Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Top 5 Shounen Listeniz

Yazmayim dedim de iki kisi seinen muhabbetini acinca dayanamadim, tamam shounen seriler diye belirtilmisde, bilgilendirme yapinca mutlu mu oluyorsunuz anlamiyorum ki, Yani bu seinen diye belirtmeniz cok anlamsiz.
Ben anlamsız bir taraf göremiyorum. Shounen denmişse shounenler yazılır, en sevdiğiniz mangalar denmemiş ki. En sevdiğiniz seinen mangalar konusunu da Naruto-One Piece diye mi dolduralım o zaman?
http://www.korsanfan.com/konu/en-sevdiğiniz-5-seinen-manga-anime.985/

1-)One Piece
2-)Tower Of God(Kore şeysi ama olsun)
3-)HxH-Fma
4-) Naruto-Gintama
5-) Samurai Champloo-Cowboy Bebop(Bu ikisi için slice of life de denebilir gerçi.)

1- Gintama
Hajime no İppo
Haikyuu
Slam Dunk
Full Metal Alchemist

Gintama dışında sıralama yok. O da benim için ayrı bir anime/mangadır. :fool:

Ben anlamsız bir taraf göremiyorum. Shounen denmişse shounenler yazılır, en sevdiğiniz mangalar denmemiş ki. En sevdiğiniz seinen mangalar konusunu da Naruto-One Piece diye mi dolduralım o zaman?
http://www.korsanfan.com/konu/en-sevdiğiniz-5-seinen-manga-anime.985/
Kötü bir amaçla yazmadım. Türünü belirttim sadece. Alındıysan silerim yorumumu.
Biraz sert olmus galiba yazim kusura bakmayin, ama bazen oluyor ya bir suru sey yazarsin iste orada "t" harfi buyuk yazilacak denir, onun gibi bir durum sezdim. Bu tur seyler anlamsiz geliyor bana, seinen manga konusunu yeni gordum ama orayada muhtemelen buraya yazdigim seyleri yazardim. Hayir japonlarin belirledigi sekilde belirlememize gerek varmi onu anlamadim, iste su yas araligi shounen, su yas araligina hitap eden seinen, demenin mantigi gercekten bos gibi, konu acilirken bile yanlis acilmis. Misal koredeki mangaya manhwami ne diyorlar (noblesse de manhwa) yani demem o ki hepsini manga/anime (konu icin) adi altinda toplansa daha mantikli olur du. Daha fazla uzatmanin anlami yok gibi

Son düzenleme:
Anime =
1-) Gintama tüm sezonları
2-) Hunter x Hunter, Naruto
3-) Avatar the last airbender
4-) Death Note, Steins Gate, Monster
5-) One Piece, Naruto Shippuuden
Beşen fazla oldu ama aynı sıraya yazdıklarımı birbirinden farklı seviyelere koymaya gönlüm el vermiyor .
Manga =
1-) One Piece
2-) Death Note
3-) Naruto
Başka okumadım :D

Son düzenleme:
One Piece
One Piece
One Piece
One Piece
One Piece

Geri kalan hepsi (anime ,manga) saçma çizgi filmden başa bir şey değil hepsi aynı mantık ilerler aslına bakarsan one piece de aynı ama ne gelir elden başlamışsın artık...İlla dünyadan bir haber genç saf güçlü yeri gelince bilge (ana karakter).Yaşlı gözlüklü bilge gibi gözüken güçlü bir amca(önemli bir durumda gözlük camı beyazdır ve parmağıyla düzeltir),bir tane kız baş karakterle takılır göğüsleri büyüktür ana karakter saflık yaptığında durumu bu hatun kurtarır.Bir tane cool çocuk ağır abi havalarında takılır kimi animede bu tarz adamlara hatunlar aşıkken kimilerinde aşık değildir ve kimilerinde bu adam bilgelik gösterebilir...Bir tane bilge bir arkadaş kitap elinde büyük ihtimal bulunur güçlü bir karakter önemli bir hareket yapar oda açıklar işte bilmem ne tekniği bir de yoksa... diye bir tepkisi vardır.Daha çok yazardımda vaktim yok ama net söylüyorum anime manga saçmalıktan öte lisede one pieceye başlamasaydım bir de tayfayı çok sevmeseydim anime felan izlemezdim...
:/

Anime-manga dediğin koca bir sektör, külliyat. Senin bu dediğin "Tüm filmler malca." ya da "Tüm diziler saçma." demekten bir farkı yok.

Sayamayacağın kadar farklı türlere ayrılıyor, sen 1-2 battle shounen örneğiyle olayı kapamışsın maşallah. :D

Silinmiş Üye

:/

Anime-manga dediğin koca bir sektör, külliyat. Senin bu dediğin "Tüm filmler malca." ya da "Tüm diziler saçma." demekten bir farkı yok.

Sayamayacağın kadar farklı türlere ayrılıyor, sen 1-2 battle shounen örneğiyle olayı kapamışsın maşallah. :D
:D bu aralar anime ve mangaya karşı ön yargılıyım.He kuroko(izledim) naruto izlemeye kalkıştım ama yok ön yargılıyım.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık