Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Yüksek Potansiyele Sahip Karakterler

En Yüksek Potansiyele Sahip 3 Karakter

• Kullanılan toplam oy
    310

Funduska

Luffy’nin ödülü 1,5m ama zoro’nun ödülü 320m.

Devrimciler işlerini gizli yapıyor ve olay yaratmadan. Ona rağmen sabo’nun ödülü 600m. Luffy’ye 1,5 verdiler sağ koluna bir şey vermediler ama nova olduğunu bildikleri halde vermediler demekki kaptanın veya örgütün başı ödülü yükselse bile diğer üyelere etki etmiyor. O yüzden dragon’un ödülü en yüksek olması sabo’yu etkilemez.
Bir kere zorinin ödülü belli değil,görmedik burada bir anlaşalım.

Devrimciler işlerini bu kadar gizli yapıyorsa,sabo ismi duyulmamalı bile bu mantıkla bakacaksak.Bir yeri atlıyorsun ama burada dünyanın en çok aranan adamı ve sağ kolundan bahsediyoruz.Öyle ki bunlar korsan değil tek amaçları dünya hükümetini devirmek.Sağ kolu yakalasan,yılanın başını da yakalabilirsin ondan alacağın bilgilerle.Korsanlarda öyle değil,sağ kolu yakalasan ne olacak ? Kaptana bir etkisi yok.

Göğüs göğüse çarpışma dediğin dövüşte,Fuji gevşek gevşek espri falan patlatıyor,aferin koçum senden bunu beklerdim tarzı saboyu övüyor.Dövüşün ciddiyeti yok zaten dövüş dediğin şey de şu şekilde bitiyor,'iyi şanslar' dileyerek.
Önceki sayfalarda aynı adam ''ben bir amiralim bomboş duramam umarım bunu anlarsın'' diyor. Fujinin işine gelse de durum kendini tutmuyor herif.

Eşdeğer saldırı yapamazdı.Meyve gücünün büyüklüğünü kullanıcının seviyesi belirliyor.Kullanıcı ne kadar güçlüyse meyve de o kadar güçlü.Sabo yer yemez aynı hikeni atmadı mı ? Misal Galdino zehrin önüne kısa süreli set çekebiliyor sadece Luffy gibi birisi olmasa 5 dakika dayanacak en fazla.Ace gibi güçlü ve iyi kullanan birisi olmasa buzun baş kısmını eritir devamına engel olamazdı.
Sana göre Tiçle Wb aynı güçte yani demi? Aynı depremi atabildiklerine göre. Hatta Tiç taze bir kullanıcı. Aynı şekilde Sabo da yediği gibi Ace'in imzasını çakabiliyor. Bunda herifin meyveye daha önce şahit olmuşluğu bile yok. Hadi Tiçe biraz bahane bulursun adam yıllarca onla tkaılmış görmüştür falan... İkisi de temel hareketleri rahatlıkla yaptılar.

Bir kere zorinin ödülü belli değil,görmedik burada bir anlaşalım.

Devrimciler işlerini bu kadar gizli yapıyorsa,sabo ismi duyulmamalı bile bu mantıkla bakacaksak.Bir yeri atlıyorsun ama burada dünyanın en çok aranan adamı ve sağ kolundan bahsediyoruz.Öyle ki bunlar korsan değil tek amaçları dünya hükümetini devirmek.Sağ kolu yakalasan,yılanın başını da yakalabilirsin ondan alacağın bilgilerle.Korsanlarda öyle değil,sağ kolu yakalasan ne olacak ? Kaptana bir etkisi yok.
Hacı denzcilerin girmeye çekindiği wano’da kendini gizleyen zoro’nun ödülü mü artmış ?

Dresserosa da hükümet sonradan öğreniyor silahların çalındığını yani adamlar işlerini gizli yapıyor mu ? Evet. Sabo’nun ödülü meyveli mi meyvesiz mi onu bile bilmiyoruz.

Luffy’nin ödülü arttı diye tayfasında kimsenin ödülü 1 beli bile artmadı. Sanji’nin bile ödülü luffy yüzünden artmadı. Bir lider veya bir kaptan yüzünden ödülün arttığı tek bir sahne bile yok seride o yüzden dragon üzerinden sabo’yu ezmeni doğru bulmadım. Fujitora bile sabo’ya “sana boşuna 2.adam demiyorlarmış” diyor.

Funduska

Fujitora sabo’yla çarpışırken armament+meyve kullanıyor:
https://www.mangareader.net/one-piece/751/8

Luffy’nin gear 3’ünü armamentsiz kılıçla durduruyor:
https://www.mangareader.net/one-piece/799/3

Meyveyi kullanınca gear 3’ü uçuruyor:
https://www.mangareader.net/one-piece/799/5

Evet çapı belli, seviyesi belli. Sabo fuji karşısındayken meyveyi kullanmayı bilmediğini söylüyor bir de.
-Sayfayı attığım bölümde sabo logia olduğunu unutup meteordan kaçıyor ve meyvesine alışık olmadığını söylüyor. Burgess’ın lariat’ından kaçmak için ise logia’yı kullanıyor.
-fuji karşısında ateş bazlı teknikler kullanmıyor. Haki ekler gibi basit alev ekliyor saldırılarına. Burgess karşısında ise dragon claw’ı meyveyle birleştirip yeni bi teknik gösterdi.

Sabo’nun fujitora karşısındaki seviyesiyle burgess karşısındaki seviyesi arasında bile fark var. 1-2 saatte bu kadar gelişiyorsa yakın zamanda bi amiralle denk dövüşürse şaşırmayın.
Ben armament kullandığını göremiyorum ? alla alla hakiyi şurda mı kullanmıştı yoksa ?
Luffy’nin gear 3’ünü armamentsiz kılıçla durduruyor:
https://www.mangareader.net/one-piece/799/3
Luffy saldırırken,şurdan vurcam,burdan vurcam falan diyor la orda. :D
Luffy'i uçurması çok normal,logia ile paramecia'nın farkını mı yazayım.

Funduska

Hacı denzcilerin girmeye çekindiği wano’da kendini gizleyen zoro’nun ödülü mü artmış ?

Dresserosa da hükümet sonradan öğreniyor silahların çalındığını yani adamlar işlerini gizli yapıyor mu ? Evet. Sabo’nun ödülü meyveli mi meyvesiz mi onu bile bilmiyoruz.

Luffy’nin ödülü arttı diye tayfasında kimsenin ödülü 1 beli bile artmadı. Sanji’nin bile ödülü luffy yüzünden artmadı. Bir lider veya bir kaptan yüzünden ödülün arttığı tek bir sahne bile yok seride o yüzden dragon üzerinden sabo’yu ezmeni doğru bulmadım. Fujitora bile sabo’ya “sana boşuna 2.adam demiyorlarmış” diyor.
Artmış mı ? Bilmiyoruz diyorum ne diyeyim mahmut mu diyeyim.Artmamış da olabilir bir şey değiştirmez.

Meyveli ise daha kötü durum. :(

Çünkü luffy korsan,devrimciler öyle değil emir-komuta var.Paralel bir devlet gibiler,en baştan en aşağıya kadar,yapılan her işte birbirlerinin yardımlarını yahut komutlarını alıyolar.Korsanlar ile bir tutman yanlış.Fuji,zori sırf slash atabiliyor diye,tehlikeli bu adam,sivilleri kaçırın falan diyor.Luffy sazanlara güçlü diyor.Karakterlerin sözlerini,mangakanın sözüymüş gibi algılamamak lazım.

Artmış mı ? Bilmiyoruz diyorum ne diyeyim mahmut mu diyeyim.Artmamış da olabilir bir şey değiştirmez.

Meyveli ise daha kötü durum. :(

Çünkü luffy korsan,devrimciler öyle değil emir-komuta var.Paralel bir devlet gibiler,en baştan en aşağıya kadar,yapılan her işte birbirlerinin yardımlarını yahut komutlarını alıyolar.Korsanlar ile bir tutman yanlış.Fuji,zori sırf slash atabiliyor diye,tehlikeli bu adam,sivilleri kaçırın falan diyor.Luffy sazanlara güçlü diyor.Karakterlerin sözlerini,mangakanın sözüymüş gibi algılamamak lazım.
Neyse hacı ne diyeyim daha. Şu anlık seride öyle bir örnek yok malesef.

Fujitora o sözü sabo ile baya dövüştükten sonra söylüyor diğerleri gibi bir slash veya bir tekmeden sonra söylemiyor.

Funduska

Edit:

@OverLord

Kesinmiş gibi söylemedim zaten. “Neden beklemesin?” Dedim. Luffy ve ace de antrenman yaptı yaşları gelene kadar. Evet beklemeleri için başka sebepler de vardı ama 18 yaşına gelene kadar zaten hazır değillerdi okyanusa açılmaya. Sabo neden hazır olana kadar beklemesin? Bu çocuk macera peşinde değil ki. Dragon bu kadar potansiyeli olan bi askeri hemen niye bıraksın okyanusa?

Aynı şeyi söylüyorsun gibi gelmedi bana. Sabo’nun ödülü neye göre kime göre düşük? Luffy’le kıyaslamak zaten hata olur. Burda luffy’de anormallik var.

20 yıldır okyanuslarda gezmiş komutanlarla kıyaslayıp düşük ödüllü demek saçma bence. Sabo güç olarak zaten 800-1000 milyon ödüllü adamların seviyesi. Sabo şimdiden onlarla aynı ödüle sahip olsa saçma olmaz mı ?
“20 yıl gücü değişmeyecekse çöptür” demişsin. Okuduğumu anlamamışsın ki. Sen komutan seviyesindeki bi karakterin 3-4 yıllık tecrübeyle 20 yıllık tecrübeli komutanlarla aynı ödülde olmasını bekliyorsun.
Ben de diyorum ki sabo da 20 yıldır okyanusta olsa ödülü 1 milyar olabilirdi. Güçlenmesine gerek yok bile.

Hadi bunları kabul etmiyorsan pekoms’un ödülüne bak. Adamın ödülü pica’ya tek atan zoro’ya eşit. Hükümet için tehlikeleri aynı mı sence? Yoksa pekoms 10-20 yıldır big mom adına suç işleyen bi korsan olduğu için olabilir mi?

Ace’e o kadar ödül bence de fazlaydı ama düşündüğümüz sebep aynı değil sanırsam.
Sabo denize açılmıyor ki tekrardan,18 yaşını beklesin.Ufak ufak görevlere katılmıştır yada seyretmiştir nasıl olduğunu.Devrimcilerden eğitim alan sabo ile ormanda takılan luffy ile ace'yi bir mi tutuyorsun ?

Yonkou komutanlarına göre kıyaslıyorum zaten,yoksa boş adamlar da var ödülü 500 milyon olan.Onlarla kıyaslasak daha kötü durum.

Neden saçma ? Bu konu potansiyel konusu değil mi ? Potansiyeli yüksekse zaten komutanları geçecektir genç olmasına rağmen.Yoksa ne farkı kaldı diğerlerinden.Sebebini yazdım,yineliyorum ''20 yıl bir adamın gücü aynı kalıyorsa çöptür'' Ne eksik ne fazla.Sabo şu gücüyle değil 20 yıl,10 bin yıl bile denizde kalsa ödülü 1 milyara ulaşamaz.

Bak pekoms çöpü bile yonkou'nun adamı olduğundan dolayı ödülü yükseliyor ama dünyanın en çok aranan adamının sağ kolunun ödülü 600 milyon.En az 12 senedir yanında ayrıca.

Bence de kendini tuttu ama o yorulma işi akıl karıştırıcıydı. O yüzden kafa karıştırıcı bir hal aldı Amiral mevzusu. Meyve gücü çok yorucu bir tipteyse aslında biraz daha mantıklı bir hale geliyor. Tabi ki varsayımsal olarak.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık