Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Yarı Değerli Taşlar

Ne güzel konuymuş, bende sahilde topladığım taşlardan fazlası yok, millet nele nele topluyor.
Çok değerli bir taş değil aslında bazı bölgelerde yaygın bulunuyor Kütahya Simav tarafında varmış mesela .Sahilde çok değişik taşlar var en avantajlı yer bi usta geçen ay elmas bulmuştu kumların içinde bende vivianite taşı buldum sonra Opal var fosil var çok değişik yerler sahil .

Yeşim taşısının mor olanı sadece Bursa da çıkıyormuş hep gidip edinmek isiyorum ama bir şekil de yatıyor.

PİRİT(AHMAK ALTINI)

Pirit bir demir sülfür mineralidir kübik kristallerden oluşur.Altın renginde görünmesinden dolayı enayi altını da denilmektedir.Bugün bile piriti hala altına benzetenler var . Bu yanılgıya düşmemek için taşı bıçakla çizmeye çalışın pirit taşı bıçakla çizilmezken altın çizilebilir.
Aztekler tarafından kehanet aynası olarak kullanılmıştır .İsmini yunanca “ateş” anlamına gelen “pyros” kelimesinden almıştır. Çünkü taşı herhangi bir metale sürttüğünüz- de kıvılcım çıkartır. Ayrıca taş elektriği iletir ve ısıtıldığında hafif bir elektrik akımı üretmeye başlar.
Yüksek kalite bir pirit taşı olağanüstü anlamda göz alıcıdır. Neredeyse ona bakmaktan kendinizi alamazsınız. Eski medeniyetler tarafından çok sık olarak kullanılmıştır. Mayalar, geniş kesilmiş Pirit levhalarına bakarak korkularıyla yüzleşir ve öte dünyaya iletişime geçerlerdi. Eski Çin’de ise taşın, dünyayı sembolize eden ettiğine inanılırdı. Kızılderililer insanların ruhunu görmek ve onları şifalandırmak için Pirit kristalini kullanırlardı. Bazı eski madenlerinde maden artığı olarak atılmış taşlarda ikincil mineral olarak bulunabilir .

Son düzenleme:
Nedense böyle tașlar ilgimi çekmiștir hep, bu tașların belli aurası olduğu söyleniyor ne kadar dogru bilmem(negatif, pozitif enerji veriyor gibi). Bu tașları internetden makul fiyata getirebileceğimiz bir yerler var mı merak ettim açıkcası.

Nedense böyle tașlar ilgimi çekmiștir hep, bu tașların belli aurası olduğu söyleniyor ne kadar dogru bilmem(negatif, pozitif enerji veriyor gibi). Bu tașları internetden makul fiyata getirebileceğimiz bir yerler var mı merak ettim açıkcası.
Facebookta gruplar var mezat usulü satış yapılıyor veya satıcı fiyat belirleyip ilk aldım diyen alıyor .Taşların gerçek değerini bilmezsen kazık yersin onun dışında internette taş satan siteler var ben örn Otantiktaş .

Öyle gidip hemen almam zaten ondan makul bir fiyat demistim. Dediginiz siteye bakayim, teşekkürler :good:
Dediğim site ve benzerleri sana kalite ve işçilik sunar ama fiyatıda o kadar artar .Face dışında instagramda da satışlar var onları bilmiyorum.Facede taşı ucuza alabilirsin fakat kargo ücretini sana kitlerler aldığın 10 liralık taşa 20 lira kargo ödersin o yüzden facede taş alırken nerden geleceğini sor .

Dediğim site ve benzerleri sana kalite ve işçilik sunar ama fiyatıda o kadar artar .Face dışında instagramda da satışlar var onları bilmiyorum.Facede taşı ucuza alabilirsin fakat kargo ücretini sana kitlerler aldığın 10 liralık taşa 20 lira kargo ödersin o yüzden facede taş alırken nerden geleceğini sor .
Kardeşim çok güzel bi uğraş bulmuşun. Biz okulda mineraloji dersinde görüyorduk bu taşların çoğunu. Genelde çoğu süs taşı , kolye yapımında çok güzel oluyor . Eğer çevrende mermer ocağı taş ocağı gibi yerler varsa orlarda güzel yengeç fosilleri bulabilirsin. Okulda baya biriktirip koleksiyon yapmıştım sağolsun annem hepsini atmış :) Mor kuvars ve kristal kuvars bulursan içine ampül koyup çek güzel gece lambası yapabilirsin. Göktaşı gibi bişey bulursan arazide sakın MTA' yı arama, gelip çöküyorlar en güzeli yabancı bi üniversiteye sat taşı :)

Forumda böyle konular görmek çok hoş. Değerli taşlara ilgi duyuyorum ama koleksiyon yapma imkanı bulamadım henüz. İleride toplamayı düşünüyorum.

Ben de şunu bırakayım. Genellikle tespih yapımında kullanılan siyah renkli bir karbon bileşeni olan bu taş Erzurum'un Oltu ilçesinde çıkarılmaktadır. Çok bilindiği için fazla açıklamaya gerek yok sanırım.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık