Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Zeff

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim.

Kullanılan: 112 95.7%
  • Sevmem.

Kullanılan: 5 4.3%

• Kullanılan toplam oy
    117
Zeff Yeni Dunya degil, Grand Line'da 1 sene korsanlık yapıyor.(Şuan guncelde Zeff'in adı falan geçmiş, Oda seviye arttırmak için sıvamışsa bilemem.)

Serinin o zaman ki durumuna göre yorumlamak lazım Zeff'i. O zamanlar Grand Line öyle korkunç, öyle zalim, öyle gaddar bir yer olarak tanıtıldı ki, o sıralar Zeff'in 1 sene Grand Line'da takılması çok buyuk olaydı. Buradan en fazla çıkaracagın sonuç korkak degil, tayfası ve gucunun yetersiz olmasıdır.
Bence yanılıyorsun Zeff Yeni Dünya'yı da gördü büyük ihtimal. Ve ortada sıvamadan ziyade ta kaç yüz bölüm önce döşenmiş bir manifesto var:
Cennet Vatan Grand Line
Kim derdi ki binbir türlü bela ile dolu Grand Line cennet diye bilinirmiş. Kim diyecek tabi ki bizim Luffy der. Tabi bunu dediğinde biz daha Grand Line'ı görmemiştik ve bu cennet mahlasının aslını astarını çok sonra öğrenecektik. Grand Line'ın ilk yarısının New World'e göre cennet sayıldığını yani.
- Zeff, Grand Line'ın ilk yarısı için "Cennet" tabirini kullandığından, Yeni Dünya'ya da gitmiş olduğu düşünülmektedir. Zira genelde Yeni Dünya'yı görmüş kişiler bu tabiri kullanmaktadır. Aynı meseleye One Piece Green Databook'ta da değinilmiştir.

madem güncellenmiş burada da olsun şu yorumum
Zeff'in bacağı rakibinden çıkan kan ile kırmızıya boyandığı için mevcut lakabını aldığına göre bir darbe sonucu kan çıkan şu sahneye bakalım

Şimdi bir düşünün. Luffy'nin hangi vs de kan çıkartacak güçte bir darbe attığı görüldü?
Yani Zeff'in tekmeleri için en az Luffy kadar güçlü ve Bellamy'nin son saldırısındaki kadar hızlı diyebiliriz.
100milyonluk biri için bu yeterde artar

Sanji gibi bir adamı yetiştirdiği için kendisine teşekkürlerimi sunuyorum. Reisin reisi.

Severim Zeff'i. Çok orijinal bir adam.

GL'de bulunduğu zamanlarda Big Mom'la karşılaşıp, BM'nin evlilik teklifini reddetmiş olabilir mi diye düşünüyorum şu sıralar. :)

Teşekkür ederim bu kadar yorum attığınız için. Beni mutlu ettiniz. Her zaman görsem, daha da iyi olur.

Korktuğu için döndüğünü sanmıyorum. Adam All Blue'yu aramaya gitmiş, bulamayınca da geri dönmüş.
Sanji de bulamadı şimdiye kadar, hala arıyor. Hala arıyor. Ancak Zeff erken pes ediyor gibi. Çok fazla kaldığını da düşünmüyorum. Zorlanınca geri kaçtığı fikri bana daha objektif geliyor.

Bir de Yenidünya büyük bir derya, orada bir yonkou buyruğuna girmiş olsa bile tüm denizi gezecek kadar maceraya girmemiştir. Yoksa bu gücü ile oralarda sürünürdü.
Sanjiye öğretebileceği şeyi öğretmiş zaten. Hayalleri ortak ve bu hayal uğrunda aşçılık konusunda aşmış bilgi ve öğretilerini miras bırakmış zaten. Amacı bir savaşçı yetiştirmek değildir. Güç bakımından diyorsan şayet.
Ayrıca korkaklık konusunda ise yanılıyorsun bence. Hayallerine ulaşamamış isteği miras bırakacak bir başka hayali peşinden gitmiş.
Bir insan neden kendi hayalini başkasını devretsin ki? Hele ki o yaşında hala denizlerde maceraya çıkacak gücü var. Ya pes etmiştir yada hayalini gerçekleştirmeyi ertelemiştir. O kazadan sonra hayalinden vazgeçmiş de olabilir.
Zeff Yeni Dunya degil, Grand Line'da 1 sene korsanlık yapıyor.(Şuan guncelde Zeff'in adı falan geçmiş, Oda seviye arttırmak için sıvamışsa bilemem.)

Serinin o zaman ki durumuna göre yorumlamak lazım Zeff'i. O zamanlar Grand Line öyle korkunç, öyle zalim, öyle gaddar bir yer olarak tanıtıldı ki, o sıralar Zeff'in 1 sene Grand Line'da takılması çok buyuk olaydı. Buradan en fazla çıkaracagın sonuç korkak degil, tayfası ve gucunun yetersiz olmasıdır.

Not: Grand Line'a cennet demesini falan hatırlamıyordum. Tabii Eger East Blue saga'da söylenmişse, benim dikkatsizligim olmuş. Kusura bakma. :)
Yenidünya hep aynıydı, şu an daha da karışık eskiye göre. Daha önceleri farklı göstermesi seriye farklı hava katmasından başka birşey değil.

Ayrıca Zeff, Yenidünyayı gitme ihtimalinin olduğu ifade ediliyor. Hea eğer gitmemişse bu daha büyük bir hayal kırıklığı olurdu. Grandline'a gidip geri dönmesi yenidünyaya gitmekten korktuğunu gösterir.

Ölmüş de olabilir. Gelip Judge'ı yamultacak da olabilir. Bir şekil de arc'a dahil olacak ama ismi geçip öyle hava da bırakmazlar.

Sanji de bulamadı şimdiye kadar, hala arıyor. Hala arıyor. Ancak Zeff erken pes ediyor gibi. Çok fazla kaldığını da düşünmüyorum. Zorlanınca geri kaçtığı fikri bana daha objektif geliyor.

Bir de Yenidünya büyük bir derya, orada bir yonkou buyruğuna girmiş olsa bile tüm denizi gezecek kadar maceraya girmemiştir. Yoksa bu gücü ile oralarda sürünürdü.

Bir insan neden kendi hayalini başkasını devretsin ki? Hele ki o yaşında hala denizlerde maceraya çıkacak gücü var. Ya pes etmiştir yada hayalini gerçekleştirmeyi ertelemiştir. O kazadan sonra hayalinden vazgeçmiş de olabilir.

Yenidünya hep aynıydı, şu an daha da karışık eskiye göre. Daha önceleri farklı göstermesi seriye farklı hava katmasından başka birşey değil.

Ayrıca Zeff, Yenidünyayı gitme ihtimalinin olduğu ifade ediliyor. Hea eğer gitmemişse bu daha büyük bir hayal kırıklığı olurdu. Grandline'a gidip geri dönmesi yenidünyaya gitmekten korktuğunu gösterir.
Adam sağ salim geri gelmiş işte oradan. Doğu Mavi doğumlu biri olduğu için tekrardan o denize dönmüş olabilir. Ayrıca Zeff, Roger döneminde korsanlık yapmış. O zamanlar Yonko kavramı yoktu daha.

Ayrıca Zeff'in Grand Line'da kaç yıl kaldığını da bilmiyoruz. Belki 20 yıldır arıyordu. Bulamadı geri döndü.

Edit: @Smoker Zeff ile Sanji'nin üzerine kaldığı kaya hangi denizde biliyor muyuz? Yaşadıklarından sonra mı dönmüş East Blue'ye merak ettim.

Bence Zeff kendisi için gönderilen adamları paketler sonra da "benim patlıcanımı kim üzüyor " diyerek dalar düğüne.

Reyiz serideki adam karakterlerden biridir. Kendisine saldıracağını bildiği halde Krieg ve tayfasını doyurması takdire şayan bir harekettir.

Ayrıca Yeni Dünya olayına da değinilmesi güzel oldu yazıda. Bence de reyiz Yeni Dünya seviyesinde bir adamdı. Ayrıca tipi ve saç örgüleri bana Vikingleri çağrıştırıyor nedense.

Reyizin yaşı hakkında bilgi olmaması kötü oldu.:S

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık