Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] The Promised Neverland

MuzluYulafEzmesi

Emma'nın saçma sapan tavırları ve gereksiz merhameti ( Ki bu merhameti yüzünden birçok arkadaşı öldü ) seriden soğuttu beni . Başlarda '' Ulan bu bir başyapıt ! '' diye düşünmüştüm oysaki . Hayal kırıklığı vallahi böyle acımasız bir seriye böyle bencil , kendi arkadaşlarını öldüren varlıklara ve insanlara merhamet edecek kadar geri zekalı bir karakter hiç yakışmamış .

Seriyi takip ediyorum her hafta fakat öyle tahminde bulunup yorum yapacak kadar kıymetli bulmuyorum. Seri kendi içersinde bile bir düşüşe geçti zaten.

Kaçıştan sonra noluyomuș, özet geçecek olan var mı? Kaçışta bırakmıştım. Neymiş dış dünya mevzusu, çocuk yiyen canavarlar geyiği mi?

başlarda övgü yağdırmaktan duramıyordum ancak seri ilerledikçe kalitesinden ödün vermeye başladı, güzelce tasarlanmış ve gizlenmiş ipucular son buldu, şunu dedirtti bana; ''senaryo buraya kadarmış ilerisi düşünülmemiş, mangaka'nın elindekiler bitti.'' son kısımlar hiç merak,heyecan falan uyandırmıyor. o kadar okudum bari sonunun nereye bağlanacağını göreyim mantığıyla devam ediyorum.

fazla gömdüm sanki, çok acımasızmışım :)

Kaçıştan sonra noluyomuș, özet geçecek olan var mı? Kaçışta bırakmıştım. Neymiş dış dünya mevzusu, çocuk yiyen canavarlar geyiği mi?
Oraları biliyor musun bilmiyorum da kaçışla ilgili beni etkileyen şey kaçmanın aslında anlamsız olması. Her yerin o ucubelere ait olması. Tavuğun kümesten evin bahçesine kaçması gibi bir şey. Uzun zaman önce insan ve bu ucubelerin dünyası ayrılmış. "Geçilemez" bir sınır oluşturulmuş. Ama öncesinde bunlar bazı insanları alıp kendilerine çiftlik kurmuşlar. Yetiştirip tüketiyorlar vs.

başlarda övgü yağdırmaktan duramıyordum ancak seri ilerledikçe kalitesinden ödün vermeye başladı, güzelce tasarlanmış ve gizlenmiş ipucular son buldu, şunu dedirtti bana; ''senaryo buraya kadarmış ilerisi düşünülmemiş, mangaka'nın elindekiler bitti.'' son kısımlar hiç merak,heyecan falan uyandırmıyor. o kadar okudum bari sonunun nereye bağlanacağını göreyim mantığıyla devam ediyorum.

fazla gömdüm sanki, çok acımasızmışım :)
Sonu beğenilen bir tane eser yok sanırım. Her eserin sonunda, o eserin takipçileri tarafından aynı yorum yapılıyor. O eserin sahibinin yapmak istediği ile takipçilerin beklentileri uyuşamıyor bir türlü. Belki de sorun buradadır, herkes aynı şeyi isteyemez sonuçta. Senelerdir takip edilen bir yapımın nihayetinde beklenenden azıyla karşılaşmak doğal bir durum gibi, yapımcı her gün yapmak istediği sona bir yenisini eklemektense, en başta düşünmüş olduğu sonu, bir takım eklemeler yapmak suretiyle nihayete erdiriyor. Yapımcının gözünden değerlendirmek lazım aslında, Kishi Naruto'yu en başından beri Hokage olacak ve Hinata'yla evlenip çoluk çocuğa karışacak şeklinde planlamıştır muhtemelen.

Bu konuda en iyi çıkış yapan Berserk idi, tabii serinin sonu Golden Age arkı olsaydı. Cidden kaliteli bir başlangıç ve bütün birikimin, nihayetinde tek tek birleşmesiyle, okuyucu istediği yapbozu elde etmişti. Bu kusursuzluğu da serinin asıl sonuna uydurabilecek mi, orası muamma tabii.

MuzluYulafEzmesi

Oraları biliyor musun bilmiyorum da kaçışla ilgili beni etkileyen şey kaçmanın aslında anlamsız olması. Her yerin o ucubelere ait olması. Tavuğun kümesten evin bahçesine kaçması gibi bir şey. Uzun zaman önce insan ve bu ucubelerin dünyası ayrılmış. "Geçilemez" bir sınır oluşturulmuş. Ama öncesinde bunlar bazı insanları alıp kendilerine çiftlik kurmuşlar. Yetiştirip tüketiyorlar vs.
@Shakky
Devam edeyim . Hatırladığım kadarıyla bizimkileri durdurmak isteyen insanlar da var . O insanlar tarafından kovalanıyorlar . Sonra Emma '' B-ben bir insanı öldüremem ühühühühü '' durumlarına giriyor ve bu salaklığı yüzünden 10-15 arkadaşı ölüyor bu hala ağlamaya devam ediyor falan . İşte sonra bu Emma'nın eline canavarları tamamen yok edecek bir fırsat geçiyor ama bizi şaşırtmıyor ve yine '' B-ben bunu yapamam ! Ühühühühü !! Başka bir yolu olmalı Ühühühühühhü ! '' durumlarına giriyor . Böyle devam ediyor .

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık