Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Yami Yami No Mi Gol D. Roger'ın meyvesi olabilir mi?

Yami Yami No Mi Roger'a mı aitti?

• Olabilir aslında mantıklı.

Kullanılan: 5 5.6%
  • Sacmalama abi böyle bir şey olmaz.

Kullanılan: 82 92.1%
  • Kararsızım olabilir de olmayabilir de.

Kullanılan: 2 2.2%

• Kullanılan toplam oy
    89
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Teach mi haki kullanamıyor? Yahu Teach'de allahlık haki olduğu varsayılıyor, Shanks'in gözüne o kesiği başka kim atacak?

Teach'in meyve olayı benim için şunu ifade ediyor; isterseniz hakiyle gelin kapışalım, ya da meyveyle gelin meyveleri kapıştıralım.
1.Kaç sene önce veya nasıl olduğunu anlatmadı illaki haki ile olması mı gerekiyor. Ki shanks bunu anlatırken Karasakalın köşede sinmiş o anı beklediğini söylüyor.
2.teach madem o kadar güçlü hem meyveyi yemesine gerek kalmazdı hemde beyazsakalın korumasına ihtiyaç duymaz kendi tayfasını daha önce kurardı yada kaptanlardan birisi olurdu ve yeri daha sağlam olurdu. Hatta şeytan meyvesini kimseyi öldürmeden elegeçirebilirdide.
3.sü daha öncede dediğim gibi haki kullanıcısı olsa meyveye ihtiyaç duymazdı. Yami nin etkileri %50 haki ile aynı zaten... üstüne üstlük parameicia gibi fiziksel saldırılara açık. şeytan meyvesinin gücünü emebiliyor. Bunun dışında haki kullanabilseydi beyazsakal savaşında bunu gösterirdi. sadece meyve ile saldırmaya çalıştı onu da beceremedi. Beyaz sakal kendinden geçmeseydi ölüyordu...
Karasakal vs Ace karşılaşmasında Ace tecrubesizlikten yenildi. meyve ile değilde haki ile saldırsaydı (ki dediğim gibi ölmesi gerekiyordu) kesinlikle yenerdi...
Bu meyvenin haki kullanıcıları karşısında (meyve yemeyenler..) etkisi neredeyse hiç yok.. Kendisinin haki kullandığı gösterilmedi ne beyaz sakal savaşında nede ace ile olan vs de. Beyazsakalın ölümü de sakazuki (akainu) yüzünden. Göğsüne yediği kocaman kılıç ve iki magma darbesi ile ağır hasar aldı... Bunun dışında sayısız top isabet etti adama.... Ama neredeyse ölü hali ile karasakalı gebertiyordu. bunu kendiside diyor... yine dediği gibi kendinden geçtiği için öldürebildiler.
Senin dediğin kadar hakisi olsaydı beyaz sakalı rahat alması gerekirdi. bunun dışında shanks in savaşmak istermisin teklifini geri çevirmezdi zira neredeyse ölmesi dışında bir darbe almadı. Madem öyle shanks lada orda rahat vs atardı... (arc'ın konusu bu değil gerçi ama..)
şahsen ben mantıklı olarak olanı düşünüyorum ve kafamda canlanan karasakal öyle ahım şahım değil. Amiral seviyesine yakındır belki ama daha fazla değil...
Bunlarda benim kendi şahsi düşüncelerim...

İsmaeel

Ben Roger'ın şeytan meyvesi yememiş olduğunu düşünüyorum.

Teach'in Beyazsakal Korsanları'na katılma sebebi; Yami Yami no Mi'yi bulma ihtimalinin en fazla olduğu korsan tayfası olduğu içindi. Adam aradığı meyvenin Roger'da olduğunu görse, hayata küserdi.

@Zatoichi

Ace tecrübesizlikten yenilmiş olsa, ilk başta Jinbe'ye yenilirdi, veya diğer yeni dünya korsanlarına, Doma gibi.
Tecrubesizlik derken kendi meyvesine çok güvendi locian diye ama karasakal karanlığın gücünü kullanınca ne olduğunu anlamadı yani anladıda ama geç oldu pek bir şey yapamadı.Tecrubeden kastım bilgi ve taktik.
Jimbe vs Ace de şeytan meyvesi değil fiziksel güç konuştu. Kendisine güçsüz demiyorum.
Kısaca Ace in yenilmesi ve ölmesi gerekiyordu Oda sensei de mangada böyle işledi. Ama bana göre karasakala yenilcek adam değil..

Tutmaz bu teori. Bana göre Roger'in meyve muazzam yıkıcı güce sahip bi meyve. Neden dersen, kızdığında adaları yıkan birisi diye bahsi geçti. Öyle bi meyvesi vardı ki, adaları bile yıkacak güce sahip. Eğer meyve yediyse böyle gücü olan meyve yemiştir. Yani yami yami değil.

Genel tartışmaya yazmıştın bunu oradan cevap vermiştim ama buraya da yazayım.
Karasakal, Beyazsakal'la Marinefordda karşı karşıya geldiği zaman da "Nasıl, karanlığımı sevdin mi oyaji? Bunun için bekledim" Gibisinden cümleler kurmuştu.
Şimdi ilk soru cümlesinin cevaplarından ilki doğru olabilir ama ikincisi yani Karasakal'ın meyveyi bilmemesi saçma bence. Bu adam yıllarca Beyazsakal tayfasındaydı ve Beyazsakal'la Roger'ın mevzusunu biliyorsun. Bu kadar savaş yapan tayfalar için Roger'in meyvesini bilmeyişi saçma olur.
İkinci sorunun cevapları da mantıksız geliyor bana. Oda, Karasakal'ın gücünü gösterdiği sahneye bu gücü bilecek olan en iyi kişi Beyazsakal'a, Garp'a falan tepki verdirirdi mutlaka. Oda öyle yapıyor çünkü. Eğer dediğin gibi teorin gerçek çıkarsa bu dediğim olaylar One Piece'in mantıksızlığı ve hatası olarak kalır, bu da yakışmaz Oda'ya.
Ben Roger'ın meyvesi olduğunu düşünüyorum, Luffy ile kıyaslayarak gidilen bir seri de meyve olmaması tartışmalara yol açacaktır Luffy KK olduğu zaman. Roger meyve olmadan KK olmuştu, Roger Luffy'den güçlüdür veya Luffy Roger'ı aşamamıştır gibisinden bir algı yaratamaz yazar, hele ki işleyiş ve verdiği beklentisine hiç uygun olmaz. Lakin Roger'ın meyvesi yami yami no mi değildir. Bunun gerekçelerini alıntıda belirttim. Ekstradan şöyle bi düşüncem de var benim, teorilerde olduğu gibi Karasakal - Karanlık temsili bir durum söz konusuysa eğer, ki ben katılıyorum. Yami yami meyvesi, Karasakal'ın kişiliğini yansıtan bir meyvedir. Roger'ın öyle bir kişiliği olmadığı belli, karakterine uygun olmadığını düşünüyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık