Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Usopp'u Sevmek İçin 9 Neden

Konuyu okumaya başlayınca dedim ki ulan onedio'da mıyım sonra baktım korsanfan'mış site. Sonra konuyu okudum ve sevilen şeyleri yazarken neden nefret edilme şeylerini eklemediğini anlamadım. 2 yıllık aradan sonra forumda takıldığım zamanlarda usopp tartışmalarına çok katılmışımdır. Savunmak içindi hepside. Tek eksiği güçlü bir vücuttu onu da yapmış, cesaretini yenmiş artık. Baksana fake tayfaya tek attı dalga geçti filan. Yürek de var bir gram korkmadı diye bin bir takla atmış, usopp'un kraken ile karşılaştığı sahnede ki korkusunu şaşırma olarak yorumlamış ve yorumlatmıştım. Bir süre sonra duruldu bu olay. Seven sevdi, sevmeyen ise sevmedi hala. Usopp'u karakter olarak hiç bir zaman sevmedim ben. Kaptanına karşı gelmesi yüzündendi bu olay elbette. O zamana dek, onunla gülüp, onunla eğlenmişimdir. Luffy'e sırt çevirdiğinde karakter olarak bitti ancak korkaklığını yendiğini düşündüğüm için karakterini bırakıp objektif bir değerlendirme yapmıştım. Tabi şu son zamanlarda ki olay tamamiyle karakteri gözümde bitirmiştir. Gidip Teach'e tek atsa bile gözümdeki değeri artmaz bu adamın artık.

Normal bir insanın empatiyle yaklaşabileceği nadir karakterlerden birisidir Usopp. Günlük hayatta herkes ufak sorunlarından bahaneler bularak kaçar. Usopp ucunda kesin ölüm olan olaylardan bile kaçmıyor bazen. Adam GOD, ona göre...

Tam konuyu açtım okuyacaktımki nickini görene kadar...
Tamam tamam en büyük Luffy.Tatmin oldunuz mu?
Normal bir insanın empatiyle yaklaşabileceği nadir karakterlerden birisidir Usopp. Günlük hayatta herkes ufak sorunlarından bahaneler bularak kaçar. Usopp ucunda kesin ölüm olan olaylardan bile kaçmıyor bazen. Adam GOD, ona göre...
Senin gibilere çok ihtiyacımız var.

wholock

Usopp'u Water 7'deki olaya kadar seviyordum hatta Alabasta'da Chopper'ı bıraktığı zaman bile o kadar gıcık olmamıştım. O olaydan sonra(Luffy ile kavgası) bari pişman ol di mi. Resmen geminin gittiğini anlayana kadar tayfanın onu çağırmasını bekledi. Aslanım Zoro olmasa safım Luffy hemen çağıracaktı. Böyle iyi bir kaptana yaptığı hareket resmen pislikti. Şu an Usopp'a birkaç eğlenceli sahnede var diye katlanıyorum valla ama Usopp'un denizin cesur savaşçısı lakabını büyük ihtimal bir nakama için hayatını feda ederek alacağını düşünüyorum (başka türlü alamayacak herhalde bu gidişle) o yüzden o güne kadar anti-usopp.

gok408

Açıkçası karakterlerden nefret etmesemde 2 yıldan sonra Ussop'da çok ciddi olmasa da bazı değişiklikler bekliyorduk.Anca mangakanın aynı malı ortaya koyması fazlası ile itici.Tamam adam korkusunu tamamıyla yenemeyebilir.Ama ilk bölümlerdekine benzer davranışlarını tekrar etmesi sıkıyor.BU adam süper güçlü olamayabilir ama kıvrak zekası var.Bu zekasını ön plana çıkarması lazım.Az da olsa babasının
oğlu şemasına sokması lazım bu adamı.Nefret edilecek bir durumdan ziyada sinir bozucu oluyor.

Seviyorum ben ussop u ya itici falan da gelmiyor bana, korkaklığı var ama ben onu yaşadıklarına bağlıyorum diğerleri gibi zor bir çocukluğu geçmemiş ki cesur olsun köyün de onla bunla yalan söyleyerek saçmalayarak geçirmiş. Babası onu bırakıp korsan olmuş adam gene babasından övgüyle bahsediyor. Başka bir çocuk olsa nefret eder ama ussopp gurur duyuyor. Diğerleriyle karşılaştırırsan korkak olması normal bence ama Luffy ile gemi için kavga etme olayını bende sevmemiştim doğru ya doğru Bir de Luffy gibi bir kaptanla yani ama onun haricinde severim adam geleceği görüyor. Yalanlarıyla gerçek oluyor hepsi :D

Usopp"u severim.Sonuçta herkes güçlü veya cesur olacak diye bi kaide yok.Sapanı bırakıp,eline silah alması için birilerini kaybetmesi gerekecek gibi.Tek yolda babasına çıkıyor.

Usopp"u severim.Sonuçta herkes güçlü veya cesur olacak diye bi kaide yok.Sapanı bırakıp,eline silah alması için birilerini kaybetmesi gerekecek gibi.Tek yolda babasına çıkıyor.
2Y olayından sonra bir daha "gerçek" bir silah alacağını düşünmüyorum. Çünkü edindiği tüm skiller(bitiksel) şuanda Kabuto'su ile alakalı şeyler. Silah'a dönmeyi imkansızlaştıran bir eğitim geçirdi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık