Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Trafalgar D. Water Law vs. Roronoa Zoro vs. Kyros vs. Sabo

güzel kardeşim law jutteyi kesemedi.

Law dofun ipini kesemedi

bak materyal tanıyormuş. Ayrıca law kesme yapacağı zaman bir slash yolluyor. Nerden anlıyoruz bunu? Vergoyu kestikten sonra o slash devam etti ve adayı kesti. Zoro o slashı kesebilir. Bunu anlamak mı zor? Senin mantığına göre hakisi yüksekse law herkesi keser. Eeee armamentsiz jutteyi kesemedi o jutteyi kırmış armamentli bambuyu kesti. Al sana paradoks. Demekki hakiden bağımsız şeyler de var. Mesela teknik. Zoro üzerine gelen kesme slashını pek ala 360 pounhou ile durdurabilir. Biz bunu söyleyince fan oluyoruz.

Ayrıca hala anlamadığınız bir notka var. Armament yapmış birisini hakin olmasa bile kılıç tekniği ile kesebilirsin. Armament seni hiç kesilmez yapmıyor sadece vücudunu sertleştiriyor ve hakisi senden düşük olanların meyve gücünden etkilenmeni engelliyor. Senin mantığına göre dof yapsın armamenti garp gelsin haki kullanmadan vursun dofa çizik bile atamaz. Senin dediğinin açıklaması bu. WB bile hakisiz vursa aşamaz demekki armamenti. Ne laka yahu yeterli fizik gücün varsa armamenti kırarsın. Yılan kardeşler haki kullanım sert oluyordu luffy zarar veremiyordu g2ye geçince o zırhı kırdı. Yeni dünyaya geldik zırh hakini daha sert tekniğini gördük bu da pek ala fizik güçle kırılabilir ve pek ala bir kılıç ustası tarafından kesilebilir.

Şu açıklamalarımın aksini göster ben de eyvallah diyeyim. Öyle fan deyip geçmek kolay. Açıklamaya geldiniz mi verecek cevabınız yok.
1-O juttenin üstü kairoseki.Kairoseki kesen adam mı gördün seride de Law'dan bekliyorsun bunu ? Ki ben zaten dedim kesemezse kairosekiyi kesemez diye.

2-İp haki ile kaplı muhtemelen yoksa normal ipi sıradan bir kılıç ustası da kesebilir.Kesemediğine,yani kılıç ile ip tokuştuğuna göre haki kaplı o ipler.Hakiyi anlamak için illa koka olması gerekmiyor mantık diye bir şey var.

3-Law niye slash atsın ? Law defans yapsa Zoro saldırsa denk getirip vurduğunda Zoro 100 parça olur.Atak yapsa,nesnelerle yer değişip ansızın yakalayıp vursa gene Zoro 100 parça olur.Çünkü korunacak ne kairosekisi var ne de Law'ın aşamayacağı bir b.hakisi.

4-B.haki saf güçle aşılıyor yılan kardeşler örneğidir.Ne alaka kardeşim bununla ? Ben Zoro Law'a zarar veremez demiyorum Law Zoro'yu denk getirdiği an işini bitirir çünkü Zoro korunamaz,Vergo bile korunamadı diyorum.Niye saçma sapan şeyler uydurdun anlamadım ? Anlamadıysan anlamadım dersin açıklarım tekrar.Ben hakisiz vuruşla b.haki aşılmaz mı demişim bir oku önce.

Adam haklı uffy vs law anketinde luffy 100 oy fark atıyor.Luffy'nin saldırıdan kaçmaktan başka şansı yokken law luffy'yi kesemiyor, ama zoro'nun kılıclarıyla korunma şansı varken 100'e böler kalbini parçalar bizden cok siz fanlık yapıyorsunuz.

1 - o juttenin sadece ucu kaerosiziki. Üzeri değil. Çuvalladın yani. O jutte tamamen demirden sadece ucu deniz taşı.

2 - ip hakili demişsin o demir jutteyi keseydi o zaman. bak 1. madden kafadan yanlış 2.yi de götürdü.

3 - Evet 4 bir yandan taş atan pica alanı tamamen manupule eden pica zoroya çizik atamadı ama laf ordan burdan taş maş atarak zoroya zarar verecek. Bence veremeyeceğini pica ile pek ala gördük. gene kairoseki demissin 1. maddeyi oku. lawın aşamayacağı bir haki demişsin ben de hakiye gerek yok çünkü slashı kılıç ustaları kesebilir diyorum. ek olarak zoronun zırh hakisinin düşük olduğu sadece senin bir iddian. Gerçeklik payı hiç yok.

4 - Zoro'nun b.hakisinin Vergo'dan daha iyi olacağını sanmıyorum.Daha iyiyi bırak Vergo kadar olduğunu sanmıyorum.Özetle Law Zoro'yu yer. demişsin. Bunu demişsin çünkü zoro vergoyu kesemez ama law vergoyu kesti dolayısı ile zoroyu da yener demek istemişsin. Daha ne demek istediğinin farkın dağilsin. Bunun da açıklamasını yaptım: zoro vergoyu hakisiz saf teknikle kesebilir. Sen anca lawın bir an gelsin şu zoroyu keseyim demesini bekle. Zoro da vergo gibi maldı. Daha luffye geçenlerde burası yeni dünya diye uyarı çakan adam law karşısında hata yapsın diye bekliyorsun. Demekki sen de lawın zoro hata yapmadıkça bir anlık dalgınlığa gitmedikçe zoroyu yenemeyeceğini belirtmiş oluyorsun.

bitti.
Üstü dediğim zaten ucu kardeşim ne diyorsun sen ? Altının kairoseki olma lüksü mü var ? Adam logia.O bölgeyi kullanarak Law ile kılıç çarpıştırması çok doğaldır.

2-Altına vursa zaten kesilir jutte.Ama vuramadı/vurdurtmadı Smoker.Ne alakası var iple bu durumun.İp de evet yüksek ihtimal hakili yoksa normal ipi Brook bile keser.Adam pelerine bile haki yüklüyor yahu ipe yüklemesi çok doğal.Anormal bir durum yok kardeşim ortada ama sen Zoro'nun kılıcı ile korunabilmesi için anormal bir durum yaratmaya çalışıyorsun.

3-Slashı kesmeye gerek yok ki kılıç ile durdurulabilir Issho'da göreceğimiz üzere de ne alaka ? Law'ın olayı slash atmak mı sağa sola ? Vergo'da yaptığı gibi doğrudan bir vuruş yapar Zoro da puzzle olur bu yani.Kılıç ustalarının kesişi ile Law'ınki bir değil.Zoro Law'ı keser Law b.haki ile hasarı azaltır ama Law kestiğinde Zoro bin parça olur çünkü meyve gücü bu adamın.Olay burada Zoro'nun b.hakisi.Law'dan korunacak bir b.hakisi olduğunu düşünüyorsun kusura bakma ama bence hayalperestsin.

4-Kusura bakma ama algılama konusunda bir sıkıntın var.O cümleden onu çıkarmayı nasıl becerebildin ? Diyorum ki Vergo bile o kadar sağlam haki ile korunamadı Law'dan,Zoro'nun Vergo kadar hakisi yoktur o yüzden Zoro hiç korunamaz.Türkçe konuşuyoruz yahu.Zoro zarar veremezle ilgili bir şey geçmiyor cümlelerimde.İkidir en yalın haliyle açıklıyorum cümleyi hala anlamıyorsun.Cidden sıkıntın var.Bir de bana ne demek istediğimi açıklıyorsun A:SfAS:

5-Oku la oku.Diyorum ki Law defans modda da olsa saldırı modda da olsa her türlü Zoro'yu indirir.Ne zorlanması yahu ? Zoro'nun yenebilmesi için 2 seçeneği var:

1-B.hakisi çok sağlam olacak Law aşamayacak.Bu durumda Law'ı yer.
2-O kadar hızlı olacak ki Law'dan darbe yemeyecek.Ki Zoro çok hızlı bir adam değil 1.İkincisi Law nesnelerle yer değiştirip bir nevi ışınlanan adam yani Zoro'nun darbe yememe olasılığı oran vereceksek olsa olsa %1 olur.

Nereden bakarsan bak Zoro'nun şansı yok kardeşim.

Adam haklı uffy vs law anketinde luffy 100 oy fark atıyor.Luffy'nin saldırıdan kaçmaktan başka şansı yokken law luffy'yi kesemiyor, ama zoro'nun kılıclarıyla korunma şansı varken 100'e böler kalbini parçalar bizden cok siz fanlık yapıyorsunuz.
Biri Luffy diğeri Zoro çünkü. Lawın Zoroya kaybedeceğini inanmak diye bir şey olabilir mi? Law Zorodan güçlü olması niye bu kadar sorun? Law luffynin rakibi bu belli. Law Zoroyu yener ha tabii bu iş kolay olmaz vs atarlar ama Law'ın meyve yeteneği Zoroya büyük gelir maalesef Zoronun rakibi var zaten mis gibi Killer;)
Artık kabul ettik az çok Luffy olayını sıra artık onun rakiplerine geldi bunu görmeliyiz:)

Üstü dediğim zaten ucu kardeşim ne diyorsun sen ? Altının kairoseki olma lüksü mü var ? Adam logia.O bölgeyi kullanarak Law ile kılıç çarpıştırması çok doğaldır.

2-Altına vursa zaten kesilir jutte.Ama vuramadı/vurdurtmadı Smoker.Ne alakası var iple bu durumun.İp de evet yüksek ihtimal hakili yoksa normal ipi Brook bile keser.Adam pelerine bile haki yüklüyor yahu ipe yüklemesi çok doğal.Anormal bir durum yok kardeşim ortada ama sen Zoro'nun kılıcı ile korunabilmesi için anormal bir durum yaratmaya çalışıyorsun.

3-Slashı kesmeye gerek yok ki kılıç ile durdurulabilir Issho'da göreceğimiz üzere de ne alaka ? Law'ın olayı slash atmak mı sağa sola ? Vergo'da yaptığı gibi doğrudan bir vuruş yapar Zoro da puzzle olur bu yani.Kılıç ustalarının kesişi ile Law'ınki bir değil.Zoro Law'ı keser Law b.haki ile hasarı azaltır ama Law kestiğinde Zoro bin parça olur çünkü meyve gücü bu adamın.Olay burada Zoro'nun b.hakisi.Law'dan korunacak bir b.hakisi olduğunu düşünüyorsun kusura bakma ama bence hayalperestsin.

4-Kusura bakma ama algılama konusunda bir sıkıntın var.O cümleden onu çıkarmayı nasıl becerebildin ? Diyorum ki Vergo bile o kadar sağlam haki ile korunamadı Law'dan,Zoro'nun Vergo kadar hakisi yoktur o yüzden Zoro hiç korunamaz.Türkçe konuşuyoruz yahu.Zoro zarar veremezle ilgili bir şey geçmiyor cümlelerimde.İkidir en yalın haliyle açıklıyorum cümleyi hala anlamıyorsun.Cidden sıkıntın var.Bir de bana ne demek istediğimi açıklıyorsun A:SfAS:

5-Oku la oku.Diyorum ki Law defans modda da olsa saldırı modda da olsa her türlü Zoro'yu indirir.Ne zorlanması yahu ? Zoro'nun yenebilmesi için 2 seçeneği var:

1-B.hakisi çok sağlam olacak Law aşamayacak.Bu durumda Law'ı yer.
2-O kadar hızlı olacak ki Law'dan darbe yemeyecek.Ki Zoro çok hızlı bir adam değil 1.İkincisi Law nesnelerle yer değiştirip bir nevi ışınlanan adam yani Zoro'nun darbe yememe olasılığı oran vereceksek olsa olsa %1 olur.

Nereden bakarsan bak Zoro'nun şansı yok kardeşim.
Doflamingo yemiyor saldırı,luffy yemiyor ama zoro'ya gelince saldırı yememe olasılıgı %0.
B.haki her şey demk degildir zoro hayvan gibi saldırılar yapabiliyor law'ın saldırısı gücünde bir saldırı yapsa direk engeller sonuçta law bir güc uyguluyor.

Biri Luffy diğeri Zoro çünkü. Lawın Zoroya kaybedeceğini inanmak diye bir şey olabilir mi? Law Zorodan güçlü olması niye bu kadar sorun? Law luffynin rakibi bu belli. Law Zoroyu yener ha tabii bu iş kolay olmaz vs atarlar ama Law'ın meyve yeteneği Zoroya büyük gelir maalesef Zoronun rakibi var zaten mis gibi Killer;)
Artık kabul ettik az çok Luffy olayını sıra artık onun rakiplerine geldi bunu görmeliyiz:)
2 günlük adamlar cıkıpta zoro'dan güçlü demek saçmalık bence serinin baş karekterleri bunlar.

Kairoseki kesebilen babayiğit çıkmadı daha seride. Yanlış biliyorsun. Law'un yaptığı şey; Kairoseki kelepçelerle normal olanların yerini değiştirmekti. Ayrıca yukarıda da söyledim, Law kalbini sökmediği ve Oda'yı kapatmadığı sürece Logia türü meyve yemiş birini kesemez.
Yani hocam burda demek istediğin oda içinde haki kullanamaz mı law. Seride böyle bir bilgi geçti mi yoksa sizin kendi çıkarımınız mı?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık