Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Wano Eşleşmeleri

Linlin, Kaido'yla güçlerini birleştirmeden önce bizimkilerin ittifakının yeterince güçlü olduğunu ve bu nedenle tayfa üyelerinin çok büyük güç artışlarına ihtiyaç duymayabileceklerini düşünüyordum. Arc'ın büyük kapışması için ilk beklentim Luffy'nin yanında Law ve Kid ile beraber Kaido'yu devirmesiydi. Gelgelelim Linlin'in işin içine girmesiyle, One Piece 5 yıl içinde tamamlanabilir söylentilerinin iyiden iyiye ayyuka çıkmasıyla ve Wano'nun sona giden yoldaki önemi defalarca vurgulanınca olayların rengi epey bir değişti. Hasır Şapka Korsanları Wano'dan çıkarken çok büyük ihtimalle hem Kaido hem de Big Mom devrilmiş olacak.

Bu noktadan sonra dışarıdan yeni oyuncu olarak kimlerin gelebileceğini tahmin etmek dahi çok zor. Ben tek önemli eklentinin Marco ve Beyazsakal Korsanları olacağını düşünüyorum. Jinbe olaylar çözümlenene kadar yetişemeyecek gibi geliyor, Dünya Hükumeti'nden de çok büyük bir takviye beklemiyorum. Cavendish ve diğer filo kaptanlarının varlığı da hikayede ihtiyaç olmayan bir kalabalık yaratabilir. Ancak Nekomamushi'nin halen dönmemiş olmasının ardında Marco'yla beraber gelmesinden öte bir plot düşünemiyorum, tabii eğer Marco'nun Luffy'ye yolladığı mesaj savaş anında dahi bazı şeyleri değiştirebilecek etkide değilse. Ayrıca Izo'nun da artık memleketi için bir şeyler yapması gerekiyor.

Eşleşme tahminlerimi Hasır Şapkaların artık tam teşekküllü bir Yonko tayfası olacakları vizyonu üzerinden yapacağım. Dediğim gibi Wano bitiminde sona çok yaklaşmış olacağımızı düşünenlerdenim.

Kaido vs Inuarashi & Nekomamushi
Kaido vs Luffy

Kaido ilk dövüşünü Inuarashi ve Nekomamushi'nin sulong formlarıyla gerçekleştirebilir. Eğer ikili vaktinde bir araya gelirlerse böyle bir dövüş izleyebiliriz. Kaido zorlansa da günün sonunda galip gelecektir. Böyle bir senaryo bu iki canavarın aradan çıkması için gerekli olabilir, aksi takdirde ikisinin birer önemli boss indirmesi gerekiyor. Sonrasında asıl dövüş elbette Luffy ile Kaido arasında olacaktır, belki Marco'nun da başlangıçta yardımı olabilir ama Luffy devasa bir power-up ile defteri tek başına kapatacak.

Zoro vs King
Sanji vs Queen

Arc başladığında bu karşılaşmaları göreceğimizi düşünmüyordum ama Zoro ve Sanji'nin de serideki en büyük power-up'larını burada almaları gerekiyor gibi. Sanji'nin dövüş esnasında bir noktada suit'i bozulmalı ve karakter dövüşmeye devam ederek kendi içinden daha büyük bir güç ortaya çıkarmalı.

Jack vs Ashura Doji
Dokuz Kın'dan en azından birinin All-Star indirmesi gerekiyor ki itibarlarını geri kazanabilsinler. Bunun için de en uygun aday ve içlerindeki en güçlüsü Ashura gibi duruyor.

Big Mom vs Kid & Law
Bu son günlerde düşünmeye başladığım bir olay. Nasıl ki Sabaody'de Hasır Şapkalar bir Pacifista indirmiş ve buna karşılık olarak da Kid ve Law'un tayfaları beraberce bir Pacifista indirmişlerse burada da paralel bir senaryo olarak Big Mom ve çocuklarıyla daha çok haşır neşir olanların bu isimler olmasını görebiliriz. Evet, her iki karakterin de aynı bizim tayfadakiler gibi güçlerini katbekat arttırmalarını gerektiren bir senaryo bu, ama öteki türlü de ittifakın halihazırdaki kalabalıklığı içinde bu karakterlere boss sırası pek gelmiyor gibi. Tabii Luffy'yle beraber Kaido'ya girmeyeceklerse ve Luffy o Yonko adımını daha sonra atmayacaksa.

Smoothie vs Killer
Perospero vs Bepo

Madem girdik bu topa, tayfa üyelerinden de büyük atlamalar beklemek gerekir. Ayrıca Bepo'nun abisinin intikamını aldığını görmeyi kim istemez? Daifuku'nun karşısına da Carrot çıkabilir belki.

Numbers vs Kawamatsu, Kikunojo, Kin'emon, Kanjuro
Numbers flashback'te de yer alınca günümüzde de önemli birer güç olarak karşımıza çıkacakları iyice anlaşıldı. Dokuz Kın'daki herkesin şu noktada başarıya, itibara ihtiyacı var. O yüzden bir kısmının rakibi olarak bu Numbers ekibi hazırlanmış olabilir.

Fukurokuju vs Raizo
Bu şimdilik en güvenli tahminlerden biri olarak öne çıkıyor, bekleyelim görelim.

Orochi vs Denjiro
Orochi'nin halen fiziksel anlamda güçlü biri ve önemli bir bireysel tehdit olduğunu düşünüyorum. Daha öncesinde Kin'emon ve Momonosuke ikilisini beraberce karşısına yakıştırıyordum ama son sayıyla beraber Denjiro 'yla dövüştüğünü okumak daha haz verici olabilir gibi gelmeye başladı.

Flying Six'ten herhangi biri vs Shishilian
Kişisel bir istek daha çok, Shishilian ve dolaylı olarak Pedro'nun güçlerine sağlam bir nod görmek istiyorum.

Sonuç olarak şu yazdığım tahminler hiç içime sindi mi? Hayır, özellikle Franky, Brook ve tayfanın geri kalanı için şu anda iyi rakipler düşünemiyorum ama Wano'daki mevcut keşmekeşin güzel yanlarından biri de bu. Taraflar o kadar kalabalık ki tüm tahminlerini tutturabilen kimse çıkmayacaktır. Tayfanın dokuz üyesinin her biri için de nihayet ciddi birer dövüş görme beklentisini de ekleyince karşılaşmaların nasıl şekilleneceğini görmeyi iple çekiyoruz.

Bireysel dövüşten ziyade Kaidonun adamlarını başta indirip öyle Kaido ile dövüşecekler diye düşünüyorum.
Onigashi de ilk Queen ya da King ile karşılaşıp onları saf dışı bırakacaklar, burda da 9 kın rol alacak.

Kaido için Luffy ve ekip mücadele verecektir.

Yapacağı bir dövüşle Sanji'nin sınırlarını zorlayıp gen uyandırma muhabbetini başarma durumunu düşünüyorum. Olabilir mi acaba

kaido vs luffy - denjiro / big mom vs kawamatsu - neko - inu / ashura vs king / kid vs queen / flambe vs usopp geriye kalanlar boş isteyen istediğiyle dövüşsün

Luffy,Kid,Law,İnu,Neko vs Kaido
Zoro,Denjiro vs King
Kawamatsu,Kiku,Raizo,Sanji vs Queen
Ashura vs Jack
Tutarsa başarıdır.Big mom falanda var tabi ama ona hali hazırda ekipten kimse yetmez yazsamda boşa

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık