Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Uranüs katana mı? Uranüs Wano'da mı?

Bu ara güncele yaklaştığımdan mi nedir teorileri çok fazla okumaya hatta teori üretmeye başladım.

Antik silah üzerine düşünürken kafama takılan bazı noktalar oldu. Şöyle ki Plüton, Poseidon ve Uranüs üç antik silah var. Silahlar olduğuna göre bu silahları kullanacak kişilerin de olacağı kesin.
Gerçi kendilerinin de harekete geçmeleri muhtemel düşününce canlı olmayan varlıkların seride iradelerinin olduğunu gördük. Bakiniz: Going Merry

Klabautermann

Plüton ile başlarsak ilk kez Arabasta arc da sözü geçti.
Sonrasında Franky gemi olan Plüton'un taslağını yaktı.

Yani Plüton bir gemi olduğuna göre kendi başına mı harekete geçecektir. Yoksa onu harekete geçirecek bir güç mü olacak?
Bana kalırsa Vivi Plüton değil ama Plüton'u aktiflestirecek kişi
O sebeple Alabasta-Nefetari ailesi- Plüton ve Vivi aynı eksende.
Kuvvetle ihtimal ki Vivi'nin Plütonla bir bağı var.
O yüzden Im şahsı Vivi'yi hedef yaptı. (Diğer aranıyor posterleri de sıradaki hedefler olabilir)

Bir diğer antik silah Poseidon ve Poseidon Shirahoshi'nin kendisi. Yani Shirahoshi deniz krallarini harekete geçirek kişi.
Peki Shirahosyi harekete geçiren ne ya da kim olacak? Tabi ki kendi iradesi de olabilir netice de Poseidon silahi canlı bir varlık.
Ama 'joyboy' iradesi de olabilir. Joyboy ve Shirahoshi'nin aynı çağda olmaları gerekiyor gibi.

Uranüs konusunda da bildiğim sadece gökyüzü ile ilgili bir temasının olduğu. Yine de aklımda bir fikir var. Özellikle de Wano arc ile iyice şekillendi.
Serinin başından beri -Zoro ile beraber--ve Zoro&Wano ilişkisi ile de açığa çıkıyor gibi_ kılıç ustalığı, katana, 'katana sahibini seçer', 'bu özel bir katana' gibi ifadeler duyduk ya da okuduk.
Açığa çıkmayan sadece Uranüs ve Uranüs ay ile ilişkili olabilir. Enel Ay'a gitti ya da uzaya.
Uranüs ve Enel bağı da olabilir ya da Enel uzayda Uranüs'ü öğrenip yeni dünya'da bu antik silahi ele geçirmeye çalışabilir. Böylece antik silahın ne olduğunu öğrenebiliriz.

Wano arc Uranüs'ü işaret ediyor bana kalırsa. Arc boyunca gözüme takılan bir sembol var. Fazlaca kullanılmış. (Belki de hiç alakası yoktur)
Hilal sembolü
Mesela Raizo

Mesela Kaido ile savaşın yapilacaği yer ve zamanı gösteren broşür.

Mesela Hiyori'nin Kimonosu

Ayaklara yapılan ters hilal dövmesi de vardı.

Mink kabilesinin 'dolunay' da dönüşümü

Kozuki aile sembolü

Hatta 800 yıl öncesinden gelen Kozuki Toki ilk ortaya çıktığında böyle bir kimono giyiyordu.

Wano arc izlemeye devam ederken yeni fark ettim iki aile adı geçiyor biri:
Kozuki (光月)
Diğeri de Ryuma'nin soyadı
Shimotsuki (霜月)
Bu iki soyisim de ortak nokta " Ay " kanjileriyle yazılıyor olmaları (月)
Ve Tsuki= Ay

Zoro'nun köyünün adı Shimotsuki

Derken bu sembol sanki Uranüs Wano da diyor. Katana ve bu sembolü birlestirdigimizde de ortaya Uranüs bir katana olabilir mi fikri çıkıyor.
Özellikle de Shusui yani 'Wano'nun Hazinesi'
Zoro Ryuma ile karşılaştığından beri Shusui'nin ne kadar özel olduğu konusu üzerinde duruldu.

Alakalı mıdır ? Bir ihtimal var gibi ama bakalım.
Gelelim Uranüs'ü kullanacak savasçiya :
Silahları kullanacak kişileri düşününce öyleyse Shusui'i kullanacak kişi Mihawk.
Neden? Yine neredeyse Zoro ile eş tanıtılan bir karakter. En iyi kılıç ustası. Ayrica Dracula'nin çağrısimlarini düşünelim; Gece, Dolunay, alacakaranlik.
Kılıcını adı: Yoru (yani gece)
Ve şöyle ki Mihawk'in gözleri ve Im'in gözleri benzer aralarında bir ilişki var mı? Yoksa kutsal ejder mi gibi bazı yorumlar var.
Belki de Im ile ilişkili ve Im asla Uranüs'ün kullanılacağını düşünmüyor olabilir mi?
Zoro'da kullanıcı olabilir ama hem uzun süredir kullanıyordu hem de Zoro'nun çok daha ciddi bir görevi olabilir finalde. Ya da zaman ve yer meselesi yani günü geldiğinde yine Zoro'nun ellerinde görebiliriz Shusui'yi.
Shusui'in kelime anlamini da araştırdım şu ile ilgili. Sui'nin kanjisi ile Mizu'nun kanjisi aynı. Denizler korsanlar deyince belki de Edo Hz. Musa'nin kizildenizi ikiye ayrılması konusundan etkilenmiş olabilir.
Ateş jesen Kin'emon. Dağ, taş, kaya, kesilebiliyorsa denizinde kesilebilir gibi görünüyor.

Demir işçiliği de, kılıç yapan ustalar da öne cikiyor. Bu sadece Wano'da olan madenle yani ponegliflerin yapıldığı malzeme ile de shusui dövülmüş olabilir.

Bir de Norowareta Seiken 5. One Piece filmini izleyin derim. (The Cursed Holy Sword) Filmde lanetli kılıç ve insan birleşiyor. Kılıç insana dönüşüyor gibi bir altyapı var. Luffy de Zoro'ya " Sen dünyanın en iyi kılıç ustası olacaksın. Ay'ı bile kesebilirsin" diyor.Bu filmde baya katana, Ay, lanetli kılıç ve Zoro göreceksiniz. Teori için epey ipucu var.

Kılıç ve Zunesha ya da kılıç ve momonosuke' nin ejderha dönüşümü birleşecek de olabilir.
Şöyle bir silah görmüştük Enies Lobby'de
Spandam'ın kılıç ve fil birleşimi
Yukarıda da yazmıştım Wano'daki iki aile Kozuki ve Shimotsuki aileleri. İki soyisimde de "Ay" kanjisi bulunuyordu.
Ejderhadan emin degilim ama Zunesha'ya Momonoske'nin emir verebildiğini düşünürsek;
Kozuki Zunesha ve Shimotsuki ailesinin de "katana"si ( şimdilik Shusui) birleşerek Uranüs'ü ortaya çıkarabilir.

Not: Zoro'nun Shimotsuki ailesinden olduğunu düşünüyorum. Kılıçları daha doğrusu mezarları koruyan Shimotsuki ailesinin bir tilki ruhu vardı Onimaru. Sahibi ( Ushimaru Shimotsuki) onu çok seviyordu.
Oğluna tilki ismi koymak istemiş olabilir. Ama Zoro ülke dışına çıkınca -o kısım sanırım daha belli olmadi- annesi ona yabancı dilde zoro ismini vermiş olabilir. Zorro İspanyolca tilki demekmiş.
Oyle olunca mantikli ama henüz teoriyi netleştirecek kanıt ya da kanitlarim yok.

Bilemedim bu konular baya kapalı ve teoriye çok açık.
Tesekkür ederim okuyan herkese.

Son düzenleme:
Uranüs momonosuke bence fille konuşabilmesinden belli. Luffy ile olan bağı, joyboy‘un onu harekete geçirebilecek tek kişi olması filan her şey rayına oturuyor bence.

Enel'in geri dönüşünü dört gözle beklediğim için belki biraz daha -olabilir eğilimli- bakıyor olabilirim konuya ama Uranüs/Ay/Enel bağlantıları kafama yattı. İnşallah Enel ile Uranüs'ün doğrudan bir bağlantısı vardır.

Uranüs momonosuke bence fille konuşabilmesinden belli. Luffy ile olan bağı, joyboy‘un onu harekete geçirebilecek tek kişi olması filan her şey rayına oturuyor bence.
Shirahoshi'nin canlı olması fikri ile momonosuke olabilir diye düşünüyordum bende. Sonradan neden antik silahların hepsi ya da ikisi canli olsun ki dedim.
Gemi-Shirahoshi-Katana olma fikri daha olabilir gibi geldi.
Katanalar-gerci Japon kültürü de ağır basmıştır - ayrı bir değer one piece'de

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık