Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Trafalgar D. Water Law vs. Roronoa Zoro vs. Kyros vs. Sabo

Roronoa Zoro

Shichibukai seviyesi ne? bugy de lord crocodilde lord mihavkta lord?
Buggy komedi karakteri Oda nın en çok sevdiği eleman :good: Ona kıyak geçmiş kötü mü yapmış? Seviyoruz Buggy'i güçsüzde olsa.

Diğer schibukailerin hepsi güçlü adamlar, kaç kere gösterildi vurgulandı. Hepsi Luffy'nin gelişiminde çok büyük pay sahibi. Ne küçümsüyorsun?

Heleki şu schilerin hepsi üst düzey ; Hancock, Law, Doflamingo, Yeni Schi ( Amiral kolu almış ) , diğerleride ortalamalarda

Ayıp ediyorsun ama Zoro kadar güçlü birini böyle eziklere bile fazla görüyorsun :/
Zoro topuna tek atsa yarısı boşa gider zaten herif, amiral'in saldırısını karşılıyor, Mihawk'tan eğitim aldı.
Diğerlerine bak Smoker'ı zorla yenmiş bir de noob Vergo'yu yenmiş, Dof'u bile yenemedi, tam ezik :/
Zoro fanı olmak vardı sizin karşınızda ne eğlenceli olurdu :D

[video=youtube;ZpPxHRUOfKk]http://www.youtube.com/watch?v=ZpPxHRUOfKk[/video]

Bir insan yedisinde ne ise yetmişinde de odur sonuç değişmez :D

Roronoa Zoro

Sen neyi anlamamışsın orayı anlayamadım:) ben sadece schibukai seviyesi diye birşey mi var onu soruyorum. demek istediğim bugy de lord mihavkta seviyeleri aynımı veya croco ile yeni lord aynı seviyemi?
Tamam ama her başvuranı almıyorlar. Belli bir seviyeden başlıyor bu, Buggy bile Roger'ın üyesi, Shanks'ın dostu olduğu bilindiği için alındı ( Güçlü sanılarak ). Diğerlerinin hepsini biliyoruz, hepsi güçlü adamlar. Bu yüzden Schibukai nin bir kriteri var. Sadece Buggy e bağlama olayı.

zoronın kesilme ihtimali yok çünkü law dofu da kesemedi. demekki kurtulmak için illa logia olmaya gerek yok. Senin mantığınla gitsek mr1 zoroyu eliyle binaya iterken bina dilim dilim oldu ama zoro kesilmedi. T-bonenin saldırısının içinden geçip kesti gitti sana göre saldırısı 2ye bölününde geride kalanlar sağdan solda kesmeliydi ama öyle olmuyor. Bir kere engelledin mi tamamını engelliyorsun. Lawın kesmesi de bu şekilde engellenebilir. Yani lawın kesmesi içinde geçip gitmiyor. Haki ile karşılaşınca duruyor. ve sonra salınıyor bak bunu animede daha iyi göstermişler anlayabilelim diye. Vergonun hakisini aşınca vergoyu kesti. Ama smokanın juttesini aşamadı ve saldırı gemiye yöneldi.

http://www.youtube.com/watch?v=TVGhNcQ42J8

[YOUTUBE]TVGhNcQ42J8[/YOUTUBE]

adamı göğsünden tutsan gerçek bedenine ulaşırsın ve sadece o bölgeye yıldırımı verebilirsin.
Sen Zoro'nun Haki seviyesi ile, Doflamingo'nun seviyesini bir mi tutuyorsun? Sana cevap vermek için harcadığım vakte acıdım gerçekten.

Yalnız Smoker Law'ın vergoyu 5 dakikadan kısa sürede yeneceğinden nasıl emin oldu ki ? Ola ki law tek atamayıp uzun uzun dövüşmek zorunda kalsaydı gaz yine dolacaktı. Hatta yenilebilirdi bir ihtimal. Smoker bunları nasıl bilebilir ki?

Yeneceğinden emin olsaydı işi Law'a bırakmak yerine kendi yenmesi her şekilde daha mantıklı olurdu. Sonuçta Law orada Vergoyu kesemeyip yenilseydi ikisi de ölürdü.
Emin olmakla ilgisi yok, Law'un yenme şansı, kendininkinden yüksekti. Kumar oynadı bir nevi. Kendisi devam etse, yine gaz yüzünden öleceklerdi. Vergo'yu öyle tekme tokat girip de hemen harcayamazsın.

Roronoa Zoro

Ben diyorum ki shcibukai seviyesi diye birşey varmı? yani bunlar birbirlerine denk olabilirlermi? aralarında uçurum var mı yok mu?

Ben Schibukai seviyesi var diyorum. Oda'nın lafı bizzat karakterlere söyletiyor! Buggy'i es geçip ( En sevdiği adam ballı ) diğer adamlara göre kıyaslarsam 1-2 kişi hariç aralarında uçurum yok. Hepsi rahat koramiral düzeyinde. Bu yüzden Schibukai nin bir kriteri var, onuda sen değerlendir. Ayrıca onları güçlü yapan Df güçlerini ustalıkla kullanabilme ve ya kendine has güçlü teknikleri. Yeni dünyadaki korsanlar bile onları öldürüp ünlü olmak istiyor.

ya güzel kardeşim sen diyorsun ki lawın kesmesi smokerin içinden geçiyor gidiyor. ben de diyorumki hayır geçmiyor duruyor. Yeterli haki ile karşılaşınca duruyor. Senin mantığınla gidelim o zaman doflamingonun tek attığı smokanın hakisi ile dof bir mi?

ikisi de lawın kesmesini durdurmadı mı?

Zoroda smoka kadar haki olsa yeter. Dof kadar olmasına gerek yok ki o kadar da yoktur bence de. Sen herhalde zorodaki hakiyi tashigi kadar sanıyorsun.
Evet, doğru duruyor. Ben anime izlemediğim için, mangada öyle göründü gözüme. Burada hatamı kabul ederim. Doflamingo ve Smoker'ın Haki seviyesini ne güzel kıyaslıyorsun öyle. Diyelim ki Law'un kesmesini durdurmak için gerekli olan Haki seviyesi 40 olsun. Smoker daki seviye 40, Doflamingo'daki seviye 80 farzedelim. Aaa, kesme durdurdukları için Haki seviyeleri eşit çıkıyor.

Bu arada, Law dediğin adam, Issho ve Doflamingo'ya karşı az da olsa dayanabiliyor. Issho iki harekette Zoro'nun ağzını yüzünü yamultuyor. Sırf kesmesi duruyor diye, Law gibi meyvesi olan adama ezik diyorsun. Senin yüzünden hiç sevmediğim Law gibi bir adamı savunmak zorunda kaldım.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık