Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Vergo vs. Zoro

Kim kazanır?

• Vergo

Kullanılan: 11 22.4%
  • Zoro

Kullanılan: 35 71.4%
  • Yenişemezler

Kullanılan: 3 6.1%

• Kullanılan toplam oy
    49
Eğer haki fiziksel güçten daha geride olsa millet haki kasmaz onun yerine tamamen fiziksel güce yönelirdi. Orada verdiğim sayısal örnek ise yalnızca bir örnek rastgele verilmiş sayılardır takmaya gerek yok.

Diğer arkadaşa cevap verememek değil. O adamın nasıl Zoro fanı olduğunu herkes biliyor. Zaten mangayı biraz takip eden birisi bile TBda Zoronun Luffy için ölümü göze aldığını bilir. Buna rağmen amacı için Luffyi keser diyen adamla tartışmaya girmemi beklemeyin.
Ben teknik diyorum ne alakası var fiziksel güç ile.. Tekniklerin amacı nedir ,neden teknik deniyor çok az effor ile çok daha iyi sonuçlar aldığın için.. Kinemon'un ateşi kesmesi fiziksel güç mü ?, Bir kılıç ustası zoro'nun kendisinden yüksek hakisi olan bir adamı bir teknik ile kesebilmesi çok mu uzak bir yaklaşım.. Bu tekniği kullanmak için çok yüksek fiziksel güce gereksinimi oalcak diye bir kaide mi var ?

Vergonun bütün bedenini hakiyle kapladığı için çok yüksek bir haki seviyesi olduğunu düşünen arkadaşlara bir sorum var.

Şimdi kapladığın yüzey alanı artınca hakin yüksek oluyorsa Luffy nin grizzly magnum'u kokalaması hakkında ne düşünüyorsunuz? Vergonun 20 katı falan olması lazım hakisinin.
O düşünce içinde olan tek kişi sensin. Hangi cümlemde Vergo full koka yapıyor hakisi çoktur dedim. Kurduğum cümle şu;Vergo 13yıl öncede yarım beden koka yapıyormuş,haki seviyesi gerçekten üst düzeydir.

Ben teknik diyorum ne alakası var fiziksel güç ile.. Tekniklerin amacı nedir ,neden teknik deniyor çok az effor ile çok daha iyi sonuçlar aldığın için.. Kinemon'un ateşi kesmesi fiziksel güç mü ?, Bir kılıç ustası zoro'nun kendisinden yüksek hakisi olan bir adamı bir teknik ile kesebilmesi çok mu uzak bir yaklaşım.. Bu tekniği kullanmak için çok yüksek fiziksel güce gereksinimi oalcak diye bir kaide mi var ?
Olmayan teknikler üzerinden vs sonuca bağlanamaz. Şu ana kadar ne Zoro ne başka bir kılıç ustası bize sadece teknikle hakiyi aşıp rakibe hasar verebildiği bir teknik gösteremedi.

Yazdıklarımı anlamıyorsun sanırım. Diyorum ki haki fiziksel güçten etkisiz olsa ne gerek var hakiye o zaman. Hiçbir kombinasyonda iş yapmaz o zaman silahlanma hakisi. Sen sanıyor musun Garpın gücünün çoğu fiziksel güçten geliyor. Bariz olarak hakisel bir baskınlık var. Aynı şekilde Roger bildiğimiz kadarıyla meyve yememiş ve Wbye göre ufak tefek bir adam.

Benim seride şuana kadar gördüğüm şey;belirli bir yere kadar fiziksel kuvvet hakiye basın ancak bir seviyeden sonra haki öne geçiyor. Ve Vergo o seviyenin ilerisinde.

Zaten ben haki ile fiziksel gücü kıyaslıyorum sen araya meyveyi neden soktun anlayamadım.
Adam yumruk garp olarak anılıyorsa başka bir yerden gelmesi zor.Büyük oranla fiziksel güçten ama dediğin gibi Roger öyle olmayabilir.

Dediğin mantık doğruysa dahi malesef Vergo o seviyenin ilerisinde falan değil.Eğer öyle olsaydı hakiyi rayleigh tarzında kullanır kokayla uğraşmazdı.Yada en kötü sentoumaru örneği var set çekerdi adam hakiyle önüne.Savunması o kadar iyi olsaydı,dediğin gibi ileride olsaydı öyle yapardı.En iyi savunma bende derdi.Saldırı konusunda belli bir yol katetmiş savunmada da full beden ile yol katetmiş ama uçuk bir seviyede değil.Adam rokushiki teknikleri biliyor belli bir fiziksel olgunluğa erişmiş gücünü de hakiyle destekliyor.Cp9 elemanlarının üstüne haki eklenmiş bir versiyonu.Bende diyorum işte zoro 2 sene önce bu adamları zorlanarak yendiyse yine zorlanarak yenebilmesi imkansız falan değil.

Adam yumruk garp olarak anılıyorsa başka bir yerden gelmesi zor.Büyük oranla fiziksel güçten ama dediğin gibi Roger öyle olmayabilir.

Dediğin mantık doğruysa dahi malesef Vergo o seviyenin ilerisinde falan değil.Eğer öyle olsaydı hakiyi rayleigh tarzında kullanır kokayla uğraşmazdı.Yada en kötü sentoumaru örneği var set çekerdi adam hakiyle önüne.Savunması o kadar iyi olsaydı,dediğin gibi ileride olsaydı öyle yapardı.En iyi savunma bende derdi.Saldırı konusunda belli bir yol katetmiş savunmada da full beden ile yol katetmiş ama uçuk bir seviyede değil.Adam rokushiki teknikleri biliyor belli bir fiziksel olgunluğa erişmiş gücünü de hakiyle destekliyor.Cp9 elemanlarının üstüne haki eklenmiş bir versiyonu.Bende diyorum işte zoro 2 sene önce bu adamları zorlanarak yendiyse yine zorlanarak yenebilmesi imkansız falan değil.
Zoronun 2 yıl önce zorlanarak yendiği adam Kaku. Vergo ise 2 yıl önceki Lucciyi bambuyla şiş yapar. Benim için Zoro daha Vergonun armamentini aşacak seviyede değildir. Size göre aşabilir. Daha da uzatmaya pek gerek yok ne sizin ne benim fikrim değişmez. Kişisel görüş.

O düşünce içinde olan tek kişi sensin. Hangi cümlemde Vergo full koka yapıyor hakisi çoktur dedim. Kurduğum cümle şu;Vergo 13yıl öncede yarım beden koka yapıyormuş,haki seviyesi gerçekten üst düzeydir.

.

Ben sana yazmadım ki zaten :/ Nedir bu her zoro diyene düşmanlık.

Mangayı okumadığını düşünerek!!
Zoro, en iyi kılıç ustası olma idealine zarar vermemek şartıyla Korsan olup, Luffy ile denize açılıyor.

Arkadaşlar kısa ve öz, biri hizmetkar, ajan, sağ kol çakal, ne derseniz. Diğeri bizzat kendi ideali olan bir Kılıç Ustası.
Bakın, yarın böyle olacak, o yüzden bu gün böyle olur demiyorum. Sadece ikisinin ideallerini yan yana koyup değerlendiriyorum.
Biri Doflamingo'nun sadık bir hizmetkarı, onun emirleri doğrultusunda çalısan bir adam. Diğeri kendi ideli olan ve idealine zarar vermemek kaydıyla bir başkasıyla korsan olup denize açılan bir adam. Bence bu ikisini yan yana koymaya gerek yok.
Bu açıdan bakarsak, En azından potansiyel ve ideal olarak Zoro daha önde.

Karşımızdaki adam bir Yonkou Sağ kolu değil, Amiral seviyesi bi adam da değil, kaptanı da bir amiral değil.
Vergo, iki yıl öncesinin çaylağından tek yiyen bir Koramiral, Hepsi bu! Gözünüzde fazla büyütmeyin Koka denen şeyi.

Sonra, her şey ful beden Armament değil! Armament aşılamayacak bir şey de değil.
Çeliği kağıt gibi kesen Zoro için, Vergo aşılamayacak bir şey değil. Kaldı ki Vergo'nun Zoro'nun savunmasını aşmasının imkanı yok. Neden? Zoro'nun kendisine yönelen saldırıları karşılayacağı kılıçları var. (Artık heceleyerek anlatıyorum)
Pek ihtimal vermiyorum, Vergo'nun kılıçları aşıp, Zoro'ya zarar verebileceğine. Kılıçları aşmasının iki yolu var,
Zoro saldırıyı karşılayamayacak ya da Zoro'nun kılıçları kırılacak!
Zoro, bir kılıç ustası bile olmayan Vergo'nun saldırısını karşılayamaycaksa, tekrardan Mihawk'ın kapısını çalsın. Biraz daha yalvarsın.
Sonra, kılıçların kırılacağına da ihtimal vermiyorum.
Eee o zaman, Vergo Zoro'ya nasıl zarar verecek? Siz her şeyi Ful Beden Armament'e göre kurmuşsunuz ama Zoro tarafına bakan yok!
Adam Asura'yı açtı daldı, Vergo Nasıl kurtulacak?
Koka Vergo'yu kurtarır mı diyecez?

Olmayan teknikler üzerinden vs sonuca bağlanamaz. Şu ana kadar ne Zoro ne başka bir kılıç ustası bize sadece teknikle hakiyi aşıp rakibe hasar verebildiği bir teknik gösteremedi.
(Sadece bir kısım alıntı yaptım yanlış anlama öbür tarafı beni ilgilenirmiyor.)
Olmayan teknik derken 1080 pound o kokayı geçemez diye bir verimi var elinde yada asura veya zoro'nun diger tekniklerinden (şimdiye kadar gördüklerimiz), onların hepsi etkisiz kalacaktır diye bir sonuca nasıl varıyorsun. İllaki yeni teknik olacak diye bir şey söz konusu değil..

Zoro bırak Vergo yu Doflamingo 'u bile alır gördüğümüz üzere. Nereden nereye hey gidi...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık