Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Toriko (Manga)

Hızlı gitmesi iyi ya.Acacia olayını anlamadım bunu yöneten 1 tane hücre miymşi şindik ? Uzaya çıkaracak da mangaka naz yapıyor ha geçen hafta neo yu gösterip arka planda gezegenler falan.Jirou aşırı psikopat olmuş tam canavar.Yemek davası bitse de dövüşleri görsek asıl.

Peki sana göre alakalı çıkarımlar nasıl yapılıyor.Bir örnek ver de karşılaştıralım madem böyle diyorsan. :)
alakalı yada alakasız çıkarımlarını arayıp bulmakla uğraşamam şimdi
al şöyle bir baktım gözüme direkt çarpan ufak bir örnek

wikide yazan şu:
''Joie said that, in the past, because the "Gourmet God" himself feared Jiro's might, he sealed off a part of his strength to teach him technique.''

''acacia jirounun kudretinden korkuyor ve teknik öğretebilmek için bir kısmını mühürlüyor.''

Canavar formundaki Jirou ortalığı silip süpüren bir canavar ve kontrolsüz bir gücü var, o yüzden mühürleniyor zaten. Ekosistem bozulmasın diye Guinness'i öldürmeme gibi bir ihtimal yok bana kalırsa.
ortalığı silip süpüren bir canavar olduğu nerede geçti ? kontrolsüz gücü için mühürlendiği nerede geçti ?Guinness konusuna girmiyorum çünkü bir şey bilmiyoruz vs ile ilgili
sadece guiness ile vs yaparken dişini kırdığı ve jirounun o dişi kullandığını biliyoruz

alakalı yada alakasız çıkarımlarını arayıp bulmakla uğraşamam şimdi
al şöyle bir baktım gözüme direkt çarpan ufak bir örnek

wikide yazan şu:
''Joie said that, in the perhast, because the "Gourmet God" himself feared Jiro's might, he sealed off a part of his strength to teach him technique.''

''acacia jirounun kudretinden korkuyor ve teknik öğretebilmek için bir kısmını mühürlüyor.''

ortalığı silip süpüren bir canavar olduğu nerede geçti ? kontrolsüz gücü için mühürlendiği nerede geçti ?Guinness konusuna girmiyorum çünkü bir şey bilmiyoruz vs ile ilgili
sadece guiness ile vs yaparken dişini kırdığı ve jirounun o dişi kullandığını biliyoruz
Wikideki bilgilerin de doğruluğu kesin değil onları mangaka yazmıyor yine takipçiler yazıyor onu belirteyim önce.
Bu tür açıklamalar genelde yorumlama da içeriyor.Jirou nitrolara sizden eskiden çok yerdim dediği için böyle düşünülmesinde bir gariplik yok bence özellikle hiç alakasız değil.Nitro bile yiyen neler yemez ne bulursa yer yani.Jirou kontrol edilebilse mühürlenmezdi herhalde değil mi ?
Mührü birini kontrol altına almak için vurursun.O yüzden bu tarz mesajlar yorumlanarak ulaşılan çıkarımlardır.İlla mangada açık açık göze sokulmasına gerek yok.Ben alakasız bir durum göremedim şahsen.

Reiper kendiyle atışsa şu konuda kendinizden şüphe etmeye başlardınız. Her karşıt mesaja kendinizi yakın hissederdiniz, her söylediği size mantıklı gelirdi. Adamın işi bu. Kafası da çalışıyor. Çok şey etmeyin. :(

Nasıl bir psikopatsın oğlum sen ? bizdeki ''asıl sessizden korkacaksın'' sözü tam uyuyor bu arkadaşa

-jiji nitro atalarım antik zamanlardan beri gurme hücreleri yetiştiriyor diyor ve
-olayların 5 milyar yıl önce başladığından bahsediyor
-gezegenlerin ekildiğinden ve hala kullandıkları methodun değişmediğinden bahsediyor jiji
-uygun bir gezegen bulunup ''gurme hücreleri'' ekilip olgunlaşması bekleniyor
-değişen tek şey stressin nasıl uygulandığıymış
-birkaç yüz yılda bir güneşin ısısı ve ışığından mahrum bırakılan gezegenin maruz kaldığı mental stres tadı-lezzeti açığa çıkartıyormuş
-komatsu domateslere verilen suyun kısıldığında şeker oranının arttığından ve bunun daha lezzetli domatesler yetiştirilmek için kullanıldığından bahsediyor
-jiji eskiden bunun çok daha vahşi ve medeniyetsizce yapıldığından ''ekinlere'' ve gezegenin kendisine uygulanan stresin ilkel ve direkt olduğundan bahsediyor
-kaynaklar şeytanlar kullanılarak sıkılarak çıkartılıyormuş
-Işık,nem,su gibi çevresel stresler değil doğrudan en tepedeki salt yırtıcı tarafından mutlak olarak yenilme tehlikesi ile hissedilen korku,umutsuzluk,endişe gibi bedensel korkular kullanılıyormuş
-Stres uygulamak için kullanılan şeytanlar çiftlik hayvanı olarak görüyor ve koruyup bakımlarını yapıyorlarmış ve bunların arasında NEO da varmış
-Hikayemiz burada başlıyor diyor jiji
-Hasadı gayet güzel geçen bir gezegende işleri bitirip toplanırlarken bir çiftlik hayvanını almayı unutmuşlar ve bu hayvan NEOymuş
-NEO aslında ufak,biraz avanak, sıkma veya patlatma konusunda ise yeteneksizmiş. Nitrolar ona gülüp yararsız şeytan diye alay ediyorlarmış
-en son NEO kaldığı ve yararsız olduğu için ''en baştan niye aldık ki olm bunu zaten'' diyerek geride bırakıyorlar
-Ve kabus burada başlıyor
-NEO en sonunda aradığı özgür olma fırsatını yakalıyor
-NEO nitroların dikkat zincirlerinden kurtulduktan sonra artık avanak bir çiftlik hayvanı değildi
-Çiftlik hayvanı olarak geçirdiği sürede NEO gizlice birşeyin farkına vardı.Canlı varlıklar öldükleri anlarda en lezzetli aromalarını dışarı fışkırtıyordu
-Pek çok hayvan ölüm anlarında ölüm stresini sakinleştirmek için yüksek miktarda dopamin salgılıyormuş
-Daha güçlü ölüm korkusu bu keyif maddesinden stresi karşılamak için daha fazla salgılanmasını sağlıyormuş
-bu da farklı lezzet ve aromaları ortaya çıkardığı için NEO çok hoşlanmış bu olaydan (allahın manyağı :artiz:)
-bazen bir kurban seçip 1 inch (2.54 cm) uzaktan gözlerini dikip bakmaya başlıyor 3 gün ve gece boyunca yapıştığı hayvana nihai şekilde ne olursa olsun kaçamayacağını hissettirip bu korkuyu yaşamasını sağlıyor ve lezzeti(ve korkusu) tepe noktasına ulaştığında da hayvanı yalayıp yutuyormuş.
-En korkunç olan da NEO'nun iştahıymış.olgunlaşmasına yüzlerce milyon yıl harcanmış 140.000km çapında (dünya 12.742)bereketli bir gurme cennetini sadece bir ayda ölü hale getirmiş.
-Nitrolar gelip görünce dehşete düşüyorlar ve ne olduğu hakkında en ufak bir fikirleri bile yok.
-Bu olaydan sonra yaşam ve canlılarla dolu gezegenler birer birer sırayla ölmeye başlamışlar
-Son sayfada ise kabusun daha yeni başladığını yazmış Shimabukuro

Insan dunyasi 100 level ile basa cikamiyor bunlar olurken. Serinin ilk 150-200 bolumu cok uzucuymus.

Edit: Harbiden cok uzuldum su an, icim burkuldu. :(

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık