Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Tayfanın Gelişimi

• Konbuyu başlatan Striker
  • Başlangıç tarihi
o sırandan bir parmak değil Rayleigh parmağı kime vursa yamultur adam dokunmadan fili indirdi :D
tayfada dayanıksız karakter yok ben bunu bilir bunu söylerim.

Luffy ile Zoro arasında öyle uçuk bi fark olduğunu düşünüyorsan luffyi yonkoularla kıyaslamak gerek
evet birader luffy ile zoro arasında uçuk bir fark olmasada karşılaştırılmıycak bir fark olduğunu düşünüyorum...çünkü kimin güçlü ve kimin dayanıklı olduğu belli
Şunuda ekliyip güç konusu tartışılmaz ama dayanıklılık tartışılabilir

bası iyide sonu absürd ;) kücükken tabiki zoro güclü,luffyi güclü olmaya itenler sabo ve ace hep onların altında kalmıs gücü,ama arlong parktan itibaren luffy öne gecmiştir.dileyen bir adım der dileyen cok fazla der.zaten kafası calısan adam g2+g3 üstüne houshoku seviyesinde 2 tip haki kullanan bir d.yi roronoayla kıyaslamaz.ben zoro fanıyım ama ucmaya gerek yok,zoronun dayanıklılıgı luffyden bencede fazla ve cılgınlık seviyesinde,ama iş kendini ve tüm sınırları asmaya gelince luffynin kendisi cılgın,gelelim verilere ;

morgan hem luffye hem zoroya yenildi.yani luffy üç yumruk atıp yener,zoro tek bir kılıc kesisinde,zekası olan adam kılıc kullananın daha fazla hasar vericegini,ve yumrukla aynı işi yapan adamın daha büyük bir iş basardıgını bir kere kabul edicek.

sonra kuro...zoro nyaban kardesleri santoryuyla tekledi,ama luffynin yendigi kuro onlarla ugrasmadı bile.yani 3 kılıcından ikisi eksik zoro,2 tane ezikle ugrasırken,luffy o eziklere yarım atıcak kaptanlarını yendi.

arkasından baratie,zoro mihawkla,luffy don kriegle kapıstı,tabiki mihawk cok daha büyük bir rakip :D ama zoro,sustalıylan yenildi.ben aynı zoronun don kriegi yenecegine inanmıyorum.cünkü luffy hep gomu gomu no mi avantajıylanda dayandı kendinden daha üstün silah,teknik ve güce sahip olan adamlara.

arkasından arlong park geldi,zoro derin bir kesiş almıstı öyle böyle degil.ama arlongun deyimiyle yaralı olmasa bile en fazla arlongun burnunu çizerdi.ne kadar yaralı olursn ol,adam suylan oynuyor zoro ve sanjiye aynı anda yerlerde kıvrandırıyor.luffynin bile saldırılarını arlongu pek etkilemedigini,naminin kanlı kalemini gördükten sonra içinden tasan ve bnm haki olarak yorumladıgım bir sekilde hem kribachiyi hem burnunu kırdıgını arkasındanda arlongu 5 kat asagıya gömdügüne hepimiz sahidiz.yani görüldügü üzere,kücüklükten itibaren luffy meyvesine hakim olunca zoronun önüne gecti,tabiki zoronun avantajlı oldugu düsmanlar var biride luffy ama enies lobby kadar gücleri denk falan degil.

e.oda böyle demişse ya saf güclerinden bahsetmiştir,yada söyledigiyle çizdikleri arasında tutarsızlık var.cünkü saf gücte denkler,hatta ben zorodanda houshoku bekliyorum cidden.

neyse devam edelim arabasta,daz bones cok güclü bir adam o seviyesiyle luffyden bile daha tehlikeli ve ünlü,muhtemel bir savasta luffyi yenerde ama kimse bana zoro crocodileı yener demesin.cünkü luffyde yenemedi.son dövüs anında zehirlenmesine,ne kadar kan kaybetmesine ragmen yaptıgı storm saldırısının gücünün nerden geldigi,la spadanın kesici kum etkisini nasıl nötrolize ettigi ortada.aynı soruyu crocodileda soruyor diyorki: bu cocuk bunca gücü nereden buluyor ? cvp=ruh=haki crocodile o zamnlar luffydende,daz bonesdanda,zorodanda bir gömlek yukarıdaydı senaryo kurbanıdır kendisi,yoksa daz bones peşinde fino gibi dolanmaz.luffy ne zamn g2 ve g3 ü icat etti o zamn tam anlamıyla crocodileın seviyesini astı.

sonra skypiea; enelin zoroyu diz çöktürüp tapındırması zaten herseyi özetliyor yani zayıflıgı bilinmeyen logialara karsı o zamanlar kazanamazlar.luffynin zoro sen varken nasıl oldu bu demeside normal,cünkü her nakamasına inanan kaptan gibi zoronun hemde sahip oldugu gücle yenilecegine inanmıyor.ve luffy lastik olmasa,hatta bırakın lastik olmayı,yıldırıma vurabilse ama karsıdan hasarda alsaydı yine yenemezdi eneli.o kücümsenen enel fanlarının övdügü kadar güclü,e.odanın kurbanı bir karakter.east bluedan bizim tayfanın kaptanı olarak yola cıksın,denizi tanıyarak ilerlesin şimdiye yonkuoydu.ohma tek atması falan önemsiz.zaten e.oda luffyi aradan cıkartmıs.luffy yılanın midesinde olmayıp dısarıda olsa zaten,onu orda zoro ve enel dahil yenicek kimse yok.

su ana kadar yinede saf gücte,dayanıklılıkta denk ama işin içine sahip olunan her sey girdiginde kaptanından geride olan zoro,enies lobbyle birlikte dahada geride kalıyor.cünkü o denizci askerlerinin dedigi gibi hasır sapkalı luffynin emrinde,cünkü onun hayali en iyi kılıc ustası olmak,kaptanının hayali ve gidicegi yolun daha bastan altında hedefi.bunu söyleyende dünyanın en iyisi kılıc kullananı.g2 ve g3 kombinasyonuylan luffy dehset bir seviyeye gelmiş işte o zamn tam shicbukai gücüne aşmış ve crocodileın dedigi meyveye tam hakim olma seviyesine yaklasmıstır.abartısız söylüyorum,zoro dahil lucci tüm tayfayı aynı anda yenerdi.madem e.oda denk demiş,neden kaku 2200 douriki güce sahipken,luccininki onun 2 katı ? iş tek saldırıyla bitirmeye geliyorsa eger,luffynin lucciye attıgı gattling gunu yiyip ayaga kalkıcak en üst düzey haric kac karakter var ?

ve meshur thriller bark,o arcta zoro luffyden dayanıklı oldugunu kanıtladı bence bu tartısılmaz eldeki veri söylüyor.ama enies lobbyden beri güc farkı kapanmadı.kılıc luffynin zaafı gibi görülüyor ama sanırım idrak edemiyor insanlar,kılıc herkezin zaafı,busoshoku bilen kılıc ustası,jozuyu bile keser.sanki luffy kılıc kullanan herkeze yenilirmiş gibi bir düsünce var insanlarda,o zamn diyorum madem ki öyle neden mihawk bile marinefordda hemen alamadı luffyi,aa ama olurmu mihawk oynamak istedi luffylen gücünün yüzde 0.1ylen dövüstü.luffy yenilirmiydi yenilirdi ama cevikliginin,hızının hareket kabiliyetinin dünyanın en iyi kılıc ustasından kacmasını sagladıgını ve bunların üstüne,kenbunshoku ve busoshoku eklediginide hesaba katıp allah için zoro luffye denk demeyin...
birazını okudum bu yazıyı yazıyorum sadece objektif insan bu olur daha nediyeym güzel yazılara örnek

not : yazıyı bitirdim

Bana görede Zoro Luffyden dayanıklılık olarak daha önde.Öyle ki Oda Zoroyu her dövüşünde 1-0 yenik başlattı ama o haline rağmen Zoro rakiplerine karşı kazandı.

DevilHunter

evet birader luffy ile zoro arasında uçuk bir fark olmasada karşılaştırılmıycak bir fark olduğunu düşünüyorum...çünkü kimin güçlü ve kimin dayanıklı olduğu belli
Şunuda ekliyip güç konusu tartışılmaz ama dayanıklılık tartışılabilir
o zaman biz çok farklı düşünüyoruz bende Arrogante gibi düşünüyorum aradaki farkı ve eğer sen diyorsanki güç konusu tartışılmaz (ki doğrudur) dayanıklılık konusuda tartışılmaz o zaman

o zaman biz çok farklı düşünüyoruz bende Arrogante gibi düşünüyorum aradaki farkı ve eğer sen diyorsanki güç konusu tartışılmaz (ki doğrudur) dayanıklılık konusuda tartışılmaz o zaman
Bu konuda farklı düşündüğümüz kesin dayanıklılık konusunun tartışılabilir dememin nedenide tamamiyle 2 ucu keskin bıçak gibi çünkü 2 adamda çok dayanıklı seriyi baştan sona objektif izleyen her adam anlar.. Ha bana görede zoro az biraz daha dayanıklıdır ama luffy diyenede vay efendim nasıl luffy olur diyede tepki göstermem

Soytarii26

Önceliklee bunların yani yazacaklarımın geneli tahmin o yüzden "sanırım-olabilir" gibi bi kelime atlarsam yanlış anlamayın mümkünse düzeltin memnun olurum :ehe: Bence Luffy çok güçlenmiştir şu geçen 2 yılda ve Zoro'nun da hakilerde (Mihawk'da var mı tabii ki bilmiyoruz ama ben olduğuna inanıyorum çünkü hakisiz bi dalda en iyi olmak oldukça zor) ustalaştığını tahmin ediyorum çünkü yeni dünyada karşısına logia çıkınca "Hey Luffy gel bu logiaymış bunla sen dövüş" dememesi lazım :D Sanji için de aynı durum geçerli (Hakiler felan yani o okamalar normal bacak gücüyle tekme atamaz öyle kesin vardır bi sırrı) Bu üçü şu an tam anlamıyla "Monster Trio" adını hakediyorlar bence :D Ben E. Oda olsam (keşke olsam :p) 3'üne toplam 100 puan vererek güç değerlendirmesi yapardım. Mesela bence Luffy 34,5 Zoro 33,5 Sanji 32 verirdim yani şu an bu üçlünün gücü çok yakın. Sanji'nin gücünü arttırmak istesem Luffy veya Zoro'dan azaltmam gerekicek bu durumda haksızlık olucak :D Luffy'yi biraz daha güçlendirmek istesem diğerleri zayıf kalacak bu sefer de :D Bence en adil yöntem bu olmalı güç sıralamasını yapmak için :D (Fanlığı da önlüyor Bkz: Luffy:40 Sanji:40 Zoro:20 ya da Luffy 40 Sanji:20 Zoro:40 demez heralde kimse çünkü uçurum yok öyle :D) O yüzden ben Oda'nın gücü böyle dağıttığını düşünüyorum. Bu kadar yazmışken bi de güç sıralaması yapmak istedim kendimce :D

1) Luffy
2) Zoro
3) Sanji
4) Franky
5) Usopp
6) Brook
7) Chopper
8) Robin
9) Nami

(Sıralamayı beğenebilir ya da beğenmeyebilirsiniz her türlü haklısınız çünkü bu öznel bu yüzden tartışmam kimseyle)
Not: İlk 3 değişmemek şartıyla :p

Biraz kadın ayrımcılığı gibi yaptım oldu ama animenin başından beri ikisi de çok kuvvetli biriyle dövüşmedi diye öyle yaptım. Bu arada Sanji ve Zoro'nun ödülleri de haksızlık bence. Zoro sürekli 2. adamlarla dövüştüğü için olabileceğinden daha az ödül alıyor Sanji ise daha kötü o 3. adamlarla dövüşüyor ve daha da düşük ödül alıyor. Bi de yanılmıyorsam Sanji dövüşün birine giremedi bi gemide yatıyordu galiba CP9 bölümleriydi. O savaşa girememesi ödülü için çok kötü oldu zaten oraya giremediği için de yüzü yok aranıyor posterinde :D Gerçi tam emin değilim izleyeli çok oldu ama aklımda öyle kalmış bizimkiler marine ile dövüşürken o bi gemide yatıyordu sanki :D Bu arada bazı arkadaşlar "Little Garden" olayını bence çok güzel yakalamışlar "Bıraksanız bu yüzden 100 yıl bunlar da kavga" eder der gibi olmuş :D Ayrıca Px-7'ye ikisini aynı anda saldırtması da bence çok yakın olduklarına güzel bi gönderme. Ayrıca kim daha güçlü daha dayanıklı diye tartışmalar da olmuş. (Hepsini okudum bu saatte yorumların :D) Bence Luffy daha güçlü Zoro daha dayanıklı Sanji daha sapıktır :p Sanji fanlar kızmasın şakaydı üstte asıl düşüncem yazıyor :D Dayanıklılık farkı konusunda unutmayalım ki o darbeleri daha önce Luffy de yemişti ve ölmemişti yani sorun yok gayet dayanıklı :D Ama Zoro kendi darbelerinin üstüne aldı ve ayakta kaldı yani kesin daha dayanıklı :D Bu arada Zoro'dan haoushoku bekliyorum demiş biri şahsen ben de aynı durumdayım çok uzun zamandır bekliyorum hem de :D

Luffy güç olarak önderdir
Lakin Zoro dayanılılıkta Luffy'den öndedir.
Biri luccinin rokougan'ı yiyip Yerde kalıyor
Diğeri Luffynin acılarını içine alıp bütün gece ayakta duruyor.

arkadan gelen mesajları okudumda.sanırım söyle bir durumdan bahsetmemiz lazım kimse bunu söylememiş.şimdi luffy lastikten bir bedene sahip,yani direk olarak zorodan dayanıklılıkta önde görünüyor.ama eger teachin yaptıgı gibi orjinal bedene ulasırsak,dayanıksız olacagı kanısı hakim.aslında öyle degil.tüm d. ler inanılmaz bedensel güclere sahipler.

dayanıklılık mevzusunda zoronun bedeni luffyden daha iyi geliştirilmiş.yani zaten luffy bedeninin istesede geliştiremez.bedensel dayanıklılık olarak zoro önde,luffy ise mental yani ruhsal dayanıklılıkta dünyanın en iyilerinden.yoksa gear 2 kullanırken,yada rokuogan gibi saldırıları yerken,en zor anında bile mental dayanıklılıgı bedensel gücüne destek olarak onu ayakta tutuyor.zoronun bedeni ise muazzam gözümüze soktu zaten e.oda adam veletliginden beri cılgınlar gibi calısıyor.dayanıklılıkta izin verin gecsin kaptanını ama eger busoshoku seviyesinde luffy daha üstünse o konudada denktirler su an için onu bilemeyiz.bildigim sey bedensel dayanıklılık olarak zoronun sanji ve luffyden üstün oldugu.

not: luccinin rokuogan saldırısında bende hakiyi ciddi sekilde düsündüm.sok dalgası yaratıyor ve bu rayleighin fili etkisiz kılmasını ve sentoumarunun saldırısını anımsatıyor.lucci sahip oldugu bedensel güc ve cılgın calısmayla pekala hakiyi bilincsizce kullanmıs olabilir.ve eger su an yasıyorsa zaten kullanıyordur.adam gibi biri ögretince coby bile actı hesap edin ;)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık