Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Trafalgar D. Water Law

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 260 79.5%
  • Sevmem

Kullanılan: 67 20.5%

• Kullanılan toplam oy
    327
Bunun tespiti yapılmış. Tayfaya davet edilen ve uzun süre bizimle kalan Vivi'den bile fazla çizilmiş. Kapak resimlerin de ise tayfa dışı olarak en çok çizilen karaktermiş. Bu konu da Jinbe ile yarışırmış. :D
Ace'i de bol bol çiziyordu. Kapak hikayesinde çiziyordu, mangada çiziyordu, kapaklara koyuyordu. Sonra ne oldu biliyoruz.

Allah rahmet eylesin. İyi adamdı ya Law.

Yok anaaaammmm. Güzellik başa bela.
Bir de kadınlara derler "Birbirlerini çekemez. Biraz dikkat çeken hemcinslerini görünce başlarlar çirkefleşmeye" diye.

Şu forumda görüyoruz ki erkekler daha fenaymış. :eek:

Gece gece acıktım da Law'ın helvasını yapın da yiyelim. Direnmeyin artık. :D
Japon kültüründe bir birey için tatlı yapmak onun başarısını/sağlığını/mutluluğunu ve diğer olumlu yaşantı ya da kazanımlarını kutlamak ve devamını dilemek için uygulanan bir gelenekmiş.
Nasıl istersen kardeş. :bilmem:

Mobilde olduğum için vermek istediğim anlamları kısa yanıtlarla vermeye çalıştım ama pekte başaramamışım anlaşılan. Tek seferde geniş olarak yanıtlama çalışacağım. Üzgünüm önceki anlam karmaşası için
"Hain" kavramını tanımladıydım sana. Nedendir bu ısrar? :bilmem:
İlk önce hainin kişiler tarafından nasıl göründüğünü ele almamız gerekir. Dofflamingo tarafından Rosinante hain neden mi? Çünkü güvenmiş ve yöneticilik vererek ailesine katmıştır. Elbet aldığı kişinin yakınlarına kalıcı hasarlar vermiştir ama yaşayan kişi sessiz sedasız gelmiş midir? Gelmiştir. Burda hain diyemememiz için bir sebeb yok.

Kardeşlik diye bir şeyin olmadığını da ispatladıydık ama. :bilmem:
Bunlar Doflamingo'nun manipülasyonları, niye bu kadar düşüyorsunuz yahu. :artiz:
Dofflamingo yöneticilik verdiği kişilerle dalga geçilirken "Ailemle dalga geçeni öldürürüm" diyip dediğini yapması senin için bir anlam ifade etmiyorsa bilemeyeceğim. Rosinante'yi öldürmediği için ve yanına alıp en üst ünvanı vermesi Dofflamingo'nun bir bağ kurduğunu ama Rosinante'nin bir bağ kurmadığını gösterir.

Kardeş kalktın babasını kardeşinin gözü önünde öldürüp kafasını keserek, o küçük kardeşi babasının başsız cesediyle bir başına bırakmış adamla olan gen benzerliğini "kutsal bağ" olarak mı kabul edecen yani?
Bunu uzun uzun açmamız mı lazım yahu. :artiz:
Olaydan etkilenen Rosinante bu olayın hiç bahsini açmıyor ve Dofflamingo'nun yanına geliyor. Kendi bakış açın böyle diyebilir ama biz mangaya göre değerlendirme yapıyoruz ve mangadaki karakter bakış açısını baz almamız gerekiyor. Kutsal bağ kabul et etme kan bağı mevcut ve karşılıklı olmasa da tek taraflı bir bağ varsa karşılık vermeyen bir taraftan şüphelenmemiz gayet doğal. Kavramlara bakmadan anlamlara bakalım lütfen yoksa farklı yerlere çekilebilir :D

Elinde ejderlik rütbesi varsa sınıf ayrımını değiştirmen daha kolaydır. Bunu cidden isteyen adam böyle yapar.

Özel okullarda eğitimler almış, piyano dersi alan, tek derdi keyfi olan çocuğu hadi artık 20 gün aç kalacaz bundan sonra zevkine, gittiğimiz yerde de bize karşı ırkçılık var, aman dikkat edin kuzum diyen baba kötüdür. Çocuğunu o şartlara alıştırmadan sokulur mu?

İyilik yaptığını düşünerek kendi vicdanını rahatlatma çabası tamamen
İyilik yaptığını düşünerek değil iyilik yaptığı halde umduğunu bulamama durumu var. Bazı şeylerin ağır bedelleri var olabilir ama bu da gelecek kutsal ejderler için örnek teşkil edebilir ve Ejerlik ünvanına yapacağı maddi durumlara nazaran duygu ve düşünme açısından daha yara sağlayabilir. Senin dediklerinin de yanlış olduğunu iddia etmiyorum ama senin ele aldığın yetkiler ile farklı açıdan örnek olması daha da sürekliliği arttırabilir. Dediğin takdirde kutsalların karşı çıkması itibariyle amaç sekteye de uğrayabilir.

Neyi fark etmiş? Doflamingo'nun doğasını mı? İnsanların onları kabul edeceğini mi? Baya mal oğlu maldır. Saf olmakla ilgisi yok artık bunun.
Sınıf ayrımını en az düzeye indirgeyip insanlarla aynı alanlarda yaşamak istemesinin daha iyi olacağını anlaması bir anlam ifade etmiyor mu?

Tek bir ejder artık halk olunca değişir mi? İnan ki ejder rütbesi ile yapacakları daha çok değiştirir.

Diyorum. Homingin yaptığı tamamen iyilik yaptığını sanıp üzerinden vicdani yükü atma çabası.

O şartlarda yetişmiş Dofun başka şekilde reaksiyon vermesi beklenemez. Sen güllük gülistanlık yaşıyan Dofun elinden izinsiz tanrılık yetkisini alıyorsun. Hayatında rahat yaşama şansını alıyorsun. Bunu kötü şartlarda yaşayan yapabilir de bu adam dışarıyı görmüş adam değil ki.. Dofu tek haklı bulduğum kısım çocukluğudur.
Halk olunca diğer kutsalların kendi tanrılığını sorgulamasına yol açmaz mı? Tabi karşı çıkan çok olacaktır ama onunla beraber o amacı paylaşan kişi sayısının artması daha iyi değil mi? Tüm dikkatleri kendi üzerine çekip tek bir olayın patlak vermesi ihtimaliye dediğin yetkilerin hepsi giderse?

Nasıl böyle bir şey çıkardın ilginç. :D Ben neden mal diyorum adama bir daha okusana. Klasik bir Kutsal Ejder gibi davranmadığı için mi yoksa göz göre göre ailesini ölüme sürüklediği için mi?
Göz göze ailesini ölüme sürüklemesi onun tam olarak planladığı şeyin sonucunun yanlış düşünmesiydi burda bir hatası olduğu iddia edilebilir ama iyiliğin sonucunda beklenmedik bir kötülüğü ona yıkmak bence kötü gelmiyor. Sadece zeki değildi. İnsanların onca birikmişi varken bir kutsal ejdere böyle tepki vermesi gayet doğal olarak karşılıyorum ama daha dinleyip etmeden saldıran insanları da sorgulamak gerekiyor.

Mjosgard lak diye emir verdirerek cp0ı atıyor başından Neptünün. Amiraller ve CP0 arkanda ike düünyayı değiştirme şansın çöpten yemek yemeden milyon kat fazla
Mjosgard durumunda ise Mjosgard tam olarak amacını açıklamamakla beraber sadece balıkadam adasındakilerin ona yardım etmesiyle o da onlara yardım ettiğini söylüyor. Mjosgard amacını tam olarak herkese duyurmuyor. Duyursa büyük ihtimalle kutsal ejderliği sorgulanacaktır. Tabi duyurmadı da demiyorum tam olarak duyurmadı demek istiyorum.

Olay yaşaması şart mı? Adam kutsal ejderken kimse tek laf edemezdi.
Olay yaşamasını şart koşmadım. Mjosgard bir olay sonucu bu durumun farkına varıyor ama doffy'nin babası bir olay yaşamaksızın düşünerek böyle bir sonuca varıyor. Demek istediğim şu ki Mjosgard balıkadam adasına hiç gelmese böyle bir karakter değişimi olmayacaktı ve normal bir kutsal ejder olarak kalacaktı ama doffy'nin babası düşünerek yine de o sonuca varacaktı. Mjosgard'ın neden Doffy'nin babasına nazaran daha geri planda kalması gerektiği hakkında düşünce temelim bu.

Konumuzla alakası benzetme. Seni desteklemiyor ama öyle olsun. Seninle konuşurken genelde seni anlamıyorum.
Benzetmen tam anlamıyla beni destekliyor. Bir erkeğin kadın hakları savunması tam anlamıyla düşünerek yaşanmış bir sonuç. Kadının ise bir olay yaşarak böyle bir sonuca ulaşıyor. Ters olarakta erkek hakları için kadınları düşünmesi de olacaktı. Kadın veya erkek böyle bir olay yaşamasa sence böyle bir değişim bekleyebilir miyiz?

Alakasız olayları bağdaştırıp kendince 3. bir olay kalmıyor demen. Seni anlamakta bazen zorlanıyorum. Benim eleştirdiğim nokta bu adamın cahilce hareketi sonrası ailesini yok oluşa sürüklemesi. Umarım artık anlamışsındır. Kutsal olmaktan vazgeçmesiyle, artık iyi birisi olmak istemesiyle hiçbir alakası yok yani. Eleştirdiğim kısım o değil.

İnsanları bilmeden hemen Kutsal olmaktan vazgeçmesi ise malca bir hareket. Haydi o insanları tanımıyorsun, Kutsalların ne bok olduğunu bilmiyor musun da, sana iyi davranacaklarını sandın. :/

Ne alakası var? Kimse neden iyi oldular veya niye iyi oldular demiyor. :/

Mjosgard o olaydan sonra değişiyor ve köle bile almıyor. Malca hepimiz kardeşiz diyerek Kutsal olmaktan vazgeçmiyor. Belki de yetkisi kullanarak iyilik yapmaya çalışıyor.

Benim hakkımda düşünceni belirttiğin için ve eleştirdiğin için teşekkürler. Alakasız olayları bağdaştırmıyorum sadece anlatmakta güçlük çekiyorum. Belki diyerek varsayımsal bir temel üzerinden gidip böyle bir olay çıkarttığının farkında mısın? Bunun hakkında yapamadı desek bile elinde geçerli bir sebeb yok.

Mobilden yazdıklarım biraz anlamsız olabilir ama böyle devam edelim. :D

Bu arada bir olayı tartışıyorsak olup/olmama durumu vardır. 3 durumdan bahsetmemiz olanaklı değil ve belirsizliğe yol açar. Onu da belirteyim.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık