Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Wano Arcı vs Dördüncü Shinobi Savaşı Arcı

Kötünün İyisi?

• Kullanılan toplam oy
    67
Urgan çekmeye kadar şinobi savaşı iyiydi. Zaten serinin oraya geleceği belliydi çakma madara iken yapılan odun ordusu gösterildi falan. Eskileri böyle göstermek ne derece iyi ? Değil ama karakterleri gördük öyle ya da böyle. Naruto-bee-itachi vs nagato bile özeldi. Wano OP için retcon arc oldu kötü olmasının sebebi bu. Gereksiz uzun, güzel bölümlü bölümler seriye etkilemiyor sadece drama, bu zamana kadar ''nihai hedefim yonkou savaşı'' diyen adam, 1 tanesini şebek yaptı diğerini psikolojisi 1 kılıçla bozulan kertenkele. 2 arc serinin finali olması lazım iken basamak görevi gördü. Diriltme de olsa naruto karakterleri wano karakterlerine 1000000000000 basar. Sadece 4 hokage nin gelme bölümü bile müthiş. Naruto gömer çakar geçer mantıksız wano ya...

Şinobi arkı unutulmuştur, üzerinden yıllar geçti. Wano ise daha taze, acısı hala üzerimizde. Bu yüzden büyük çoğunluk, ben de dahil, Wano ark diyecektir.

Ben her iki serinin de bu arc'larını oldukça beğendim. Evet yer yer sıkıntılar olsa da bence her ikisi de gayet iyiydi. Senin eleştirilerin üzerinden gidelim.

Önce Naruto serisinden başlayalım:

Dördüncü Shinobi Savaşı Arcı:

-Edo Tensei ile ölmüş karakterlerin ısıtılıp ısıtılıp geri karşımıza çıkması.

Bu birilerini rahatsız etmiş ama beni hiç rahatsız etmedi. Isıtılıp ısıtılıp karşımıza çıkan çok bir karakter yoktu. Zaten öldüğüne şahit olduğumuz kaç karakter yeniden Edo Tensei ile geri döndü ki? Yeniden gelen karakterlerin de sahneleri oldukça duygusal ve güzel sahnelerdi.

-Shinobi savaşından çok serinin Tanrı Savaşına dönmesi.

Buna kısmen katılıyorum ama dövüşün son çeyreğine kadar böyle bir şey olmadı. Obito'nun, Juubi Jinchuriki'si olmasıyla başladı ama dövüşün neredeyse tamamına yakını için bu şekilde bir değerlendirme haksızlık olur.

-Kötü son.

Sonunun kötü olduğunu hiç düşünmedim bence gayet iyi bir biçimde bitti. Bu beklenen bir sondu. Luffy, Sasuke'nin ilk gidişinden bu yana bu sözü tutacağını söylemişti. Bence burada da çok eksik yoktur. Elbette daha iyi bitebilirdi.

-Çok uzun olması

Ben birçok konunun havada kaldığını düşünüyorum. Bence işlenmesi gereken çok olay vardı. Onlar hiç anlatılmadı.

-Talk No Jutsu

Bu konu hakkında ne diyeceğimi bilemiyorum. Naruto'nun hatipliği çok iyi parti kursa oy veririm herkesi ikna eder. Muhalefeti bile yola getirir adam eder.

-Serinin reenkarnasyona bağlaması.

Bu olmasaydı daha iyi olabilir miydi emin değilim. Reenkarnasyona uğrayacağı aslında Hashirama - Madara, Naruto - Sasuke ile en baştan atılmıştı, olayları reenkarnasyona bağlayacağı kesindi zaten .

-Potansiyelin heba edilmesi.

Bak bu konuda çok çok çok haklısın. Daha iyi bir senaryoyla efsane olabilirdi ama Kishimoto'nun iş bilmemezliği. Oda'yla biraz beyin jimnastiği yapsaymış ortaya daha eli yüzü düzgün bir seri çıkabilirmiş.

-Villainlerin çok kötü yenilmesi.
(Madara, Kaguya vs.)

Madara konusunda katılmıyorum.
Madara'nın haksızlığa uğradığını düşünmüyorum. Bu son Madara için en uygun sondu. Çünkü aynı şekilde kendisi de Obito'yu kandırdı. Bizde bunun için söylenen güzel bir söz var. "Su testisi su yolunda kırılır."

Kaguya'nın dövüşü çok daha efsane olabilirdi. Kaguya konusunda katılıyorum.

Birde One Piece'ye bakalım:

Wano Arc:

-İşlenebilecek çok fazla potansiyel varken gidip Wanolu Irgat dramı çizilmesi.

Her adada o adanın sakinlerini ve oraya çöken kötü adamları izliyoruz taa Kaptan Morgans ve Buggy'nin olduğu sezonlardan bu yana. Bu seferde Wano samuraylarının başlarından geçenleri anlattı. Bence One Piece tarihinin en iyi arc'ıydı. Eksiklikler tabi ki vardı. Mesela Wano halkı daha iyi çizilebilirdi karakter çizimleri çok kötüydü. Wano bildiğin renk cümbüşüydü o oldukça rahatsız etti.

-Samurayların güçsüz, sıkıcı ve boş çıkması.

Haksız bir eleştiri. Samuraylar oldukça güçlüydü. Özellikle Oden zamanında Daimyolar, Yakuzalar, Akazaya Dokuzlusu gayet iyiydi. Canavar Korsanları gibi her birinde antik Zoan olsa daha efsane olurdu. Zira Yıkımcılar ve Tobiroppo o kaliteli meyvelere rağmen durumları hiç iyi değildi. Bizim tayfa iki dakikada tokatladı.

-Sıkıcı Kötü Karakterler.

Momo'nun ağlaklığı, Kid'in ergen tavırları, Akazaya'ların ölmek için çabalaması can sıkıcıydı

-Oden, Yamato, Momonosuke

Oden'in flashback'ında sıkılan oldu mu ya cidden? Kaido bile "maceracı bir canavar olduğunu duydum." Gibi bir şeyler söylemişti. Oden gayet keyifliydi. Bu çok haksız bir eleştiri.

Yamato'da neredeyse kusur yoktu. Sadece Oden'im de Oden'im diye sayıklaması vardı. Ne olmuş yani bizim tayfanın bütün karakterlerinin bir garip tarafı var. Luffy umarsız ve bencil, Zoro yürüdüğü yolda bile kaybolan bir gerizekalı, Sanji sapığın önde bayrak tutanı, Usopp bildiğin Pinokyo'yu bile geride bırakacak bir yalancı, Nami tam Yahudi bankeri, Chopper iltifatı duyunca karşılık olarak hakaret eden değişik bir tip, Franky bir Cyborg ama çok duygusal, Robin'in soğuk espiri anlayışı, Brook'un kilot merakı, Jinbe'nin ölüm merakı. Tayfaya bir şizofren eksik o da bir iki arc içinde gelecek tam olacak.

-Retconlar

Yani haksız sayılmazsın bu konuda.

-Nika Rezilliği

Vallaha Nika efsaneydi hiç boşuna kara çalmayın.

-Sahte ölümler

%100.000.000 katılıyorum.

-Dövüşlerin çok kötü olması.

Oda'nın dövüş çizmeyi becerememesi çok üzücü. Sanji'nin, Queen'i yendiği dövüş biçimini daha önce defalarca kez yaptı. Farklı bir dövüş biçimi çiz be adam

-Gereksiz uzun

Bu konuda haklısın şimdiye serinin çoktan bitmesi gerekiyordu.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık