Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Geyik] Tartışmalardaki Geleneksel Kalıplar

Merhaba biraz eğlenme amaçlı böyle bir konu açayım istedim.Forumu neden sevdiğimizi de anlamış oluruz böylece. :)

Bazı fikirler artık kulaktan kulağa yayıla yayıla neredeyse deyimleşiyor biliyorsunuz.Özellikle tartışmalarda.Bazen doğrular yanlış yanlışlar doğru olarak kabul görüyor.Yada mangakanın açıklamasıymış gibi yeni yorumlamalar kabul görüyor.Artık mangada ne yazdığının önemi yok. :D Bu konuda ara ara bunlardan bahsedeceğim.Tabii hepsini bir anda yazamam.Beyin fırtınasıyla elbette siz de katkıda bulunacaksınız.Yeterince ilginç ve fazla seçenek olursa ileride belki anket bile açılabilir.

Şimdi ana konu başlıklarını sıra sıra yazayım.Eminim başlıkları okurken bile güleceksiniz.Şu aralar en çok ilgimi ve dikkatimi çekene biraz uzunca yazacağım.

1 - Tartışmalardaki blueno eşiği.

2 - Kılıç ustaları luffynin antisi mi değil mi tartışması.

3 - Doflamingo % kaçına düşmüştü tartışması.

4 - Jozu akainuyu alırdı mangaka izin vermedi düşüncesi.

5 - Fujitora vasıfsız mı değil mi tartışması.

6 - Doflamingo tüm tayfasıyla isshoya dalacaktı söylemi.

7 - Sengoku fikir adamı düşüncesi. ( Güncelliğini yitirdi. )

8 - Dragon fikir adamı. ( Şu an popüler olan )

9 - Doflamingo tüm adayla birden dövüştü.

10 - Zoro'nun hakisi vücudundan taşıyor.

11 - Lastik meyvesi en iyi 2. parameciadır

12 - Luffy müttefikleri sayesinde Yonkou yenecek ve kk olacak.

13 - Garp adam mı değil mi tartışması.

14 - Teach korkak mı değil mi tartışması.

14 - Doflamingo veya X Luffye hasar verecek saldırıya sahip değil.

15 - Wb korsanları çöptü en güçsüz yonko tayfasıydı.Sadece Wb güçlüydü.

16 - 4 yonkou = Dünya hükümeti.

Öncelikle bugün 1.seçenek için birşeyler yazmak istiyorum.Son zamanlarda çok fazla dikkatimi çekmeye başladı.

Luffy arc içerisinde macerasına atılırken çeşitli rakiplerle karşılaşıyor.G2,g3 sırasıyla gidiyor.
G3 veya g4 gibi bir formla bir adama tek veya 2 attığında o adam inanılmaz bir biçimde bluenoya dönüşüyor. :D Filanca filanca bu arcın bluenosu,şu blueno ise bu adam lucci kıyasına giriliyor.Artık blueno terimi bir hakaret olarak kullanılıyor.:oleyo: Adam iyi ki bir g2 karşısında deneme tahtası oldu.Bundan sonra kim karşılık veremezse o kişi yeni bluenomuz oluyor.

Haliyle tartışma normal bir biçimde ilerlerken bu eşiğe geldiğinde tıkanıyor söylenecek bir söz kalmıyor.Bunu ilk kim çıkardı gerçekten merak ediyorum doğrusu.Aynı şekilde diğer seçenekleri merak ettiğim gibi.Ama son zamanlarda en çok bunu merak ediyorum. :D Çünkü bu diğerlerine göre daha yeni.

Siz de benim eklemediğim yada unuttuklarımdan bahsedin.Ana konuya ekleyeyim ve tartışalım.Daha sonra da anket gelebilir.Bu bir eğlence konusu yanlış anlaşılmasın.

Son düzenleme:
Karakterleri Dof'tan güçlü-güçsüz diye ayırarak tartışmak son zamanlarda çok popüler nedense :/

Güzel konu olmuş bu arada.

Luffy müttefikleri sayesinde Yonkou yenecek. Yonkou tek başına savaşacak lafı da ayrı bir güzel.

Lastik meyvesi en iyi 2. parameciadır favorim.:D

Son zamanlarda gözüme çarpan ilginç bir konu var,onu da eklersen sevinirim.
Mangayı okumadan seriyi takip eden bir güruh var Doflamingo Luffye hasar verecek saldırıya sahip değil diyen. Leo Bazuka etkisi yaratan bir saldırısı var adamın ama pek görememişler sanırım.

Wb'in o haliyle Akainu'ya tek atması,

Her çıkan karakterin amiral seviyesi olması,

Garp adam mıdır?

Teach korkak mıdır?

Boss luffye denk ise öncelikle dof ile karşılaştırılır.Eğer doftan güçlü ise fuji ile kapıştırılır. Dofa fark atabiliyorsa bıg mom ve beyazsakal ile karşılaştırılır ( Çok yakında:) ) Doftan güçsüz ise zoro veya law ile karşılaştırılır. Bosun gücü belli değilse tipine bakılır. Cool ise göklere çıkarılır. Çirkin ise Namiden tek yiyecek seviyeye indirilir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık