Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Üç Büyükler Arasında Güç Seviyeleri En Uçuk Seri

Üç Büyük Battle Shounen Arasında Güç Seviyesi En Uçuk Seri?

• Kullanılan toplam oy
    226
Naruto ve Bleach'i değerlendirmek zor. OP geride kalıyor orası kesin, ne hız ne fiziksel güç ne de logia kullanıcı olmaları onları korur. Diğer iki seridekiler çok hızlı ve karşısındaki kişiyi öldürmeyip mühürleyebiliyorlar yani logia olman kurtarmaz.

Bleach'teki karakterler hem çok hızlı hem de adamlarda resiatsu savunması var. Bu savunmayı aşmak ayrı bir zorken hatta devasa seviye farkı varsa aşılmıyorken Naruto'dakilerin elinde genjutsu ve mühürleme teknikleri dışında başka bir şey kalmıyor. Genjutsuda Bleach karakterleri için ölümcül diyebileceğimiz Itachi gibi gelişmiş genjutsular, geri kalanlar anlık yanıltmalar haricinde fayda etmez tabi Itachi'ninki ne kadar yarar orası ayrı bir soru işareti var; mühür ise Bleach'teki karakterler için yavaş kalabilir.
Fiziksel güçte iki seri çok yakın.

Bleach >> Naruto >>>>>>> OP

Naruto ve Bleach'i değerlendirmek zor. OP geride kalıyor orası kesin, ne hız ne fiziksel güç ne de logia kullanıcı olmaları onları korur. Diğer iki seridekiler çok hızlı ve karşısındaki kişiyi öldürmeyip mühürleyebiliyorlar yani logia olman kurtarmaz.

Bleach'teki karakterler hem çok hızlı hem de adamlarda resiatsu savunması var. Bu savunmayı aşmak ayrı bir zorken hatta devasa seviye farkı varsa aşılmıyorken Naruto'dakilerin elinde genjutsu ve mühürleme teknikleri dışında başka bir şey kalmıyor. Genjutsuda Bleach karakterleri için ölümcül diyebileceğimiz Itachi gibi gelişmiş genjutsular, geri kalanlar anlık yanıltmalar haricinde fayda etmez tabi Itachi'ninki ne kadar yarar orası ayrı bir soru işareti var; mühür ise Bleach'teki karakterler için yavaş kalabilir.
Fiziksel güçte iki seri çok yakın.

Bleach >> Naruto >>>>>>> OP
Bleach aslında hız konusunda ortalama üstü ama en tepede de sayılmaz.Teleport olan birkaç karakter var onun dışında ses hızını aşan karakterler çoğunlukta.Hız çok önemli değil evren için yani.Kizaru teleport olanlar dışında istediğinde hepsinden hızlı olabilir yani.Tabii hız konusuna karşı cevap verecek tekniklerde var evrende.

Ichibei seviyesi veya üstü bir ton karakter sayarım ben sana Naruto'dan. Yhwach seviyesi ise bir kaç tane.

Dur hatta bir sıralama deneyeyim;

Kaguya
Hagoromo
Juubi Jinc. Madara
Naruto
Sasuke
Yarı Juubi Jinc. Obito
Toneri
Hashirama

Burada saydığım isimlerden en güçsüzlerinden biri Toneri'dirki o bile ayı dilimleyebiliyor. Naruto durdurmasa ayı dünyaya çarpacaktı vs. zaten.

Naruto net daha güçlü benim için. Ki zaten şöyle bir şey var belli bir seviyenin üstündeki karakter sayısı Naruto'da daha fazla.
Gezegen patlatmak benim açımdan güç seviyesi değil okuyucuyu gaza getirmek sadece. Misal ichibei bankai açsa siyah yeteneğini kullansa isim verse kişilik değiştirse bu saydıkların hangi tekniklerle karşılık verebilir ? Allmight gelecek görme falan şurada dursun. Bu karakterler güçlü de ben E.ODA gibi lav adama yumruk attırmaktan hoşlanmıyorum :) Ortalığı lava boğup hareket kısıtlaması var iken mesela... Bu tip vs lere en güzel örnek ichiryuu vs midora. En güçlü 2 varlık en güçlü bir kaç teknikleri ile giriştiler çat çut olay bitti. Yok 10 gün savaşayım yok gezegen patlatma girişimlerine gireyim falan sarmıyor beni. Umarım anlatabildim...

Gezegen patlatmak benim açımdan güç seviyesi değil okuyucuyu gaza getirmek sadece. Misal ichibei bankai açsa siyah yeteneğini kullansa isim verse kişilik değiştirse bu saydıkların hangi tekniklerle karşılık verebilir ? Allmight gelecek görme falan şurada dursun. Bu karakterler güçlü de ben E.ODA gibi lav adama yumruk attırmaktan hoşlanmıyorum :) Ortalığı lava boğup hareket kısıtlaması var iken mesela... Bu tip vs lere en güzel örnek ichiryuu vs midora. En güçlü 2 varlık en güçlü bir kaç teknikleri ile giriştiler çat çut olay bitti. Yok 10 gün savaşayım yok gezegen patlatma girişimlerine gireyim falan sarmıyor beni. Umarım anlatabildim...
Yalnız iyi güzel tartışıyoruz da bu şekilde serileri bilmeyenler ağır spoiler yiyor ya malesef. :D

Naruto ve bleach bi yerden sonra fazla uçuyor. Evrenin genel seviyesinin yüksek olmasından ziyade evrenin kendi içinde de çok fazla fark var.

Narutoda ülkelerin en güçlü ninjaları kagelerdi. Madara geldi 1 vs 5 dalga geçti. EMS hali bile yeterdi buna. Bu madara naruto evreninde artık ilk 10’a giremiyordur.

Bleach’te bi dönem gördüğümüz en güçlü karakterler kaptanlar ve espadalardı. Base aizen geldi “tüm espadaları toplasak bi ben etmiyorlar” dedi. Ardından soul society’nin yarısı+ vaizard’ları tek başına dalga geçerek kesti. Şimdi bu aizen evrende ilk 10’a girmez.
__

One piece’te 4 yonkou’yu veya 5 amirali birden düşük zorlukta indirecek karakterler çıkmaz. Alt ligler belki karşılaştırılır ama bleach ve naruto’nun üst liglerinin karşılığı yok one piece’te.

Bleach'te reiatsu arttıkça hız da artıyor. Sonsuz reiatsusu olan 4 karakter vardı sanırım bütün kurguda. Onların kurgusal hızına sonsuz diyebiliriz belki.

Son düzenleme:
Şu ana dek gösterilenlerle OP olmadığı kesin ama seri sonunda bu iki seriyide geçebilir. Bu arada gözlem hakisini Naruto ve Bleach'de ki ortalama bir karaktere versek zirveye oynar.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık