Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Wano'nun Lanetli Çocuğu Zoro

Öncelikle merhaba arkadaşlar, Zoro'ya kafayı takmış birisi olarak onun hakkında final teorimi yapmaya karar verdim. Teorimde Zoronun gerçek kimliğinden, kökenlerinden, ve sahip olduğu lanetten bahsedeceğim. Öyleyse başlayalım.

Bildiğiniz gibi Zoro'nun ilk gözüktüğü yer Shimotsuki köyüdür. Çocuk yaşlarda burada çeşitli şeyler yaşar ve Kuina'nın hayatını kaybetmesi vesilesiyle, Wado Ichimonji'nin sahibi olur.

Luffy için Shanks, Sanji için Zeff. İnsan düşünmeye başlıyor. İkisinin de hayatını değiştiren isimler bunlar. Peki ya Zoro? Zoro kimsesiz mi? Tabii ki değil. Çok uzatmayacağım ve örnekler üstünden zoronun neden lanetli olduğunu ve wanolu olduğunu anlatacağım. Hikaye tarzında olacağı için hepsi benim kurgumdur şimdiden keyifli okumalar.

Zoro, 21 yıl önce lanetli bir bebek olarak Wano'da doğmuştur. Zoro'nun lanetli olması ve şeytanın çocuğu olarak gözükmesi üzerine ailesi ve Zoro, Wanodan kovulur. Klasik bir hikayedir bu. Belki Zoroyu öldürmeye bile çalışmışlardır. Ya da ailesi katledilmiştir. 1 yaşına girdiği zaman ise wanodan ayrılır. Bu da 20 yıla tekabul eder. Çoğunuz mangada güncelse bu 20 yıl olayını direkt anlar. Ona bu yardımı yapan kişi, aynı Shanks ve Zeff gibi hikayede yeri olan biri. Zoronun ikinci hikayesinde de başrol olacak kişi Zoro'yu wanoda ölümden kurtarıp. Shimotsuki köyüne götüren kişidir. Kesinlikle ölmedi bu arada. Sebebini de anlatacağım birazdan. Şimdi şunu anladık Zoro lanetle doğan bir çocuk. Şeytanın çocuğu.

Burada anlatacağım şey ise Shimotsuki Köyünde olan olaylardır. Zoro bütün dojolara meydan okur falan filan ve Kuina ve Koushirou ile tanışır. İkisi de wanolu. Köyün tamamı belki wano kökenlidir. Zoronun küçükken giydiği kıyafetlerdeki işareti wanodakilerde de gördük sonuçta. Kuina'nın merdivenlerden düşüp ölmesi hakkında da bir teorim var. Bunca zaman ölmediğini düşündüm. Ama şimdi o kadar aklıma yatıyor ki. Ya Kuina da lanete maruz kaldığı için öldüyse, aynı zoronun ailesinin ölebileceği gibi. Mangada göremediğim ama animede var olan şu sözleri yazmak istiyorum.

Koushirou: Şimdi bile, sana baktığımda... Kalbimde bir acı hissediyorum.

Koushirou neden böyle bir şey söylüyor? Zoronun lanetli olduğunu biliyor yani Koushirou. Peki Kuinadan önce de eşini Zoro yüzünden kaybettiyse? Kuina bildiğiniz gibi Zorodan 2 yaş kadar büyük. Doğumundan sonra Wanoya gitmiş olabilir ve Zoroyla orada tanışmış olabilir. Zamanlar tamamen uyuyor yıla vurunca. Zoroyu yaşadığı köye kaçırmak istemiştir belki Kuinanın annesi. Bunun sonunda da lanet yüzünden ölmüş olabilir. Kuina da kılıcının bileme taşını ararken ölüyor diyorlar. Sonra da "İnsanın başına neler gelebilir diyorlar." Buradan da anahtar kelime olarak "Şanssızlığı" ele alacağım. Kuinanın annesi değilse o kişi kesinlike yaşıyor. Birazdan anlayacaksınız.

Zoro gerçekten şanssız. O kadar şanssız ki bunu Oda resmen suratımıza vuruyor. Önceden yön bulma problemi çekmezdi. Ama sonra Oda resmen bunu onun özelliği haline getirdi gözümüze sokarak. Başlangıcın ve Sonun Adası, Loguetown. Burada gördüğümüz şu sahne direkt açıklıyor her şeyi.

Bu görseldeki kılıç lanetli bir kılıç. İstisnasız bundan önceki bütün kullancılarının ölümüne sebep olmuş. Zoro şansım mı yoksa bu kılıcın laneti mi kazanacak diyerek bu hareketi yapıyor. Şimdi düşününce Zoronun şansla alakası bile yok. Anlamışsınızdır, Zoronun bu kılcıın sahibi olabilmesinin sebebi kendisinin de lanetli olmasıdır, kendi laneti kılıcın lanetine üstün geldiği için bu kılıcın sahibi olabilmiştir. Şimdi size Oda'nın bunu bize ilk belli ettiği sahneleri göstereceğim.

@Mihawk ile bu fotoğrafları baya baya inceleyip beyin fırtınası yaptık Onunla alakalı da bir teori gelebilir onun tarafından.

Mihawkın burada terleyip, şaşırmasının hatta Odanın bize ünlem işaretiyle vurgulamasının kesinlikle basit bir sebebi olamaz. Bu çocuk lanetli yahu. Daha ne diyeyim. Zoro'nun son tekniği sırasında, lanet enerjisi yaydığını düşünüyorum. Çoğu arc'ta yaşandı bu. Ashura tekniklerini yaptığı gibi. Ama Mihawkın daha çok şaşırmasının sebebi. Zoro'yu bebekken Wano'dan kurtaran kişinin yaşaması ve Wano'nun lanetli çocuğundan ona bahsetmiş olması muhtemel. Mihawk kesinlikle %100 öldürmek için saldırırken hatta "öl" diyerek öne fırlamışken, şaşırıp öldürmemeye karar veriyor. Bunun sebebi de Zoroyu bilmesi. Bu yüzden Zoroyu kurtaran kişinin yaşıyor olma olasılığı muhtemel.

Kısaca Zoro lanetli, wano doğumlu. Ailesi ve hikayesi de kesinlike bu arc açıklanacaktır.

Son düzenleme:
Zoronun yön duygusunun bozuk olmasının sebebini aslında geçmişte yaşayan biri olduğu bebekken tokinin yada başkasının zaman meyvesiyle zoroyu geleceğe göndermesi, eski zamanda dünyanın manyetik alanının farklı olmasına bağlayan bir teori vardı.
Aşırı yattı kafama, sonuçta rorona adı da hafiften eskiye hitap ediyor nedense benim için.

Zoronun yön duygusunun bozuk olmasının sebebini aslında geçmişte yaşayan biri olduğu bebekken tokinin yada başkasının zaman meyvesiyle zoroyu geleceğe göndermesi, eski zamanda dünyanın manyetik alanının farklı olmasına bağlayan bir teori vardı.
Bende öyle düşünüyorum ve baya mantıklı aslında. Ancak bu olursa zoro soylu bir aileden gelir ve iyi durmaz. Gerçi pek bişey değişmez benim için ama seçilmiş kişi imaji cizebilir ods

Bende öyle düşünüyorum ve baya mantıklı aslında. Ancak bu olursa zoro soylu bir aileden gelir ve iyi durmaz. Gerçi pek bişey değişmez benim için ama seçilmiş kişi imaji cizebilir ods
Soylu çıkabilir ya galiba. Çünkü luffy ve sanji soylu çıktı ya ondan. Benim için farketmezdi çok sanki ?

Ben de zoro'nun wanolu olduğunu düşünüyorum benim için böyle olması güzel olurdu hem kaidoyu indirdikten sonra bilmeden de olsa kendi ülkesini kurtarmış olur ryumanın soyundan gelebileceği teorisi vardı hoş olurdu hem enma yi geri verirse eğer ryumanin kılıcını da geri alabilir bu şekilde

Ben de zoro'nun wanolu olduğunu düşünüyorum benim için böyle olması güzel olurdu hem kaidoyu indirdikten sonra bilmeden de olsa kendi ülkesini kurtarmış olur ryumanın soyundan gelebileceği teorisi vardı hoş olurdu hem enma yi geri verirse eğer ryumanin kılıcını da geri alabilir bu şekilde
Ryuma kılıcını alması zor gibi duruyorda
Saç ve kafa yapıları shimotsuki soyundakilere cok benziyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık