Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Wano ve Şeytan Meyveleri

Teori nasıl ve tutar mı?

• Güzel olmuş. Tutar.

Kullanılan: 5 25.0%
  • Teori güzel ama tutmaz.

Kullanılan: 11 55.0%
  • Olmamış. Hayatta tutmaz.

Kullanılan: 4 20.0%

• Kullanılan toplam oy
    20
Ben bir sürü teori yazdım bu konuda, sıkıldım, bıraktım
Yayında mı , bakabilirim mümkünse. Aslında sanki bir şeyler görmüş gibi de hatırlıyorum ama emin değilim.O başka bir konu olabilir. Tüm seride benim en merak ettiğim şey bu konu diyebilirim .

Kienmon ve Kanjuro güçlerini bile bilmiyor. Wano dışa kapalı olabilir ama kendi içinde bilgisi vardır. Ace gibi dışarıdan her daim birileri gelmiştir. Kendileri de zaman zaman çıkmış olabilir. Oden gibi.

Kaido-Shogun ilişkisi muhtemelen bahsettiğinin tam tersi şeklinde. Kaiodo yapay meyveleri Shoguna veriyor ve Shogun da böylece güç elde etmiş oluyor. Kaido da kendisine küçüklüğünden itibaren savaşma eğitimi alan insanların olduğu bir adayı müttefik yapmış oluyor. Bunun yanında meyveleri pek bilmediklerini düşünüyorum. Çünkü meyveler Wano'da ortaya çıksaydı Kinemon ve Kanjuro bu konu hakkında oldukça bilgili olurlardı, zira böyle bir şeyin ortaya çıktığı yerin bunu araştırmamış olması bana pek mümkün gelmiyor.

Wano'daki duruma bakarsak, Wano'nun dışa kapalı halini sürdürmek isteyen bir Shogun ve dış dünyaya gitmek isteyen daimyolar arasında çekişme bulunuyor. Kaido ile Shogun'nun müttefik oluşu da muhtemelen bu çekişmede dengenin daimyolar lehine bozulmasından sonra Shogunun talebiyle gerçekleşiyor.

Tahminlerim bu yönde Wano için bu sebeple bana teori tutar gibi gelmiyor.

Kienmon ve Kanjuro güçlerini bile bilmiyor. Wano dışa kapalı olabilir ama kendi içinde bilgisi vardır. Ace gibi dışarıdan her daim birileri gelmiştir. Kendileri de zaman zaman çıkmış olabilir. Oden gibi.
Güçlerini bilmeme olayını bende yazının sonuna geldiğimde hatırladım. Ama çok uzun zaman önce olduğu ve shogun o bölgeyi halktan sakladığı için Wanoda bilinmiyor olabilir. Ayrıca şu an kodamanlar dışında dış dünyada da pek bilindiğini sanmıyorum.

Olacağını zannetmiyorum. Bu sayıdaki yaratığın olan şekiller şeytan meyvesi ile alakalı değil bence. Çünkü Japonya'da mitolojik olduğuna inanılan bir sürü efsanevi yaratıklar var ve bu yaratık da bunlardan biridir . Oda böyle konuları değerlendirir .

Teorin güzel , beğendim . Şeytan meyvelerinin doğuşu bakımından mantıklı geldi . Eline sağlık.

@Mirai emeğine sağlık, güzel teori.. Tutabilitesi var bence.

Önemli bir detay bravo :good: Teori tutmasa bile bunların meyvelerini neden bilmediklerini Oda açıklığa kavuşturur bence. Meyve ile ilgili önemli bir meselesi var bu Wano'nun, bu kesin benim gözümde..

Şöyle olabilir: Bu Wano'nun hayvanlarının garip olduğu gibi bitkileri, ağaçları da garip. Bu ağaçlardan şeytan meyveleri çıkmış zamanında. Belirli zaman aralıklarla yeni meyveler veya denizin derinliklerine kadar batmış meyveler bu ağaçlarda tekrar çıkıyor. Bu ağaçların arazisinin çoğuna Shogun/Kaido sahip. İsyancıların gizli karargahlarında da bir tane ağaçları var. Oradan meyve çıkınca değerlendirmek maksatlı, önde gelen savaşçılardan olan Kinemon ve Kanjuro'ya meyvelerin ne gücü verdiğini bilmeden yedirmişler.

Daha önce şeytan meyvelerinin nereden geldiğine yönelik birkaç tartışma yapmıştım. Uzaydan gelebileceğine yönelik, bize göre mantıklı bağlantılar kurmuştuk. Bb'nin gura gura no mi'yi de bu şekilde ele geçirebildiğini varsaymıştık. Yani meyvelerin vatanı (uzay) karanlık bir ortam olduğu için yami yami'nin karanlık gücü şeytan meyvesini evinde hissetmesini sağladı ve böylece meyve yani yami'nin içinde hapsoldu gibi... Bir diğer teori ise yine Bb'nin yami yami'nin çekim gücü sayesinde gura gura'nın şeytanını çektiği yönünde idi vs. Bu teoriyle birlikte yeni bir seçenek ortaya çıktı benim için.

Daha önce açmış olduğum One Piece'te 4. Büyük Güç (http://www.korsanfan.com/konu/one-piece’te-4-büyük-güç-Şeytani-ruh-ve-enerji-lanetli-kılıçlar.5314/) konusundan yola çıkarak birkaç ilintileme-alıntılama yapayım.

Şeytan meyvelerinin nereden geldiğini anlamak için şeytanların nereden geldiğini anlamak gerekir. Çünkü bu meyveleri var eden şey şeytanlardır. Şeytanlar ruhani varlıklar olsa da iradeleri ve seçim hakları olan varlıklardır. Bu teoride yazanlardan sonra lanetli kılıçların ve şeytan meyvelerinin aynı şey olduklarını düşünmeye başladım. Bunun en önemli sebebi ise şu manga sayfaları:

Burada iki farklı şeyden (kılıç ve meyve) bahsedilmesine rağmen iki aynı cümle kurulmuş. Bu cümleler, lanetli kılıçların ve şeytan meyvelerinin ortak bir payda ya sahip olduğunu gösteriyor. Ayrıca mangaka birbiri arasında yüzlerce bölüm olan iki farklı manga sayfasında "bunlar aynı şeyler" mesajını verircesine sayfa sayılarını da aynı denk getirmiş (17).

Diğer bir ortak yön ise Kinemon'un kullandığı meyve yeteneğine "lanet" demesi.

Lanetli şeytan meyveleri=Lanetli kılıçlar

Bunlar bir elmanın iki yarısı gibi göründü bana.

Şu iki örnekte aynı kıvrımlar yok mu ? Bence aynı. Hatta Oda Sanji'nin kaşları için "Bazen Sanji'nin bir şeytan meyvesi olup olmadığını düşünüyorum" dediği bir söyleşisi bile vardır. Yani tüm bu bağlantılar kıvrımlara sahip olan varlık veya nesnelerin şeytan meyvesi ile ilişkili olduğunu gösteriyor.

Bu kısmı toparlamam gerekirse;
  • Lanetli kılıçlar ve şeytan meyveleri ortak bir varlığın (şeytan) yaşam bulduğu iki farklı şeydir.
  • Kinemon'un şeytan meyvesine lanet demesi ve lanetli kılıçların muhtemel vatanının Wano olması bu iki şeyin aynı yerden çıktığına dair kuvvetli bir veri.
Gelelim bu şeytanların neden kılıç ve meyvelerin içine girdiğine. En önemli sebebi ve mantığı şu:

• Ruh sonsuzdur. Zaman tanımaz, yaşlanmaz. Bu sebeple olabildiğince uzun süre var olabilmek ve özgür olabilmek ister. Bunun için de insana ihtiyaç duyar. Hatta iradesi güçlü bir insana. İradesi güçlü bir insanın kendisi de güçlüdür. Kendisi güçlü ise şeytan onunla güvendedir, uzun süre o bedende yaşayabilir ve kendi isteklerini o bedeni kullanarak gerçekleştirebilir. Şeytan zayıf birinde konaklar ise o kişi öldüğünde yeniden konak aramak zorundadır ve bulduğu o konağın ne zaman, kim tarafından bulunacağı da belli değildir. Bu ise seytanın işine gelmez. Çünkü bu durumda özgürlüğü kısıtlıdır. Aynı denizin altında kurtarılmayı bekleyen Jack gibi sıkışıp kalmıştır. Şeytanın neden kılıçları ve meyveleri tercih ettiği de bununla ilgili. Misal kılıç, birinin hayat boyu yanında taşıdığı birşeydir. Meyve ise insanların besin kaynaklarından biridir. Her iki durumda şeytan, kullanıcısının ömrü bitene kadar onun yanında kalmanın yolunu bulmuştur.
Velhasıl, şeytanların anavatanı olan Wano hem şeytan meyvelerinin hem de lanetli kılıçların memleketi olabilir.

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık