Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] The Witcher (Oyun)

Pek mutlu olduğu söylenemez çünkü 2007'de Witcher marka haklarını 8300 euroya Cd Projekt'e sattı. Cd Projekt Witcher oyunlarıyla kitaptan daha başarılı olunca Sapkowski 14 milyon dolar istedi ama Cd Projekt bunu kabul etmedi. Daha az bir miktarda anlaştılar ama istediği parayı alamadı. 2017'de hakları bu kadar az paraya satmakla aptallık ettiğini ve oyunların başarısını öngöremediğini açıklamıştı.
Bu konuda yazarı pek de suçlamamak lazım. CD Projekt'ten önce başka bir firma da Witcher'ın oyununu yapmayı denemiş ama başaramamış. Yazar da "muhtemelen bunlar da başaramazlar ben bari paramı alayım" diye düşünmüş olsa gerek.

Wild Hunt'tan daha iyisini oynamadım. Hastasıyım, sapığıyım. Keşke imkanım olsa da 4k 60fps güncellemesi geldiğinde bu şekilde yeniden oynayabilsem.

Skyrim oyna. Ben bu aralar oynuyorum, bana o tadı verdi.
Ona doydum ben ya o kadar içine çekmiyor beni yıllar sonra tekrar oynamak istemem için aşırı mod yüklemem lazım. Onu yaparsam da bu sefer oyunu açamam öyle bir ekipmanım yok. Wild Hunt'a devam ediyorum hala her açışta bir iki yan görev yapıp dolanıp kapatıyorum sonra. Maksat o atmosferi solumak olsun.

Ona doydum ben ya o kadar içine çekmiyor beni yıllar sonra tekrar oynamak istemem için aşırı mod yüklemem lazım. Onu yaparsam da bu sefer oyunu açamam öyle bir ekipmanım yok. Wild Hunt'a devam ediyorum hala her açışta bir iki yan görev yapıp dolanıp kapatıyorum sonra. Maksat o atmosferi solumak olsun.
Ben yeni başladığım için henüz doyabilmiş değilim. Dark Brotherhood ve College'in görevlerini bitirdim. Thieves Guild'e başlayacağım. Bana sorarsan, The Witcher'ın ortamı, diğer iki oyundan çok daha iyi, ama mekanikleri yüzünden kimse oynamıyor.

Bu konuda yazarı pek de suçlamamak lazım. CD Projekt'ten önce başka bir firma da Witcher'ın oyununu yapmayı denemiş ama başaramamış. Yazar da "muhtemelen bunlar da başaramazlar ben bari paramı alayım" diye düşünmüş olsa gerek.
Aslında nerden baksak bu bir yatırım faciası. Hani o kadar kitap yazmışsın önce İngilizceye çevirip dünyaya sun ki değerlensin ve belki acayip tutacak kim bilir.
Ama yazar onun yerine önce hakları neredeyse bedavaya Cd Projekt'e veriyor sonra ilk oyunun çıktığı sene yani 2007'de kitapların İngilizce sürümü yayınlanıyor.
Hani kitaplar tutuyor tutmasına da 3. Oyundan sonra Cd Projekt bu markadan yüz milyonlar kazanıyor ve yazar hemen devreye girip ekstra para istiyor ama kabul edilmiyor.
Adamın her hareketi geleceğe dönük yanlıştı bunu da kabul ediyor, hakları sağlama alması gerekiyordu çok büyük bir acemi hatası bile denebilir çünkü marka sahibi tarafından 5-10 milyon hasılattan sonra pay alma şartı gibi basit ve yaygın kontratları neredeyse her şirket yapıyor ama adam bildiğin hakları hediye verdi zamanında.

Ben yeni başladığım için henüz doyabilmiş değilim. Dark Brotherhood ve College'in görevlerini bitirdim. Thieves Guild'e başlayacağım. Bana sorarsan, The Witcher'ın ortamı, diğer iki oyundan çok daha iyi, ama mekanikleri yüzünden kimse oynamıyor.
Abi mekaniği rezalet ama ya inan olmuyor yani aşamıyorsun o bariyeri oyuna alışmaya çalışırken. Benim için öyle en azından.

CDPR yazarın geri zekalılığına ve çirkefliğine rağmen çok güzel bir miktar adama ateşledi diye biliyorum ben bu arada. Kıl bir adam yazar. Sırf bu muhabbet uğruna yalandan oyunları boklardı, netflix'e okuttuğu dizisinin içinden geçiliyorken herhangi bir tepki vermiş midir acaba?

Dark Brotherhood mu.. Ölümsüz lanet olası at.. unutamıyorum onu tek başına ejderha kesiyordu

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık