Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Zoro ve Sanji Arasındaki Güncel Güç Dengesi

Sizce hangisi ?

• Kullanılan toplam oy
    464
Kılıç=Meyve ve ksotüm müdür? Kattıkları aynı mı?
Bilmem. Görünmezlik vermesi meyveyi yansıtıyor gibi, ayrıca Law'ın endişesi üzerine kendisi bahsediyordu kostüm hasar almamı önleyecek diye. Sence Vinsmoke kardeşlerin normalde güçlendirilmiş bedenlerine ne katıp ne kadar güçlendiriyor bu kostümler?

Beleş güç kostümdür. Bazı durumlarda meyvedir.
Örneğin Garp'ı ele alalım. Bu adama kılıç versen daha mı güçlü olacak? Hiç sanmıyorum. Bu adam yıllarca kendisi çıplak elle dövüşmede kendini geliştirmiştir. Kendine has mutlaka teknikleri vardır, aynı Sabo'nun ejder teknikleri gibi. Haki gibi vücudun sertleşmesini sağlayan bir gücün olduğu dünyada kesici aletin tekme tokattan bir farkı yok. Kılıç seviyelerinin önemliliğini göz ardı edemem lakin kullanıcısının yeteneğinin yanında pek de önemli değil.
Meyve yüksek işlevli veya düşük işlevli denebilir ama her türlü bir artısı var. Ancak bazı meyveler gücü anında veriyor, meyve üzerine emek harcamana gerek yok. Mesela sarsıntı meyvesi. Bu beleş bir güçtür. Fakat Doflamingo'nun veya Luffy'nin meyveleri kılıç teknikleri veya dövüş tekniği gözüyle bakılmalı. Bir başkası bu meyvelere sahip olsa onlar kadar yetkin kullanamayabilirler.
Kostüm ise doğrudan güç veriyor. Zoro'ya ver daha hızlı ve dayanıklı olsun. Garp'a ver aynı şekilde hatta yumruğu güçlensin. Yani beleş güç emek harcamadan gücünün yükselmesidir.
Yok canım bazılarına göre Zoro kılıçları aldığı gibi gücü yükseldi. Kendi boşu boşuna diyordu '' daha bu kılıçta ustalaşmadım'' diye. Adam direk kendi kendine bile dövüş tarzı geliştiriyor. Eğitiyor, ama beleş oluyor. Şans faktörü var ama beleş güç olayı hiç birinde yok. Sanji'de kostüme daha kendi tekniklerini adapte edecek. Fakat karaktere kattıkları açısından kılıç=kostüm olmuyor.

Mangada geçen bir olay. Koka yaptığın zaman her kılıç yoru gibi olabilir. Yanlış hatırlıyorsam birisi düzeltebilir.
Orasını anlıyorum zaten.Ama Zoro'nun koluna haki basıp yaptığı savunma ile kılıcına haki basıp yaptığı savunma aynı değil.Dandik bir kılıcın sertliği ile isimli kılıçların sertliği aynı mı ? Bu gayet savunma gücünü artıran bir olay.Zoro'nun dandik kılıçlarla yaptığı savunma ile şuanki kılıçlarıyla yaptığı savunmada bir değil.

En iyi kılıç ustası Mihawk köpek çektiği Zoro'nun 3 kılıçdan ikisini kırıyor. Biri sağlam duruyor hem de hakisiz bi kılıç. Böyle 3 kılıç ile dolanıyor Zoro. Gayet beleş. Kesilmez, paslanmaz. Tabii sıralama dediğin gibi olur ama kılıç da beleş yani. Üç tane normal kılıç ile şu an ki seviyesi ne kadar farkederdi ona bakmak lazım.

Meyve de beleş. Hiç gücün yok iken sana bi vasıf katabiliyor. Zoro, Sanji meyve yese o da beleş bir güç.

Üst seviyede zaten beleş güç ile iş yok. Meyve antrenman, haki, fiziksel güç. Şu an Mama, Pro ve Zeus olmadan, meyve gücü kullanmadan gücünü kanıtlayacak. Shanks de öyle, Kaido da öyle kanıtlar. Tepelerde bu beleş power artık bi yere kadar.
Kırılan kılıç örneğini verecektim ama vazgeçmiştim. Ne yazsak çare etmiyor. Uğraşmaya değmez çünkü.

Zoro'da üç tane olunca farkediyor maalesef.

Sanji de şu ana kadar hep saf fiziksel olarak savaştı. O zaman onu da dezavantajlı bir şekilde savaştı olarak gör. Çünkü ne Kilci ne de meyve sahibi olmadığı halde meyveli ya da kılıçlı kişilerle savaştı Sanji. O zaman Sanji'nin de giysisi meyvenin yerini dolduruyor olarak görelim. Kılıcın yerini dolduruyor olarak görelim. Çünkü senin mantıkla böyle olması gerekiyor.
Cevap vermicektim aslında da hadi vereyim.

Sorunlan başından beri meyvesiz olsaydı ise o zaman şimdikinden daha güçlü olurdu bence.:D
Luffy deniz suyunun tadını bilememesi 7 yaşında yanlışıkla meyve yemesinden dolayı. Bunun konu ile alakası yok. Meyve yemiş herkes denizin tadını bilmiyor yüzemiyor. Hala mangaka bunu bildiği için diyor. Yani Mangaka 17 yaşındaki Shanks'e lastiksiz yükselebileceği bir kurgu yapmış. Ama Luffy'e yapamıyor?
Meyvesiz Luffy'nin gücü ne olurdu konusunda attığın mesajlar bunlar.Bu konuda dediğin ve o konuda dediklerin arasındaki çelişkiyi görüyor musun ? Kendi cevabını kendin vermişsin yani.

''Kurgu''.Luffy en baştan meyvesiz olsa şu an ki gücünde olurdu.Zoro en başında 1 tane kılıç kullansa da şu an ki gücünde olurdu.Sanji en başında yumruklarını kullansa veya meyve yese yine şu an ki gücünde olurdu.

Bilmem. Görünmezlik vermesi meyveyi yansıtıyor gibi, ayrıca Law'ın endişesi üzerine kendisi bahsediyordu kostüm hasar almamı önleyecek diye. Sence Vinsmoke kardeşlerin normalde güçlendirilmiş bedenlerine ne katıp ne kadar güçlendiriyor bu kostümler?
Onu bilemem. Sanji üzerinden gidersek savunma açısından baya güçlendirdiği gerçek. Page One uçurmasına rağmen çizik bile almadı. Eskiden olsa yine kalkıp dövüşürdü, ama canım biraz acıdı demezdi. Ben zaten olaya beleş güç olarak bakmıyorum sadece kılıç=kostüm olduğunu düşünmüyorum. Ha bak, kılıçlar şeytani ruhu verir, başka bir olay çıkar o zaman kılıç=kostüm diyebilirim. Şu an artılarını düşününce kostümün verdiği güç daha fazla. Bu durumda karakteri zayıflatmaz zaten.

Orasını anlıyorum zaten.Ama Zoro'nun koluna haki basıp yaptığı savunma ile kılıcına haki basıp yaptığı savunma aynı değil.Dandik bir kılıcın sertliği ile isimli kılıçların sertliği aynı mı ? Bu gayet savunma gücünü artıran bir olay.Zoro'nun dandik kılıçlarla yaptığı savunma ile şuanki kılıçlarıyla yaptığı savunmada bir değil.
Sertliği aynı değil ama koka ile durumu kapatıyorsun işte. Ben senin dediğini anladım. Şu anlık evet isimli kılıç etki eder. Fakat yine pek kostümle aynı olmuyor. Çünkü birisi direk savunma yapmasan bile vücudunu korurken, diğerinde savunma yapmadığın zaman kendi dayanıklığın, acı eşiğini artırmıyor.

Cevap vermicektim aslında da hadi vereyim.

Meyvesiz Luffy'nin gücü ne olurdu konusunda attığın mesajlar bunlar.Bu konuda dediğin ve o konuda dediklerin arasındaki çelişkiyi görüyor musun ? Kendi cevabını kendin vermişsin yani.

''Kurgu''.Luffy en baştan meyvesiz olsa şu an ki gücünde olurdu.Zoro en başında 1 tane kılıç kullansa da şu an ki gücünde olurdu.Sanji en başında yumruklarını kullansa veya meyve yese yine şu an ki gücünde olurdu.
Ağlaaaaaa Sanji>Zoro 330m>320m

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık