Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Tower of God ''Spoiler'' Tartışma

Haklısın fakat kuralsızların geçmişten yana hep kuleye değişim getirdikleri doğru olsa da böyle bir sınırlama yok. Baam' ı görenler ve kuralsız olduğunu bilenler başta inanmıyordu bile. Sonradan açıldı arap atı gibi.
Tamam da Baam kendini belli ediyordu. Daha ilk katta 20.kat için olan shinsoo baskınlığını hiç hissetmiyordu bile. Bang oluştururken zorlanmadı bile. Rachel ise zayıf yeteneksiz biri.

Rachel de kuralsız ama diger kuralsızlar gibi güçlü bir şahsiyet degil kendisi. Fitne ve fesatın vücut bulmuş hali. O yüzden kimse kuralsızlarla bir tutmak istemiyor. Ama rachel da kendisi acmadı kapıyı taaa en başta başladı baam ın halkını yemeye:artiz:

İlk başlarda rachel sevdasına tırmansada şu an öle birsey yok. Şu anki faydaları nedir rachelden merakım bu
Kuralsız olsa Headon Rachel'a aşağılık bir varlık gibi davranmazdı bence. Baam'ın açtığı kapıdan girdi gibi bi şey oldu.

Fakat Baam geçmişini hatırlayamıyor. Rachel ise kule dışı ile ilgili ve kule ilgili bir çok şey biliyor. Bu aslında kulede Urek' in bile sahip olmadığı bir şey. Bence biraz küçümsüyoruz. Rachel arlen' in hizmetkarı ve arlen kule dışına çıktı. Nasıl çıktı. Kule dışında neler var. Bak Baam ve Rachel' in mağra anılarının birinde koca bir el Rachelin saçını çekiyor ve Rachel acı çekiyor. Bu sahne ne anlama geliyor. Orada neler oldu. Çok fazla bilmediğimiz var gibi.
Haklısın bunlar aklımdan çıkmış. Rachel daha çok hikaye için gerekli. Ondan öğreneceğimiz şeyler var.

Koca el sahnesini hatırlamıyorum. Atabilir misin?

Kuralsız olsa Headon Rachel'a aşağılık bir varlık gibi davranmazdı bence. Baam'ın açtığı kapıdan girdi gibi bi şey oldu.
Kuralsız olması benim açımdan kule tarafından şeçilmemiş olması veya rachel da yaptıgı gibi antin kuntin sekillerde girmek. Diger kuralsızlarla aynı kefeye koymam ama kuralsız olarak girdi kuleye bir sekilde. Zaten headonda onla ilgili birseyler karıştırıyor. Hatta bir ara rachel in ilk başlarda yanında duran kırmızı maskeli fugdan olan adamın headon olduğunu düşünür oldum.

Headon bütün katlarda gezebilen bildigimiz tek gardiyan.

Kuralsız olması benim açımdan kule tarafından şeçilmemiş olması veya rachel da yaptıgı gibi antin kuntin sekillerde girmek. Diger kuralsızlarla aynı kefeye koymam ama kuralsız olarak girdi kuleye bir sekilde. Zaten headonda onla ilgili birseyler karıştırıyor. Hatta bir ara rachel in ilk başlarda yanında duran kırmızı maskeli fugdan olan adamın headon olduğunu düşünür oldum.
Yok ya Akryung'u Headon verdi Rachel'a.
Akryung hakkında @Elodin reyizden bilgi alabilirsin.

Yok ya Akryung'u Headon verdi Rachel'a.
Akryung hakkında @Elodin reyizden bilgi alabilirsin.
Hee adı akryung muydu. Bilmem olabilir headon kule icin bir farklı gardiyan ve istisnaları var diger gardiyanlara göre.
Rachel ile bir anlaşma yaptı ama ne yaptı belli değil. Kendisi de kral zahardın oluşturduğu düzenden memnun değil. Son olarak baam ile dövüsünde kuralsız gibi shinsoo kullanması hızlı yenilenme özelliği gibi şeler bana bir kurallı olamayacağı izlenimi veriyor.

Kendisi büyü de kullanabiliyor. En önemli detay ve en önemli bilgi bu aslında.
Evet haklısın arlen ile veya eryuu ile bağlantısı olabilir. Bunlarda aklıma yattı. Zaten şu seriyi sevmemin ve bir o kadarda ayar olmamım sebebi gizem olayının abrtılması. Halen elde avuçta düzgün bir veri yok tartışalım

Hee adı akryung muydu. Bilmem olabilir headon kule icin bir farklı gardiyan ve istisnaları var diger gardiyanlara göre.
Rachel ile bir anlaşma yaptı ama ne yaptı belli değil. Kendisi de kral zahardın oluşturduğu düzenden memnun değil. Son olarak baam ile dövüsünde kuralsız gibi shinsoo kullanması hızlı yenilenme özelliği gibi şeler bana bir kurallı olamayacağı izlenimi veriyor.
Akryung'u Enryuu can verdi felan gibi teoriler var. Dediğim gibi Elodin'e sor.

Valla benim bildiğim ekstra bir şey yok. Enryu'yla ilgili olması bana daha yatkın geliyor çünkü hikayede onun dahil olabileceği aşamaya doğru geliyoruz ve Akryung kendi amacı olan bir karakterden çok izleyici olarak kalıyor bu yüzden kehanetin koruyucusu gibi bir şey olduğunu düşünüyorum. İsmiyse Korece'de Kötü ruh demekmiş, Line'da Ghost diye çevrilmiş, gerçek ismi değil aslında.
Ama dediğiniz gibi emin olduğumuz şeyler: Shinwonryu ve Büyü kullanabilmesi yalnızca.

Arlene kuleden çıkışı bulmadan önce epey turlamış o zamanlardan kalma bir şey olabilir. Her ne kadar doğru çıkmasını istemesem de V diyenler var.

Baam'la FUG arasındaki ilişkinin hala tam yerine oturmayışından benim anladığım:
1- Kehaneti ve Arlene'i bilmeyenler var bunlar için Urek'in tırnağı ayarındaki bir kuralsıza bel bağlamak saçma.
2 - Kenaneti bilen Yaşlılar Avcılar arasında bunu sorgulayanlar var. Hani Baam gerçekten Zahard'ı öldürüp kral olup FUG üyelerini iktidara mı taşıyacak yoksa Zahard için gönderilmiş iki tarafı keskin kılıç mı?
Ki Luslec'in bile 2. grupta olma ihtimali var. Efendileri biri vazgeçip intihar etmiş, diğeri kafayı oynatmış adamcağız binlerce yıldır dayanıyor şimdi her şeyi Baam'a gümüş tepside sunması, onu yeni efendisi gibi görmesi biraz fazla iyimser bir senaryo bence.

Tabi bunlar hariç Baam'ı şahsen tanıyanlar daha girişken duruyorlar ki bunlar da Evankhell gibi tam örgütün bir parçası olmasalar da İmparatorluğa karşı bir savaş başlayacaksa bunun FUG tarafından bir kıvılcımla başlayacağını düşünen daha ılıman kesim.
Eğer kulenin Hakimi Zahard ve 10 Aile yerine FUG olsaydı Evankhell onlarla da sorun yaşardı bence. Ama kuledeki mutlak iktidarı kırmak için FUG tarafında yer almayı seçmiş.

Bu bölümde Yama'nın ebeveynlerimiz kim bilmiyoruz bu güçle doğmuşuz demesi Lo Po Bia ihtimali iyice güçlendirdi. Aile lideri veya yüksek rütbelileri ortaya çıkabilir belki bir ihtimal.

Valla benim bildiğim ekstra bir şey yok. Enryu'yla ilgili olması bana daha yatkın geliyor çünkü hikayede onun dahil olabileceği aşamaya doğru geliyoruz ve Akryung kendi amacı olan bir karakterden çok izleyici olarak kalıyor bu yüzden kehanetin koruyucusu gibi bir şey olduğunu düşünüyorum. İsmiyse Korece'de Kötü ruh demekmiş, Line'da Ghost diye çevrilmiş, gerçek ismi değil aslında.
Ama dediğiniz gibi emin olduğumuz şeyler: Shinwonryu ve Büyü kullanabilmesi yalnızca.

Arlene kuleden çıkışı bulmadan önce epey turlamış o zamanlardan kalma bir şey olabilir. Her ne kadar doğru çıkmasını istemesem de V diyenler var.

Baam'la FUG arasındaki ilişkinin hala tam yerine oturmayışından benim anladığım:
1- Kehaneti ve Arlene'i bilmeyenler var bunlar için Urek'in tırnağı ayarındaki bir kuralsıza bel bağlamak saçma.
2 - Kenaneti bilen Yaşlılar Avcılar arasında bunu sorgulayanlar var. Hani Baam gerçekten Zahard'ı öldürüp kral olup FUG üyelerini iktidara mı taşıyacak yoksa Zahard için gönderilmiş iki tarafı keskin kılıç mı?
Ki Luslec'in bile 2. grupta olma ihtimali var. Efendileri biri vazgeçip intihar etmiş, diğeri kafayı oynatmış adamcağız binlerce yıldır dayanıyor şimdi her şeyi Baam'a gümüş tepside sunması, onu yeni efendisi gibi görmesi biraz fazla iyimser bir senaryo bence.

Tabi bunlar hariç Baam'ı şahsen tanıyanlar daha girişken duruyorlar ki bunlar da Evankhell gibi tam örgütün bir parçası olmasalar da İmparatorluğa karşı bir savaş başlayacaksa bunun FUG tarafından bir kıvılcımla başlayacağını düşünen daha ılıman kesim.
Eğer kulenin Hakimi Zahard ve 10 Aile yerine FUG olsaydı Evankhell onlarla da sorun yaşardı bence. Ama kuledeki mutlak iktidarı kırmak için FUG tarafında yer almayı seçmiş.

Bu bölümde Yama'nın ebeveynlerimiz kim bilmiyoruz bu güçle doğmuşuz demesi Lo Po Bia ihtimali iyice güçlendirdi. Aile lideri veya yüksek rütbelileri ortaya çıkabilir belki bir ihtimal.
Güzel toparlamıssın tesekkürler. Peki rachelin hikayedeki yerini vede amacı hakkında ne düşünüyosun?
Arlenin anlattığı yıldız hikayesinde sanki başka birseye vurgu yapılıyor gibi geliyor. Zaten bunlar dışarıdan gelen insanlar gökyüzündeki yıldızları görmek istemesindeki amaç ne olabilir ki? Hadi görmedi diyelim o zaman dışarıdaki ortam bilinen bir dünya değil kanısına varmak yanlış olur mu?

Rachelin dediğine göre Birde arlen baam için canavar diyormuş galiba. Bu kaynağı dogru kabul etsek baam'ın aslında sanıldığı gibi iyi biri olmadığı ortaya çıkar.

Sen ne düşünüyosun bunlar hakkında?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık