Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Wano Eşleşmeleri

Katılıyorum.Çok fazla manga okumadım ama okuduğum mangalar içerisindeki açık ara en iyi versusdu
Aga madem çok okumadın nasıl tüm şonen külliyatı tarihine dair hyperbole bir genellemeye katılabiliyorsun ?

Ne Kata, Ne Lucci dövüşü...

Hiçbirisi Luffy vs Arlong, Luffy vs Kuro ya da Luffy vs Don Krieg’e yaklaşamaz. Özellikle de teknik anlamda.
Lucci güzeldi. Fakat evet katılıyorum.

Üye silindi 1004

Aga madem çok okumadın nasıl tüm şonen külliyatı tarihine dair hyperbole bir genellemeye katılabiliyorsun ?

Ya zaten doğru biliyorsam sallamasyon olmasın. Animede Kata vs Luffy dövüşünün başına zamanında Lucci vs Luffy’de çalışan şahısı getirmişler. Yani koca firma bile anlamış Lucci vs Luffy V2 olduğunu.

Kata vs Snakeman için konuşacak olursam bence bir olayı yok o dövüşün seyir zevki bakımından.

Yani öyle çizmiş ki neyin ne olduğunu anlayamıyoruz birbirlerine aynı anda vuruyorlar.Ve ikisinin de ayakları yere değmeden havada resmetme gibi garip sahneler.Bence dövüşün son çeyreği hiç olmamıştı.Pata küte girmekten başka birşey yok.Bu övülüyorsa bilemiyorum neresi övülüyor.Ha Kata'nın ayağıyla durdurduğu sahne güzeldi sadece.

Lucci kapışmasının yanına yaklaşamaz.

Hatırlayın Lucci daha zoan açmadan Lucci vs Luffy dövüşü nasıl kombatlara sahipti.Lucci klasını konuşturuyordu kombat konusunda mangaka dersine çalışmıştı belliydi yani.Luffy daha gear açmadan diyorum.G2 geldikten sonra da mangaka güzel bir koreografi sunmuştu dövüş açısından.Luffy'nin ikiz jet pistol vurduğu sahne mesela ne kadar etkileyiciydi bir bakın.
Luffy vs Lucci dövüşünün her sahnesinde ayrı bir heyecan ayrı bir hava vardı cidden. Ussop'un finalde gaz vermesi bile ayrı bir heyecandı, Luffy'nin sürekli ölüp ölüp dirilmesi ve verdiği duygusallık çok yoğundu.

Serinin neredeyse en heyecanlı ve doruk noktası olan dövüşü ilk yarıda olmasıda ne diyim bilemedim. 2 yıllık eğitimden sonra karşına Hody jones çıkıyor yahu tam komedi :D

Neyse işte Luffy ve Lucci güç seviyeleri aşırı düşükken zirve dövüşü yaptı adamlar resmen :D

Luffy vs Lucci dövüşünün her sahnesinde ayrı bir heyecan ayrı bir hava vardı cidden. Ussop'un finalde gaz vermesi bile ayrı bir heyecandı, Luffy'nin sürekli ölüp ölüp dirilmesi ve verdiği duygusallık çok yoğundu.

Serinin neredeyse en heyecanlı ve doruk noktası olan dövüşü ilk yarıda olmasıda ne diyim bilemedim. 2 yıllık eğitimden sonra karşına Hody jones çıkıyor yahu tam komedi :D

Neyse işte Luffy ve Lucci güç seviyeleri aşırı düşükken zirve dövüşü yaptı adamlar resmen :D
Bahsi gececek çok sahne var o dövüşte.Lucci Franky’e tam saldıracakken luffy g2 açıp çeneye yapıştırıyordu.Enfes sahneydi o mesela. Animede ise daha etkileyiciydi o yumruktan sonra Luffy’nin g2 pozunu verdikleri müzik falan çok iyiydi.Kata dövüşünü çok geçiştirmiş detaya inmedi snakeman için.Hadi geri kalan neyse de Snakeman oldu bittiye getirdi.İkisi aynı anda vurmuş da yan yatmış falan uğraşmaya gerek yok demiş gibi.

Zoro vs King
Sanji vs Queen
Smoothie vs Law ya da Smoothie vs Kidd

Okuduğum shounenlerdeki bütün dövüşlerden daha güzel olduğunu düşünüyorum çünkü.Naruto,Bleach,Ft,DB gibi serileri okudum tabii ki de.

Son düzenleme:
Okuduğum shounenlerdeki bütün dövüşlerden daha güzel olduğunu düşünüyorum çünkü
Tamam da okuduğun seriler Shounen tarihini kapsamıyor, bırak Shounen'i , Battle Shounen tarihini bile kapsamıyor. Ayrıca Naruto okuyup, Kata vs Luffy'den iyi bir dövüş görememiş olmak da :D Bilemiyorum. Tuhaf.. Fakat dediğim gibi "Katılıyorum" dediğin iddia Shounen tarihini kapsıyor senin dağarcığın ise bunun %5'ini nitekim bu sebeple "Katılıyorum" ifaden tamamen anlamsız hocam. Mantıken ters yani.

Tamam da okuduğun seriler Shounen tarihini kapsamıyor, bırak Shounen'i , Battle Shounen tarihini bile kapsamıyor. Ayrıca Naruto okuyup, Kata vs Luffy'den iyi bir dövüş görememiş olmak da :D Bilemiyorum. Tuhaf.. Fakat dediğim gibi "Katılıyorum" dediğin iddia Shounen tarihini kapsıyor senin dağarcığın ise bunun %5'ini nitekim bu sebeple "Katılıyorum" ifaden tamamen anlamsız hocam. Mantıken ters yani.
Kendimce yaptığım bir yoruma bu kadar takılman beni şaşırttı hocam :D Neyse benim okuduğum en iyi dövüştü deyip sıyrılıyorum aradan :D Narutoda da iyi dövüşler vardı ama çok üst düzey dövüş yoktu bence.

Kendimce yaptığım bir yoruma bu kadar takılman beni şaşırttı hocam :D Neyse benim okuduğum en iyi dövüştü deyip sıyrılıyorum aradan :D Narutoda da iyi dövüşler vardı ama çok üst düzey dövüş yoktu bence.
Naruto serisi açık ara en iyisidir dövüş sekanslarında. Dövüş kareografileri çok üst düzeydir. Obito vs Kakashi dövüşü şu anda en iyi dövüş sekansı olarak geçer. Naruto vs Sasuke, Lee vs Gaara, Naruto vs Pain. Çok üst düzey dövüş kareografileri içerir. Boruto'nun 65. Bölümdeki Naruto&Sasuke vs Momoshiki de bu listeye rahat girecek sahneler. One Piece bu konuda çok zayıf, en iyi dövüş sekansı şimdiye kadar Luffy vs Katakuri'dir.

Wano savaşı başlayana kadar buralarda çok liste döner daha. Belli başlı eşleşmeler dışında kimsenin kimin kimle dövüşebileceğini tahmin etmesi oldukça zor.

Boa Hancock, Sabo, Beyazsakalın 14 Tümen Komutanı, Hasır Şapka Filosu, Jinbei bu savaşa gelirse ki gelmeleri kesinlikle lazım. Şu eşleşmeler kesin gibi;

Luffy, Kid, Zoro, Law vs Kaido.
Ashura Doji, Kin'emon, Kawamatsu, Denjiro vs Kaido.
Zoro vs King.
Sanji vs Quenn.
Kid vs Apoo.
Hancock vs Smoothie.
İnuarashi, Nekomamushi vs Jack.
Jinbei, Sanji, Chopper vs Big Mom.
Raizo vs Fukurokujo.
Zoro vs Orochi
Momonosuke vs Orochi

Bizim tayfa aslında zayıf değil oldukça güçlü bir halde hatta. Eğer başlarına bir şey gelmediyse şu anda 10 bin kişiden fazla bir güce sahipler. Bunun yanında Minklerin Sulong formunda neler yapabileceklerini Carrot ve Pekoms gösterdiler. Yani Kaido'nun ve Orochi'nin ordusunu bozguna uğratabilirler. Tabi önce Kaido bozguna uğratmazsa. Bizim tayfanın saflarında çok sağlam adamlar var. Düşünsenize yukarıda saydıklarımın dışında; Devrim Ordusundan; Sabo, Karasu, Morley, Lindberg ve belki Kuma. Beyazsakal Korsanlarından; Marco, Jozu, Vista, Curiel, Fossa, Blamenco, Rakuyo, Namur, Blenheim, Kingdew, Haruta, Atmos, Speed Jiru, İzo, Hasır Şapka Filosundan; Bartolomeo, Cavendish, Orlumbus, Sai, Hajrudin, Leo, İdeo gibi çeşitli güçlerde karakterler var. Ayrıca, X-Drake ve Hawkins, Caribou, Kyoshiro, Kid Korsanları, Kalp Korsanları, Hitetsu, Wano'nun en güçlü yakuza liderleri; Yatappe, Oomasa, Tsunagoro, O-Chou ve Hyogoro ayrıca yanlarında O-Tama var ki şu ana kadar dört tane öncü şefi saflarına çekti meyve gücü sayesinde. Wano savaşında çok faydasını göreceğimizden eminim.

Bilmediğimiz ise Canavar Korsanları'nın ne kadar üst düzey komutanı olduğudur. Yani örnek verecek olursak Beyazsakal'ın 16 tümen komutanı vardı ayrıca filosunda 43 tane kaptan vardı Decalvan Kardeşler, Squard ve McGuy gibi. Ya da Big Mom Korsanlarının içinde 85 tane evladı vardı ki hepsi üst düzey karakterlerdir. Şekerleme Kaptanları Katakuri, Smoothie ve Cracker başka seviyeler. Kaido'nun ise Şu ana kadar elinde gördüklerimiz King, Quenn, Jack, X-Drake, Hawkins, Apoo, Page One ve daha az güçlü olan Holdem, Speed, Solitaire gibi öncü şefler var. Başka da kimseyi görmedik henüz. Big Mom ile kafa kafaya verip bizimkilere dalsa ikisi, yine büyük etki yaparlar ve çoğunu tahtalı köye postalarlar.
Savaşın içindeki bilinmezlikler ve kimlerin geleceğini kestiremediğimiz için net bir şey söylemek mümkün değil.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık