Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Zoro ve Sanji Arasındaki Güncel Güç Dengesi

Sizce hangisi ?

• Kullanılan toplam oy
    466
Sanji güç elde etmek için elbise giydi. Bilmem anlatabiliyor muyum ? Kapasite belli, çap belli. Sanji'nin içine Akainu kaçsa seri sonunda yine Zoro alır götürür.

Kostümlü Sanji şu anki Zoro'ya denktir zira Zoro'nun kat etmesi gereken epey yol var. Mesela henüz 'eşik gardiyanı'yla karşılaşmadı, bu yüzden Sanji'nin kostümlü haline denk olması uygun kaçar. Aralarındaki fark bu arcla oluşmaya başlar ve fibonacci dizisi gibi artarak açılır.
Sanji'nin şu anki kuvveti bile ona yeter. Adamın esas görevi aşçılık. Bu adamın kostümlü haline bir şey denemez hatta isterse Hody gibi hap alsın. Güçlü olması gereken Zoro, bi zahmet Sanji'nin üstünde bir güce ulaşsın. Bunu kostümsüz yapıyor diye alkışlamalık bir durumu yok. :D

Kostümlü Sanji şu anki Zoro'ya denktir zira Zoro'nun kat etmesi gereken epey yol var. Mesela henüz 'eşik gardiyanı'yla karşılaşmadı, bu yüzden Sanji'nin kostümlü haline denk olması uygun kaçar. Aralarındaki fark bu arcla oluşmaya başlar ve fibonacci dizisi gibi artarak açılır.
Sanji'nin şu anki kuvveti bile ona yeter. Adamın esas görevi aşçılık. Bu adamın kostümlü haline bir şey denemez hatta isterse Hody gibi hap alsın. Güçlü olması gereken Zoro, bi zahmet Sanji'nin üstünde bir güce ulaşsın. Bunu kostümsüz yapıyor diye alkışlamalık bir durumu yok. :D
Zoro da pek masum değil. Sonuçta 3 tane seviyeli kılıç kullanıyor. Bunlardan birisiyle bile King diye anılır olmuş Ryuma var.:D

Zoro ve Sanji her zaman için Ace ve Sabo olacak(26-24). Bi de şu kostümlü Sanji lafına da bittim he. Zoro'yu da eline aldığı kılıca göre mi kategoriye ayıracağız artık?

Ayrıca Zoro'nun Sanji'ye fark atacağını bekleyen arkadaşlar daha çok bekler, iyi beklemeler :) Sanji'nin de Zoro'yu geçeceğini sanmıyorum aynı şekilde.

Zoro ve Sanji her zaman için Ace ve Sabo olacak(26-24). Bi de şu kostümlü Sanji lafına da bittim he. Zoro'yu da eline aldığı kılıca göre mi kategoriye ayıracağız artık?
Arada baya fark var. Kılıcın kattığı ile suit aynı şey mi? Zoro'dan kılıcı alırsak saldırı gücü düşer. Sanji'den kostümü alırsak, görünmezlik gibi bir güç, hız, savunma ve saldırı gücü düşer. Birisinde Zoro kılıçlar üstünde ustalık kurması gerekirken, diğeri için özel yapılmış zaten. Tüm bunları bir yana bırakırsak ''güncel'' dedikleri için kostümlü halinden bahsetmemiz gayet normal. Kostümsüz hali ile arada ciddi fark var.

Bu arada kostüm kılıçtan daha fazla beleş güçtür.
Beleş olmasının önemi yok. Kattıkları daha fazla. Gerçi bunların önemi yok.

Arada baya fark var. Kılıcın kattığı ile suit aynı şey mi? Zoro'dan kılıcı alırsak saldırı gücü düşer. Sanji'den kostümü alırsak, görünmezlik gibi bir güç, hız, savunma ve saldırı gücü düşer. Birisinde Zoro kılıçlar üstünde ustalık kurması gerekirken, diğeri için özel yapılmış zaten. Tüm bunları bir yana bırakırsak ''güncel'' dedikleri için kostümlü halinden bahsetmemiz gayet normal. Kostümsüz hali ile arada ciddi fark var.

Beleş olmasının önemi yok. Kattıkları daha fazla. Gerçi bunların önemi yok.
Sadece kattıklarından dolayı dememiştim.Şöyle açıklıyım.

Zoro’nun daha kaliteli kılıç alması kılıç ustası olmayan kişilere karşı Zoro için beleş güç sayılabilir mi ? Evet bir bakıma sayılabilir.Çünkü daha kalitesiz bir kılıçla doğal olarak daha az güç uygular.Peki daha kaliteli bir kılıç, kılıç ustası kişiler karşısında Zoro için avantaj sayılır mı ? Şu saatten sonra tam anlamıyla sayılmaz.Çünkü tek kaliteli kılıç Zoro’da yok.Nwde kalburüstü çoğu adamın kılıcı kalitelidir.En basitinden Zoro’nun direk hedefi olan Mihawk’ın kılıcı en iyi 12’den biri değil miydi ? E Zoro’daki kaliteliyse Mihawk’taki de kaliteli.O zaman kılıcın kaliteli olmasının önemi kalıyor mu ? Kalmıyor.

Peki kostüm meselesi öyle mi ? Mesela Sanji’yle aynı tarz dövüş stiline sahip Kizaru’nun kostüm gibi beleş bir gücü var mı ? Gördüğümüz kadarıyla yok.Yani Sanji kendi dövüş stiline sahip kişiler karşısında da farklı dövüş stiline sahip kişilere karşı da beleş bir avantaja sahip.

O yüzden diyorum kostüm kılıçtan daha fazla beleş güçtür diye.Bu aynı şey gibi.Kaido’da dövüşçü Coby’de.Sırf ikisi de dövüşçü diye seviye olarak aynı kefeye koyabilir miyiz bu adamları ? Koyamayız.Arada seviye olarak uçurum var çünkü.Kostüm-kılıç beleş mevzusuna da böyle bakalım o zaman.Görünüşte ikisi de beleş ama birinin beleşliği daha fazla ? Sanji’nin beleş gücünü meşrulaştırmak için kılıç içinde tamamen aynı şey demek yerine böyle de bakılsın olaya ?

Bu arada kostümün o kadar fazla avantajı olduğunu bilmiyordum.Dediğin gibiyse daha da beleş güç oluyo.Beleş kelimesini bu kadar kullanmak hoşuma gitmedi de idare et.

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık