Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Zoro ve Sanji Arasındaki Güncel Güç Dengesi

Sizce hangisi ?

• Kullanılan toplam oy
    466
Yahu Zoro'nun ölümcül atakları var. Adam 1 bilemedin 2. kesişinde rakibini indiriyor yahu. Sanji hem kılıç savunması yapan, hem yatkınlığı koka olan Zoro'yu hangi teknikle indirecek? Luffy savunma bile yapmadı sanji ölümüne daldı gene de indiremedi luffyi. Zoro gelecek hem kılıçla savunacak hem koka basacak sanji de zoro'yu indirecek? Böyle bir ihtimal yok. Zoronun güçlü hiç bir saldırısını sanji haki kaplayarak durduramaz. Adam kesip atıyor.

2'sinin saldırı gücünü görmek için krakere yaptıklarına bakmak yeterli. Sanji kolu ızgara yapıyor. Zoro dilimleyip kullanılmaz hale getiriyor. Sanjinin zoroya zarar verebileceği doğru düzgün bir saldırısı yok maalesef. Allah bilir sırf bu yüzden o üniformayı giyecek.
Birincisi Luffy lastik, darbeli vuruşlara karşı dirençli. İkincisi indiremedi derken bas baya indirdi, dişini de kırdı. Luffy savunma yapmadı diyorsun her saldırıdan sonra inatla ayakta kalmaya çalıştı.

Zoro lastik olmadığına göre, o kafası yamuldu mu işi biter, Pacifista gibi veya Yonji gibi boynunu kırar atar.

Enies Lobby'de ikisi de 2 şer saldırı ile rakiplerini indirmişler, iki rakipleride aşağı yukarı eşit Douriki'ye sahipti, Sanji dövüş öncesi Kalifa'dan ötürü hasarlı başlamıştı üstelik, gerçi bunlar hep unutuluyor, Vergo dövüşüne de hasarlı başladı mesela bu da unutuluyor.

Kraker demişsin, adam okyanusun dibinde ızgara yapmış ısı kullanarak, daha ne yapsın. Baştan dezavantajlıyken işi hallediyor.

Yahu sanji punk hazardda duvarı kıramadı da lazerle franky kırdı yav. Franknin bile saldırı gücü daha yüksek. Zoro olsa orada o duvarı franky mi aşardı zoro mu?
Kinemon'a ''çeliği kesebiliyor musun'' diye yardım isteyen ve çelik kapıyı öyle aşan Zoro değil miydi? Yanlış mı hatırlıyoruz?

Eğer güç için irade çok önemli ise Zoro ve Sanji arasında ki farkın bir örneği;

Bu da başka bir örneği;

Sanji vs Kalifa, tayfa için sözünü yutamıyor adam. Yarın bir gün çok güçlü bir kadın Zoro ile Luffy yokken bizim güçsüzlerden birini öldürmeye kalksa ne yapacak bu herif?

Bu da Zoro reis Elbette kesmek istemeyeceği şeyler var ama tayfa için bir yolunu bulur.

Kafa yapıları uyuşmuyor diye yaptıkları atışmaları güç kıstası olarak almak komik oluyor.
Yalnız attığın sayfalar Zoro'nun değil, Sanji'nin daha iradeli olduğunu gösteriyor :(

Wadatsumi ne ya? Bence resimlere iyi bak Zoro'nun taşan hakisi ile Raisin aynı mı? Taştı dediğiniz ufak ufak şeyler çıkıyor yani göz var nizam var.
Ee bir teklesin de görelim ama adam kimseyi dövemiyor.

Sen diyorsun ki iki çok güçlü adam Wadatsumiyi tek alamıyor, bu ne demek? Wadatsumiyi iki kişi alıyorlar bun bence çok komik bir olay ama sen bundan bile güç çıkarımı yapıyorsun ilginç. Ne hikmet ise Zoro'nun tek attığı adamlar şöyle bölye ama Sanji'nin tek alamadığı adam yok işte şu bu gerçekten çok tutarlısınız.

Ben Vergo güçsüz mü dedim? Banane burgusundan. Ben Zoro'ya bakarım Zoro da Vergo'yu gömer geçerdi benim için. Sanji de gitsin birilerini alsın o zaman bir şeyler söyleriz.
Pica'nın bir halt yapmadığını anlattım, Raisin'de Haki taşırıyor en azından, Pica'nın karşılığı Raisin olur en fazla, Sanji'de bunu teklemiş.

Wadatsumi'yi indirmek için Jinbe seviyesi saldırı lazım demiş mangaka, Sanji'de bu var demek oluyor. Bunun anlaşılmayacak tarafı yok, Wadatsumi rakip olamadı zaten, 2 vuruşla işi bitirdiler.

Zoro hasarlı başlasaydı Carrot'tan yediği ayardan daha beterini Vergo'dan yerdi, Vergo'nun Haki seviyesi boşuna övülmedi, sana Pica hiçbir şey yapmadı diye boşa anlatıyorum anlaşılan, adam Law'ın Counter Shock'una dayandı, Smoker'ın Haki'li vuruşlarına bana mısın demedi. Law üzerinde dağ kestide öyle indirdi bu adamı. Hawkins ile karşılaştığından daha kötü olurdu Vergo ile Zoro karşılaşsa.

Zoro ile Sanji denk güçte=> Zoro, Pica'dan çizik almadı=> Sanji de Pica'yı kolayca yener o zaman=> Demek ki Zoro ile Sanji denk güçte

Fasit daire :confused:

Zoro tarafından öyle ezik keser gibi kesilecek tarzda basit bir adam değil Pica gibi.

Haklı olup olmaman benim için önemli değil sadece buna takıldım.

Zoro tarafından kesilecek tarzda bir adam neden basit bir adam oluyor.Ve hatta ezik oluyor.:bilmem:Zoro senin için zayıf birisi diye mi ? Zoro canavar gibi güçlü bir adam.Dev Pica kesildiğinde tüm filoya bak ağzı açık kalıyor milletin.Samuray Kinemon'lar dahil bir samuray o hareketi rüyasında anca görür.Oden,Shutenmaru falan ancak yaparsa yapar gerisi rüyalarda takılır.Öyle boş iş değil yani ve onda da bandanayı taktı 3 kılıçla baya efor harcadı.Öylesine bir tekniği değildi.Ayrıca çok övdüğünüz amiral Fuji'nin tehlikeli birisi dediği adam Pica.Vergo daha güçlü bile olsa aralarında uçurum yoktur.

.Ayrıca çok övdüğünüz amiral Fuji'nin tehlikeli birisi dediği adam Pica..
Pica'nın taşlarını kastediyor. Bunu inkar eden birisi yok. Nitekim Zoro öyle kolayca o taşlarla baş edemiyor, sürekli Pica'nın yerini kaybedip en son Orlumbus ve Elizabello'dan yardım alarak kazanıyor.

Zaten burada bahsedilen şey Pica'nın Haki seviyesi ve yakın dövüş olarak ortaya hiçbir şey koymadığı. Yani gerçek anlamda hiçbir şey koymadı adam abartmıyorum. Son ana kadar taşlarının arkasına saklanıp başka şansı kalmayınca yakın dövüşe giren bir adam ile ana gücü yakın dövüş ve Haki olan Vergo'yu kıyaslamak akıl mantık işi değil.

Pica'nın taşları ile ortaya koyduğu güç ile Vergo'nun yakın dövüş ve Haki gücünü kıyaslarsak anca evet arada uçurum yoktur, ama yakın dövüş ve Haki'leri kıyaslarsak Pica hakkaten çöptür.

Yalnız attığın sayfalar Zoro'nun değil, Sanji'nin daha iradeli olduğunu gösteriyor :(
Nasıl yani? Birinde adam hayalinden vazgeç ölmemek için diyor.
Diğerinde herif bir söz verdim diye düşmanı alamıyor.
Zoro tayfa için her zaman gereken şeyi yaptı ama doğru yerde. Gerektiği yerde Sözünü de çiğnedi Mihawk'a boğun eğerek, kadın da kesti adam.
Sanji her zaman yanlış yapıyor. Beni üzdün reis nasıl böyle bir kanıya vardın :D
Pica'nın bir halt yapmadığını anlattım, Raisin'de Haki taşırıyor en azından, Pica'nın karşılığı Raisin olur en fazla, Sanji'de bunu teklemiş.

Wadatsumi'yi indirmek için Jinbe seviyesi saldırı lazım demiş mangaka, Sanji'de bu var demek oluyor. Bunun anlaşılmayacak tarafı yok, Wadatsumi rakip olamadı zaten, 2 vuruşla işi bitirdiler.

Zoro hasarlı başlasaydı Carrot'tan yediği ayardan daha beterini Vergo'dan yerdi, Vergo'nun Haki seviyesi boşuna övülmedi, sana Pica hiçbir şey yapmadı diye boşa anlatıyorum anlaşılan, adam Law'ın Counter Shock'una dayandı, Smoker'ın Haki'li vuruşlarına bana mısın demedi, Zoro tarafından kesilecek tarzda basit bir adam değil Pica gibi.
1-Pica ile Raisin aynı kulvarda değil bence. Vergo Pica dan güçlü olsa bil bu Pica'yı tamamen ezik yapmaz, sırf Zoro tek attı diye güçsüz görüldü adam. O yüzden verdiğin örneğin yine karşılığı yok maalesef.

2- Tekrar söylüyorum Wadatsumiyi iki kişi alıyor adamlar. Bu olayı bu şekilde yorulamak için fazla polyannacılık yapıyorsun bence. Wadatsumi kim ki tek yenilemiyormuş ve bu nasıl güç kıstası oluyormuş?

3-Carrot o ayarı Luffy'e de verdi yalnız. Bir anda gırtlağına yapıştı da Nami hemen endişe ile kafasına dokun dedi, lütfen bunları da es geçme.
Zoro Vergo dan ayar falan yemez. Hala Vergo haki övülmesinden bahsediyorsun, o zaman bu kadar önemli ise bu adam Amiral seviyesi de geç? Ve ben Vergo güçsüz demiyorum Zoro fazla güçlü diyorum karıştırma bu ikisini.

1-Pica ile Raisin aynı kulvarda değil bence. Vergo Pica dan güçlü olsa bil bu Pica'yı tamamen ezik yapmaz, sırf Zoro tek attı diye güçsüz görüldü adam. O yüzden verdiğin örneğin yine karşılığı yok maalesef.

2- Tekrar söylüyorum Wadatsumiyi iki kişi alıyor adamlar. Bu olayı bu şekilde yorulamak için fazla polyannacılık yapıyorsun bence. Wadatsumi kim ki tek yenilemiyormuş ve bu nasıl güç kıstası oluyormuş?

3-Carrot o ayarı Luffy'e de verdi yalnız. Bir anda gırtlağına yapıştı da Nami hemen endişe ile kafasına dokun dedi, lütfen bunları da es geçme.
Zoro Vergo dan ayar falan yemez. Hala Vergo haki övülmesinden bahsediyorsun, o zaman bu kadar önemli ise bu adam Amiral seviyesi de geç? Ve ben Vergo güçsüz demiyorum Zoro fazla güçlü diyorum karıştırma bu ikisini.
Pica taşlarını kullandığı vakit iş yapan adam, yakın dövüş ve Haki seviyesi olarak ortaya hiçbir şey koymadı, bildiğin çöp. Raisin'de yakın dövüş ve Haki ile iş yapıyor gördüğümüz kadarı ile tek gücü bu gibi, haliyle yakın dövüşte ikisi aynı seviyede gayet rahat olabilir hatta Raisin üstün bile olabilir.

Jinbe'nin saldırı gücü baz alınıyor, Jinbe Wadatsumi için özel teknik kullanmak zorunda kalıyorsa o zaman Wadatsumi'nin ekstra şişmiş halini indirmek için sağlam saldırı lazım diyor mangaka işte, iki kişi alma olayı değil Sanji'nin saldırı gücünün Jinbe seviyesi olması mevzusu. Big Mom'a karşı da G3 ayarı saldırısı var demeye getiriyor işte, Luffy ile Sanji beraber saldırırken, yoksa Big Mom'ı ikisi durdurur demeye de çalışmıyor mangaka orada ne demeye çalıştığını anlamak lazım.

Carrot Luffy'ye havuç yerken saldırıyor, Luffy saldırı yapıpta Carrot'un sıyrıldığı falan yok yani ve Luffy'de ciddi karşılık vermeye çalışmıyor. Zoro Carrot'ın kim olduğunu bilmiyor, düşmanmış gibi saldırıyor ve ciddi karşılık vermeye çalışıyor, ikisi çok farklı şeyler. Benim söylediğim şey Vergo'nun Haki seviyesi ve yakın dövüş rokushiki olayından başka bir şeyi olmadığı haliyle hasarlı olan bir Zoro ile karşılaşırsa Hawkins ve Carrot'a karşı düştüğü durumdan daha beter bir duruma da düşerdi.

Pica'nın taşlarını kastediyor. Bunu inkar eden birisi yok. Nitekim Zoro öyle kolayca o taşlarla baş edemiyor, sürekli Pica'nın yerini kaybedip en son Orlumbus ve Elizabello'dan yardım alarak kazanıyor.

Zaten burada bahsedilen şey Pica'nın Haki seviyesi ve yakın dövüş olarak ortaya hiçbir şey koymadığı. Yani gerçek anlamda hiçbir şey koymadı adam abartmıyorum. Son ana kadar taşlarının arkasına saklanıp başka şansı kalmayınca yakın dövüşe giren bir adam ile ana gücü yakın dövüş ve Haki olan Vergo'yu kıyaslamak akıl mantık işi değil.

Pica'nın taşları ile ortaya koyduğu güç ile Vergo'nun yakın dövüş ve Haki gücünü kıyaslarsak anca evet arada uçurum yoktur, ama yakın dövüş ve Haki'leri kıyaslarsak Pica hakkaten çöptür.

Eee kastediyor işte birbirinden ayıramaz ki herkes meyve gücüyle bütündür tamam neyini beğenmiyorsun.Şu tehlikeli ve epey güçlü değil midir ?

Daha ne olsun.Elizabello ile 500 milyonluk Chinjao beraber durduruyorlardı bunları.Zoro'nun yaptığı nereden bakarsan bak büyük iş.Haki bile bilmiş olsan şu kütle altında ezilir kalırsın kolay değil öyle.Bu adamın gücü işte kimseyi meyvesinden ayırmadığımıza göre adam gayet güçlü.Yok gerçek anlamda çıkmamışmış gerçek bedeniyle yenilmiş bunlar ne farkeder.Vergo da aynı şekilde yenildi Law'a.Biraz fazla kendine güvenden kaynaklandı Pica da aynı hatayı yapmış oldu Vergo'dan habersiz.Bodoslama dalmasa kılıcıyla karşı koymayı denese şu şekilde direk yenilmeyecek belki ne biliyorsun ?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık