Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Vegapunk

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

 • Beklentim yüksek.

  Kullanılan: 92 89.3%
 • Samimiyetine inanmıyorum.

  Kullanılan: 11 10.7%

 • Kullanılan toplam oy
  103

Vegapunk (Begapanku), Denizciler'in bilim ve teknik bölümünün başındaki kişidir. Deniztaşı'nın sırrını çözüp, kullanıma uygun hale getirmesi, Şeytan Meyveleri'nin güçleri ile ilgili yaptığı keşifler en bilindik buluşlarıdır. Bunların haricinde birçok bilimsel başarıya imza atmıştır. Öyle ki, Vegapunk'ın aklının şu anki teknolojinin 500 yıl ötesinde olduğu söylenir. Teknolojinin ileri olduğu bir yer olan Karakuri Adası'nda dünyaya gelmiştir. Şu an Denizciler'in bünyesinde bilimsel çalışmalarına devam etmektedir.

Görünümü

Vegapunk henüz gösterilmemiş bir karakterdir. Fakat G-5 askerlerinin yorumlarından yaşlı biri olduğu anlaşılmaktadır.

Kişiliği

Vegapunk, gençlik yıllarında, yaşadığı ada sakinlerine buluşlarıyla yardım etmeye çalışan, oldukça iyi kalpli biriydi. Adasının gururu ve sevincidir. Ada halkı onun bir gün geri döneceğine inanmaktadır. Ayrıca birlikte çalıştığı kişilere saygılı birisidir. Bartholomew Kuma'nın son modifikasyonundan önce, onun zihnine istediği komutu vermiştir.

Vegapunk, eski meslektaşı Caesar Clown'ın aksine buluşlarının sonuçlarının nelere yol açabileceği konusunda hassas biridir. Çocukları devleştirme deneylerine ve zehirli gaz silahlarının geliştirilmesi ile ilgili projeye katılmamamıştır. İki işlemin de masum insanlara zarar vereceğini düşünmüştür.

Vegapunk'ın ejderhalara karşı özel bir ilgisi vardır. Punk Hazard'da kendi yaratımı olan iki ejderha vardı. Ayrıca yine kendi üretimi olan yapay Şeytan Meyvesi de sahibini bir ejderhaya dönüştürmektedir.

Yetenek ve Güçleri

Vegapunk, oldukça bilgili bir bilim adamıdır. Bilimsel zekasının günümüzden 500 yıl sonrasında olduğu söylenmektedir. Gençliğinde bile bir dahidir. Ancak o zamanlar teknik açısından yetersizdi ve buluşlarını geliştirme açısından gereken para ve malzemeye sahip değildi. Buna rağmen ileride gerçekleştireceği lazer atabilen Pacifista sayborgları projesinde epey ilerleme kaydetmiştir. Ondan kalan notlarla Franky kendisini eskisinden daha güçlü bir sayborg haline getirebilmiştir. Buluşları ve notları paha biçilemez değerdedir ve onlara dokunmak ya da zarar vermek suç kapsamına girmektedir.

Vegapunk, Denizciler'in emrinde çalışmaya başladıktan sonra yaptığı araştırmalarla, Denizci gemilerinin Calm Belt'ten rahatça geçebilmesinin yolunu açan, gemilerin altını Deniztaşı ile kaplama projesini gerçekleştirmiştir. Ayrıca, Şeytan Meyvesi güçlerinin bir kişiye nasıl aktarıldığını ve silah, kılıç gibi cansız nesnelere meyve yedirme yöntemi yaptığı keşiflerden bazılarıdır.

Vegapunk, Kuma'yı sayborg yapan kişidir. Yapım esnasında Borsalino'nun Pika Pika no Mi güçlerinin bir kısmını Kuma'ya ve onun replikaları olan Pacifistalar'a monte etmiştir. Kuma'nın birebir aynısı olan Pacifistalar'ın gerçek Kuma'dan tek farkları Nikyu Nikyu no Mi'ye, yani Kuma'nın meyvesine sahip olmamalarıdır. Pacifistalar'dan akan kan, gerçek kandır. Sentomaru, iki yıllık zaman atmasının esnasında Pacifistalar'ın geliştirildiğini söylemiştir, ancak bu projenin yeni modelleri henüz seride gösterilmemiştir. Pacifistalar'a lazer yeteneğinin nasıl eklendiğini bilen tek kişi Vegapunk'tır. Ayrıca Punk Hazard'da görülen ejderhaları da Vegapunk yaratmıştır.

Fiziksel olarak güçlü biri olduğu sanılmaktadır. Caesar'ın sebep olduğu Punk Hazard'daki büyük patlamadan sağ çıkabilmiştir.

Bilimsel Başarıları

- Deniztaşı kullanımı;
 • Deniz Kralları'ndan korunmak için gemi altlarını kaplama.
- Şeytan Meyvesi araştırmaları;
 • Şeytan Meyveleri, gerçekte nedir?
 • Şeytan Meyveleri, insanları nasıl etkiler?
 • Cansız nesnelere Şeytan Meyvesi "yedirmek".
 • Pika Pika no Mi ile ilgili araştırmalar.
 • Yapay Şeytan Meyvesi üretmek (Başarısız olduğu söylenmiştir).
- Pacifista projesi;
 • Bartholomew Kuma'yı modifiye ederek sayborga dönüştürmek.
 • Kuma'nın sibernetik benzerlerini üretmek.
 • Pika Pika no Mi'nin patlayıcı lazerlerini, yapılan sayborglara monte etmek.

- Diğer;
 • İklim Kontrolü (Tamamlanmadı, yok edildi).
 • Birçok proje planı ve yapım aşamasına geçmemiş buluşlar (Yok edildi).
 • Değişik türlerden sayborg hayvanlar üretmek.
 • Çeşitli silahlar.
 • Savaş gemilerinden, insan hücrelerine kadar her konuda derin araştırmalar.
 • Yapay yaşam formu olarak ejderha yaratmak (İki ejderhası bilinmektedir. Biri Roronoa Zoro, diğeri ise Kin'emon ve Brook tarafından öldürülmüştür).
 • Devleştirme (Başarısız olmuştur)
Ek Bilgiler

- Oda bir SBS'de, Vegapunk'ın, Şeytan Meyveleri'nin sırrını çözmüş olabileceğini söylemiştir.

Künye

Adı: Vegapunk
Okunuşu: Begapanku
İngilizce Adı: Vegapunk
İlk Göründüğü Bölüm: Manga 684, Anime 610 (Gölge olarak gösterilmiştir)
Bağlantısı: Denizciler
Unvanı: Bilim Adamı
Lakabı: Doktor Vegapunk (Jap. Dokutā Begapanku, İng. Dr. Vegapunk)
Durumu: Canlı
Doğum Günü: 9 Ağustos

Hak Sahibi

Kaynak : http://onepiece.wikia.com/wiki/Vegapunk
Çeviren : Smoker
Yayınlayan : www.korsanfan.com
Çevirmenin Sitesi : www.korsanfan.com
 
Son düzenleme:
Seride önemli bir yere sahip olduğunu ve ileridede daha çok olacağını düşündüğüm bir karakter.Teşekkürler emeğine sağlık.
 
R

Roronoa Zoro

Klasik deli bilim adamı figürü çıkmaz inşallah.Oda'dan şüphe ederim yoksa.
Tamam Luffy'i kaptın DB'den,sonlara doğru biraz kurtardın,allah aşkına başka bi' facia yaratma.
 
R

Roronoa Zoro

Neden Tesla olarak düşündün? Çılgın fikirleri ve zekası bana hep Leonardo'yu hatırlattı :D Ayrıca her konuyla ilgileniyor.
Eline sağlık..
 
Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2020.
Tasarım Korsanfan V.5.5
Yukarı Çık