. Belki ilk 12 de yanlış kişilerin eline geçmesin diye üzerine bu tip muhafaza konmuş olabilir.
Bizim ülkemize giriş çıkış yasağı mı var? Wano'ya girmek ve oradan çıkmak yasak ülke dostu olmadıkça. Adamlar da buna güvenip mezar başına kimseyi koymamışlar. Ringo'da bir sürü ünlü kılıç öyle dururken, onların da başında kimse yoktu.

Tywin'in Ice'i eritme sebebi, kendi hanesine ait Valyria çeliği kılıç Brightroar'un kayıp olması. Bunun konuyla alakası yok zaten. Kendi görüşümü söyledim. Bana göre Hazan Suyu, Wano'ya, Cehennem Tanrısı da Kozuki Hanesi'ne aittir.

Hazan Suyu'nun Wano'da kalacağı senaryodan bile belli oluyor. Zoro'ya bir kılıç lazım iken Ryuma ile karşılaşıp onun kılıcını alıyor. Kılıcın Wano için çok önemli olduğu ortaya çıkıyor. Kılıç, Zoro ile birlikte yıllar sonra ait olduğu yere dönüyor.

Zoro, Wano'lu çıkacak. Ve buna istinaden vatanının ulusal hazinesini bırakacak. Sonuçta adam Wano'lu. Sırf Wano istedi diye bırakmayacak yani. Kendisi de bırakmak isteyecek. Bizimki şuan kendisinin Wano'lu olduğunu bilmiyor. Biz de bilmiyoruz ama öyle çıkacağı da bariz.

Bizim ülkemize giriş çıkış yasağı mı var? Wano'ya girmek ve oradan çıkmak yasak ülke dostu olmadıkça. Adamlar da buna güvenip mezar başına kimseyi koymamışlar. Ringo'da bir sürü ünlü kılıç öyle dururken, onların da başında kimse yoktu.

Tywin'in Ice'i eritme sebebi, kendi hanesine ait Valyria çeliği kılıç Brightroar'un kayıp olması. Bunun konuyla alakası yok zaten. Kendi görüşümü söyledim. Bana göre Hazan Suyu, Wano'ya, Cehennem Tanrısı da Kozuki Hanesi'ne aittir.

Hazan Suyu'nun Wano'da kalacağı senaryodan bile belli oluyor. Zoro'ya bir kılıç lazım iken Ryuma ile karşılaşıp onun kılıcını alıyor. Kılıcın Wano için çok önemli olduğu ortaya çıkıyor. Kılıç, Zoro ile birlikte yıllar sonra ait olduğu yere dönüyor.
Ayrıca sahiden çok üzücü bir durum. Koruyamamış olsalar bile o halk için çok değerli bir şeyden bahsediyoruz. Her şey güç olmamalı. Zoro olsun, Hasırşapka tayfası olsun kriteri güç olan insanlar değiller.
15 temmuz olaylarında Tbmm'nin hasar görmesi beni çok sarsmıştı. O enkaz görüntülerini gördüğümde içim acımıştı. Kümsenin bir başkasına böyle hissettirmeye hakkı olmamalı.

Ayrıca sahiden çok üzücü bir durum. Koruyamamış olsalar bile o halk için çok değerli bir şeyden bahsediyoruz. Her şey güç olmamalı. Zoro olsun, Hasırşapka tayfası olsun kriteri güç olan insanlar değiller.
15 temmuz olaylarında Tbmm'nin hasar görmesi beni çok sarsmıştı. O enkaz görüntülerini gördüğümde içim acımıştı. Kümsenin bir başkasına böyle hissettirmeye hakkı olmamalı.
Oden zamanında Wano dışarı kapalı bir yer. Bu da açmaya çalışıyor. Wanoda kim gelecek ülkenin ulusal hazinesini çalacak. Çalsa da kaçamayacak. Geleneklerini koruyan bir ülke. Moria ise belli ki absolom ile görünmez olum sızmış.

Enma da geldi. Wanodan sonra da Zoro'da kalacak gibi. Nidaiyi de bir şekilde Sandai ile değişip Kitetsu-Enma-Wado üçlüsü öyle devam edecektir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık