Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] The Lord of the Rings: The Rings of Power (2022-)

Diziyi Beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 42 31.6%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 91 68.4%

• Kullanılan toplam oy
    133
Bu arada yukarıdaki mesajında es geçmişim. Silmarillion'da, Smaug'dan bahsedilmiyor. Sadece Hobbit'te olan bir karakter. Son derece de ilginç gelir bana Smaug. Çünkü rahatsız edilmediği sürece Orta Dünya için bir tehdit oluşturmuyordu.
Batı ejderhalar hakkında yakıp yıkan cani bir varlık olarak bahsederken Doğu ejderhaların bilge ve iyi huylu olduğunu söyler. Tolkien ise bu ikisini bence çok güzel harmanlanmış, Bilbo ve Cüceler gelene kadar, zamanında cücelere yaptığı yıkımı saymazsak, kimseye bir zararı olmamış. Hatta altın ve hazine düşkünü bu canlılardan birinin Bilbo hazinesini çaldığında Smaug'un bir nevi Bilbo'ya acıyıp bir şey yapmaması beni çok etkilemişti.

Senin dediğin gibi insanlar baya güçlü çıktı dev ejderha dev örümceği öldürecek kadar ,bizim izlediğimiz filmlerde baya zavallılardı:) Acaba dizi birinci çağdan mı başlıyacak en baştan.
Şimdiki insanlar güçsüz. Eski insanlar Sauron'u esir alacak kadar kudretliydi. Dizi ikinci çağdan başlayacak.

Bilbo, Smaug'un yanına gittiğinde ejderha ile konuşuyor ve onun ihtişamını övüyor. Smaug da ayağa kalkıp kendini gösteriyor. Bilbo altın zırhta bir boşluk olduğunu görüyor. Cücelerin yanına gittiğinde bunu onlara anlatıyor. O sırada orada olan bir alaycı kuş bu konuşmayı dinliyor. Smaug göl kasabasına saldırdığı zaman kuş Bard'a gelip açığın tam yerini söylüyor.
Çok iyiymiş. Peki bir sorum var. Kuş niye Bard'a söylüyor?

Bard ve geldiği soy, alaycı kuşlar ile konuşabilme yeteneğine sahip.
Yok, konuşabilmesini anlıyorum da. Alaycı kuşla arkadaş falan mı yani? Kuş neden gelip anlatıyor. Konuşabilmek konuşmayı gerektirmiyor neticede. Arkadaş falanlar mıymış kuşla? Yoksa bilerek bilgi mi topluyormuş, o açıdan soruyorum. Kuş durup dururken mi anlatıyor, o amaçla mı gitmiş, Bard rastgele sorgu mu yapıyor falan filan?

Yok, konuşabilmesini anlıyorum da. Alaycı kuşla arkadaş falan mı yani? Kuş neden gelip anlatıyor. Konuşabilmek konuşmayı gerektirmiyor neticede. Arkadaş falanlar mıymış kuşla? Yoksa bilerek bilgi mi topluyormuş, o açıdan soruyorum. Kuş durup dururken mi anlatıyor, o amaçla mı gitmiş, Bard rastgele sorgu mu yapıyor falan filan?
Bilbo Smaug'un mekanına girdiğinde Smaug'la konuşuyor bu sırada da gözüne alt kısmındaki zayıf nokta ilişiyor. En son Smaug'u da sinirlendirerek mekandan kaçıp tekrar cücelerin yanına geliyor. O sırada da alaycı kuş bunları dinleyerek olayı öğreniyor. Smaug mağaradan çıkıp dehşet saçmaya başladığında da Bard Smaug'a pek çok ok sıkıyor en son aile yadigarı Kara Ok kaldığında da alaycı kus Bard'ın kulağına Smaug'u nasıl öldüreceğini söylüyor. Kuşun Bard'a söyleme sebebiyse bu kuşun türünün ve Bard'ın soyundan geldiği insanların bu kuş türüyle iletişim kurabilmesi. Mesela cüceler alaycı kuşla konuşamıyor.

Bilbo Smaug'un mekanına girdiğinde Smaug'la konuşuyor bu sırada da gözüne alt kısmındaki zayıf nokta ilişiyor. En son Smaug'u da sinirlendirerek mekandan kaçıp tekrar cücelerin yanına geliyor. O sırada da alaycı kuş bunları dinleyerek olayı öğreniyor. Smaug mağaradan çıkıp dehşet saçmaya başladığında da Bard Smaug'a pek çok ok sıkıyor en son aile yadigarı Kara Ok kaldığında da alaycı kus Bard'ın kulağına Smaug'u nasıl öldüreceğini söylüyor. Kuşun Bard'a söyleme sebebiyse bu kuşun türünün ve Bard'ın soyundan geldiği insanların bu kuş türüyle iletişim kurabilmesi. Mesela cüceler alaycı kuşla konuşamıyor.
Tamam da iletişim kurabiliyor olması kurması için bir sebep değil ki. Ejderhanın tehdidinin farkında olduğu ve Bard'ın da ejderha ile mücadele ettiğini gördüğü için halledebilmesine adına mı söylüyor? Neticede direkt geçip gitme ihtimali de var.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık