Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] The Office US (2005-2013)

Diziyi Beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 13 92.9%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 1 7.1%

• Kullanılan toplam oy
    14

Direkt cringe izlenmiyor maalesef. Cringe dediğin şey dozu az olacak şekilde komediye dahil olsa daha güzel.

Her güzel görülen dizi herkese hitap etmeyebilir. Mesela nereden gördüm bilmem 30 Rock izlemiştim biraz, diziyi takip edemedim. Konusunu bile unuttum kafamdan sildim diziyi. Seinfeld keza herkes sever, över ama yok arkadaş ben 2. sezonda kaldım devam edemedim. Costanza iki komik laf edecek diye diğer ana karakterlerin bana komik gelmeyen hallerini izlemeye devam edemedim.
İt's Always Sunny in Philadelphia. Seinen diye bir şey varsa komedide o da budur. Gene biraz izledim ama hep bir rahatsız edicilik vardı dizide. Bir yerden sonra devam edemedim. Oluyor yani herkes seviyor diye kasmaya gerek yok.

Brooklyn Nine Nine izlemeyi dene istersen.
Seinfeld'i severim epey ama 30 Rock da bana göre değil. It's Always Sunny in Philadelphia'ya bakmadım. Nine Nine güncel olarak izliyorum. Sevenlerinin abarttığı kadar olmadığını düşünsem de kötü değil. İzletiyor kendini. Gerçi arıyor muyum? Pek sayılmaz. Son sezonuna da bakarım bir ara. Farklı tür ama Rick and Morty'de de benzer bir durum var. Abartıldığı kadar iyi değil ama iyi.

@Tilqi_Gin 4. sezon 9. bölümde bile eğlenemediğime göre diziyi ufaktan bitirme vakti gelmiş... Gerçi o kadar canım sıkılıyor ki hiçbir şey yapmamakla Office izlemek aynı sıkıntıyı verdiği için bu kadar izleyebiliyorum. Atıyorum Community'nin tek bir bölümüne, bu dizinin buraya kadar olan kısmına kadar güldüğüm yerlerinden daha fazla güldüğüm olmuştur. Community'de gülmesem bile zekice gördüğüm çok şey oluyordu. Tabii tarzları çok farklı. Bu cringe komedisi bana göre değil hiç. Biliyordum zaten. Artık gönül rahatlığıyla gömebilirim en azından.

Yine de güzel olan şeyler de var dizide.
Michael kraldır ama sırf ondan ibaret değil.Hani onu ve hareketlerini çıkarsak bile dizinin genel mizah anlayışı yine çok iyi.Diğer karakterlerin Michael yorumları mesela şahane.Ricky Gervais komedyen duymuşsundur Oscar töreni sunuculukları falan yaptı.Onun eseri bu.Beğenmediğine göre nasıl bir mizah anlayışın var merak ettim. :D Hadi Michael boşver Dwight yada Creed beğenilmez mi be.

Michael kraldır ama sırf ondan ibaret değil.Hani onu ve hareketlerini çıkarsak bile dizinin genel mizah anlayışı yine çok iyi.Diğer karakterlerin Michael yorumları mesela şahane.Ricky Gervais komedyen duymuşsundur Oscar töreni sunuculukları falan yaptı.Onun eseri bu.Beğenmediğine göre nasıl bir mizah anlayışın var merak ettim. :D Hadi Michael boşver Dwight yada Creed beğenilmez mi be.
İzlediğim kısımda Creed'in sevilecek bir yanını göremedim. Dwight'ı sevdim aslında. Fazla gömüyorlar. Jim de iyi. Ricky'yi normalde severim. Pek çok stand-up'ını da yapımını da izledim. Bu dizide komik bir şey göremiyorum ben. Güzel anlar, eğlenilecek yerler oluyor da bunlar rahatsız hissettiğim anın yanında hiçler. Daha izlemem muhtemelen.

Geçen kardeşimin önerisiyle diziye bir bakayım dedim. 3. bölümdeyim şuan. Spastik bir patronun maceraları tadında. Şimdilik pek sarmadı. Sizce biraz daha şans vermem gerekir mi? Yoksa bu bölümleri sevmediysen senin tarzın değilmiş anam bırak gitsin mi dersiniz?

Ek olarak şunu da belirteyim dizinin temasını sevdim ama. Patron figürü genelde tepede ve azarlayıcı bir figür olarak kullanılırken dizilerde buradaki patron figürünün direkt absürtlüğün merkezinde olması bir miktar ilgi çekici.

Bir de bu çalışanların patronun hareketlerine south park sessizliğinden öte tepkileri oluyor mu SDFsddsaf

Geçen kardeşimin önerisiyle diziye bir bakayım dedim. 3. bölümdeyim şuan. Spastik bir patronun maceraları tadında. Şimdilik pek sarmadı. Sizce biraz daha şans vermem gerekir mi? Yoksa bu bölümleri sevmediysen senin tarzın değilmiş anam bırak gitsin mi dersiniz?

Ek olarak şunu da belirteyim dizinin temasını sevdim ama. Patron figürü genelde tepede ve azarlayıcı bir figür olarak kullanılırken dizilerde buradaki patron figürünün direkt absürtlüğün merkezinde olması bir miktar ilgi çekici.

Bir de bu çalışanların patronun hareketlerine south park sessizliğinden öte tepkileri oluyor mu SDFsddsaf
Başlarda gerçekten sarmıyor ve iğrenç geliyor resmen ama sonraları alışıyorsun. Karakterlerin olayı absürtlük zaten. Her şeye tetiklenmezsen seversin yani. Ben hala izliyorum ve 2.sezonda falan sürekli bıraktığımı hatırlıyorum. Tepkiler değişiyor illaki ilerde. Çünkü Michael sağlam basıyor damarlarına.

Başlarda gerçekten sarmıyor ve iğrenç geliyor resmen ama sonraları alışıyorsun. Karakterlerin olayı absürtlük zaten. Her şeye tetiklenmezsen seversin yani. Ben hala izliyorum ve 2.sezonda falan sürekli bıraktığımı hatırlıyorum. Tepkiler değişiyor illaki ilerde. Çünkü Michael sağlam basıyor damarlarına.
Ya absürtlüğü severim ama buradaki absürtlük komik değil pek asddsafds.

Bazı bölümleri güzelken bazı bölümleri sıkıcıydı
Ben de 2.sezonda bırakmıştım

Evet diziye biraz daha şans verdim veeee

3. Sezon 20 küsürdeyim :D

Vu 6 sayfadaki yegane mesajım hadsizce "gomik değil olmasın" istedim.

Öncelikle şunu söyleyim dizinin gerçekten farklı bir tarzı var. Hani arkadaşlar arasında bir espri, komik bir olay döner, gerçekleştiği anda tarafları kahkahaya boğar, ama bu kahkahanın şartı orada bulunmak ve o çevrenin dinamiklerine hakim olmaktır. Olayı üçüncü kişilere anlattığınızda komik gelmez.

İşte bu dizi benim gözlemlediğim kadarıyla komedi anlayışını büyük ölçüde bunun üstüne bina etmiş. İlk başta pek de komik gelmeyen mevzular karakterlere, o ortama alıştıkça komik gelmeye başlıyor. Hani bu da her zaman illa öyle abartılı espriler üzerinden olmuyor, bazen bir bakış bile güldürmeye yetiyor. :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık