Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Zoro ve Sanji Arasındaki Güncel Güç Dengesi

Sizce hangisi ?

• Kullanılan toplam oy
    465
Mangaka sol kollarda daha cesur davranabiliyor, onları karizmalarını çizdirecek durumlara daha kolay sokabiliyor. Aslında sorun Sanji ile sınırlı değil. Mangaka gidişat gereği birisini ezecekse önceliği sağ kol olmuyor elbette. Sağ kol ile sol kol arasında kalırsa solu seçiyor. Burada anlaşılması gereken nokta, sağ kolların daha önemli olduğu ki bunu kimse reddetmiyor, sağ kol daha güçlüdür, bunda da sıkıntı yok. Sıkıntı sağ kolun karizmasının çizilmemesine daha fazla dikkat edildiği için güç farkının büyük olduğunun sanılması.

Jozu, Dof'un binek hayvanı oldu, Marco değil. Lakin Jozu, WB'nin "koz" olarak tanımladığı bir adamdı. (Jozu onunla meşgul değildi o yüzden denilebilir, doğru fakat Sanji de Dof'un meyveyi bilmiyordu, kim umursadı? Herkes kilitlendi diye ezdi.)

Smoothie, Totland'da geride kaldı lakin çok aktif olsa hikaye başka yerlere giderdi zira güçlü bir karakter, Cracker bile hatırı sayılır güçte iken ödülü ondan 72 m fazla olan Smoothie nasıldır? Ama geride bırakıldı ve bu yüzden vasıfsız denildi kendisine.

Queen'in Mom karşısındaki tepkileri de onu ezme vasıtası olarak görüldü ama İnu ve Neko ile beş gün dövüşen Jack'in "abi" çektiği, ondan 320 m daha fazla ödülü olan birisi kendisi. Bu ödül hobi olarak verilmemiştir emin olun.

Önemli olan karizmanın ne kadar az çizildiği değil, gerektiği yerlerde o gücü gösterip gösteremediğin. Sanji bunu yapıyor mu? Evet. Nihai savaşta, Queen'i devirirse bu büyük bir iş olacak. Bu durumda Zoro da muhtemelen King'i alacak, ama Zoro sanki Luffy kadar büyük iş yapmış gibi övgü alırken Zoro'ya yakın iş yapmış Sanji sanki on dördüncü adamı almış muamelesi görecek. Niye? Çünkü bazıları fan gözlüğü takmış, bazıları da sol kollara yapılan muameleye fazla takılıyor, netice olarak sağ-sol kol arasındaki güç farkının fazla olmadığını göremiyor.
Ben bu yoruma katılmıyorum şahsen.Sağ kol ile sol kol arasında tayfadan tayfaya göre değişebilecek bir fark var bana göre.King-Queen,Zoro-Sanji yakın olan ikililer.Ben Beckman ile Roo çok yakın değildir,Marco ile Jozu çok yakın değildir,Kata ile Smoothie çok yakın değildir.Sağ kolların hepsinin kendini diğer komutanlardan özel kılan bir gücü,yeteneği var bana göre.Bu özelliklerinin onları diğer komutanlardan net bir şekilde ayırdığını düşünüyorum.Marco'nun meyvesi,King'in kılıç ustalığı+ateşi,Beckman'ın zekası ya da hakisi,Katakuri'nin geleceği görebilmesi,Shiryu'nun görünmezliği gibi.

Kaido'nun tayfasında King ile Queen yakın gibi duruyor ama aynısı BM tarafı için geçerli değil bana göre Kata Smoothie'den bariz üstündür muhtemelen.
Henüz king in gücünü görmedik tam olarak bu yüzden bunu söylemek için erken olabilir king de bariz bir şekilde queen den güçlü olabilir.Aynı şekilde smoothie de öyle onu da görmedik ama tabi ki her türlü kata üstündür.

Suit ile güçlenmeye devam edebilir. Franky'den geliştirmesini isteyecekti. İleride Vegapunk ile ilgili bir arc mutlaka olacaktır. Orada da geliştirecektir.
Suit ile güçlenmenin bir yere kadar olmasını söylememin nedeni bunun teknoloji ile yapılması sanjinin kendi gücüyle bir yerlere gelmesini isterdim yoksa her türlü modifiye edebilirsin kıyafeti.Çok tatmin edici olmuyor yani.

Son düzenleme:
henüz king in gücünü görmedik tam olarak bu yüzden bunu söylemek için erken olabilir king de bariz bir şekilde queen den güçlü olabilir.Aynı şekilde smoothie de öyle onu da görmedik ama tabi ki her türlü kata üstündür.

suit ile güçlenmenin bir yere kadar olmasını söylememin nedeni bunun teknoloji ile yapılması sanjinin kendi gücüyle bir yerlere gelmesini isterdim yoksa her türlü modifiye edebilirsin kıyafeti.Çok tatmin edici olmuyor yani.
Bunu düşünmemdeki en büyük sebep King ile Queen'in sürekli Zoro ve Sanji'ye benzetilmesi.Queen'in ödülü 1milyar 320 milyon çıktı,King'in de ödülünün 1milyar 330 milyon çıkacağını düşünüyorum ben.Zoro'nun ödülü 320,Sanji'nin 330 olmasına dayanarak.Kaido tarafında baskın iki komutan varken BM tarafında baskın olan komutanın Kata olduğu açık bana kalırsa :D

suit ile güçlenmenin bir yere kadar olmasını söylememin nedeni bunun teknoloji ile yapılması sanjinin kendi gücüyle bir yerlere gelmesini isterdim yoksa her türlü modifiye edebilirsin kıyafeti.Çok tatmin edici olmuyor yani.
Sadece onlar olmayacaktır zaten. Sırf suit üzerinden güçlense yetersiz kalacaktır. Haki konusunda da kendisini geliştirir.

Bunu düşünmemdeki en büyük sebep King ile Queen'in sürekli Zoro ve Sanji'ye benzetilmesi.Queen'in ödülü 1milyar 320 milyon çıktı,King'in de ödülünün 1milyar 330 milyon çıkacağını düşünüyorum ben.Zoro'nun ödülü 320,Sanji'nin 330 olmasına dayanarak.Kaido tarafında baskın iki komutan varken BM tarafında baskın olan komutanın Kata olduğu açık bana kalırsa :D
Arc sonu baktığımızda zoro nun ödülü ile sanjinin ödülü arasında fark açılacaktır bunu söylemek istemiştim. kaido ya da big mam ın tayfasındaki en güçlü olan kişilere baktığında altını çizerek söylüyorum ödül olarak pek fark yok
ama bizim tayfaya döndüğümüzde zoro ve sanjinin arasındaki farkın açılmayacağını iddia edemeyiz.Yani aslında olması gereken sanjinin de biraz daha güçlü olmasıdır ama oda buna izin vermiyor(kata üstündür demiştim zaten :D)

Arc sonu baktığımızda zoro nun ödülü ile sanjinin ödülü arasında fark açılacaktır bunu söylemek istemiştim. kaido ya da big mam ın tayfasındaki en güçlü olan kişilere baktığında altını çizerek söylüyorum ödül olarak pek fark yok
ama bizim tayfaya döndüğümüzde zoro ve sanjinin arasındaki farkın açılmayacağını iddia edemeyiz.Yani aslında olması gereken sanjinin de biraz daha güçlü olmasıdır ama oda buna izin vermiyor(kata üstündür demiştim zaten :D)
Arc sonu Zoro ve Sanji'nin ödülleri arasında fark açılsa bile ne kadar açılabilir ki ? İkisininde 1milyar üstü olacağı bariz zaten :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık