Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Trafalgar D. Water Law vs. Charlotte Cracker

Cracker Vs Law

• Law kazanır

• Cracker kazanır

• Kararsızım

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Ope ope'nin en büyük dezavantajı Law'da olması. Paramecia tipleri bana göre en etkili meyveler; logiaların esprisi göreceğimiz düzeyde etkisiz (zirve durumları hariç), Zoan zirveleri de Kaido ile gelecek. Yani ortalama bir paramecia > diğerleri iken bu ilk 5 te yer alabilecek meyve büyü ile falan olmaz. :ehe:

Aksine ufak taş ile kaç metrelik insanı kafasına göre yer değiştiriyor. Oda içinde mutlak kontrole sahip. Öyle olmasa Dof kendini korurdu. Haki ile meyve güçlerini etkisiz kılmak olmaz. Hakisi yüksek olayı falan da olmaz, öyle olursa hakisi en tepede olan tartışmasız oluyor. Şöyle kurallar vardır ama kişisel beden de haki korunabilirsin orada iş sertlikte bitiyor. Saçma güçler var ama yapacak bir şey yok.
Aynı durum değil ama.O normal savunmasız bir insanla kendini değiştiriyordu.Karşısında duran bir rakibe(hele ki bu rakip komutansa) yapacağını sanmam.Zaten yapabilseydi köprüdeki dövüşte Dof'a yapardı.Ona neden yapmadı ?

Hakiyle bence savunma yapılabilir.Hakisi iyi olan tepede oluyor diye bir şey yok.Law'ın meyvesinde yer değiştirme gibi tekniklerde rakibin hakisi senden iyiyse o tekniği yapamazsın.Ama mesela counter shock,gamma knife gibi tekniklerde rakibin hakisinin senden daha iyi olmasının tek avantajı alınacak hasarı azaltmasıdır.Yani bazı tekniklerde haki en önemli güç gibi bir şey.

Bir de şu Lawın meyvesinin enerjisini tükettiğini düşünmüyorum.Nasıl bir enerji tüketiyorsa hallaç pamuğu edilmiş,kurşunlanmış,kolu kopartılmış hali daha önce açamadığı kadar büyük room açtırıyor.Sonra da kendini ameliyat etmiş hali ile falan Luffyi kurtarıp rebeccayı ışınlıyor felan.Hikaye gibi geldi ya da kurgu murgu şeyleri.
Yaşam enerjisini feda ettiği için açabildi o kadar büyüğünü. Ömrünü kısalttı yani.

Aynı durum değil ama.O normal savunmasız bir insanla kendini değiştiriyordu.Karşısında duran bir rakibe(hele ki bu rakip komutansa) yapacağını sanmam.Zaten yapabilseydi köprüdeki dövüşte Dof'a yapardı.Ona neden yapmadı ?

Hakiyle bence savunma yapılabilir.Hakisi iyi olan tepede oluyor diye bir şey yok.Law'ın meyvesinde yer değiştirme gibi tekniklerde rakibin hakisi senden iyiyse o tekniği yapamazsın.Ama mesela counter shock,gamma knife gibi tekniklerde rakibin hakisinin senden daha iyi olmasının tek avantajı alınacak hasarı azaltmasıdır.Yani bazı tekniklerde haki en önemli güç gibi bir şey.
Adam dofla kendinin yerini değiştirdi demek ki yapabiliyor. (red hawk sahnesi) Tartışmak manasız. Lawın yer değiştirmesi engellenemez çok yüksek ihtimal.

Yonkou ve komutanları dışındaki bütün korsanlar diyince seride gördüğümüz herkes diye düşündüm yoksa haklısın ama kuma beni en çok etkileyen karakterlerdendi güç, hız vs olarak :good:@Monkey D. Dragon

Tahtında oturmuş dövüşmelerini izliyordu. Dikkatsizlik yada değil bir şey değişeceğini sanmam. Hakiye kurtulunabilecek bir saldırı cinsi değil bana göre. Çok hızlıysan oda alanının dışına çıkarsın anca böyle mümkün olabilir.
Şu an pcde değilim.Eve gidince o sahneye bakarım ama dikkat bence çok önemli.En basitinden mfdeki Marco,Jozu 2 sn başka yere baktıklarından nakavt oluyorlar.Aynı şekilde Law'a da hazırlıksız yakalanan herkes yer değiştirmenin kurbanı olabilir ama dikkati Law'da olan birine o tekniğin işlemeyeceğini düşünüyorum.Ha dövüş esnasında 1-2 kere açık buldu mu yapabilir ama her dakka değiştiremez.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık