Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Süpernovaların Güç Sıralaması

Kf'deki Oy sırasına göre gidersek tam benim kafamdaki sırlama ortaya çıkıyor.
Monkey D. Luffy 148
Eustass Kid 100
Trafalgar D. Water Law 88
Roronoa Zoro 83
X Drake 50
Urouge 35
Basil Hawkins 14
Scratchmen Apoo 9
Killer 8
Bege 7
Jewelry Bonney 5

Kesinleşenleri yazalım.

Law hawkinsi dövüşte yendi.

Law > hawkins

Xdrake bir tobi roppo olduğu için onun altında olan hawkins ve apoodan güçlü.

Xdrake > hawkins / Apoo

Kid killerden ve luffy de zorodan güçlü.

Kid > killer
Luffy > zoro

2 tayfa kapışsa luffy kidi, zoro da killeri alır. Zoro aklı gitmiş olsa da killeri aldı.

Luffy > kid
Zoro > killer

Bege luffyden ziyade sanji ile denk çizilmiş gibiydi. Bu sebeple luffy ve zoro, begeden güçlüdür.

Luffy > bege
Zoro > bege

Zoro ile kapışabilecek seviyede olan killer da begeden güçlüdür dersek,

Zoro > killer > bege

Sanji meydanda Xdrake ile ve diğer bir tobi roppo olan pageone ile eşleştiğine göre sanjiden güçlü olan zoro ve luffy, tobi roppolardan güçlüdür. Sanji ise tobi roppo eder mi kesin değil.

Luffy > Xdrake
Zoro > Xdrake

Bu durumda

Luffy > Zoro > Xdrake olacak.

Öyleyse

Luffy
Kid / law / Zoro
Xdrake
hawkins / Apoo / killer
bege / bonney

Urouge henüz belirsiz.
Ekleme yapayım. Kyoshiro tobbi roppolara emir verebiliyor. Hepimiz o zamanlar Kyoshiro tobi roppolardan güçlü demiştik. Bu fikir hala geçerli. Şuan en güçlü kın gibi duruyor. Kyoshiro > Xdrake diyebiliriz. Zoro kyoshiro ile Sanji ise Xdrake ile eşleşti. Bu da bize bir ipucu. Demek ki Zoro > Xdrake.

Ben Zoro'nun 4. olabileceğini ama ondan itibaren aralarında çok büyük güç farkları olmadığına inanıyorum, bu sınıfın en altı güncel Sanji seviyesine denk geliyor bence. Zoro ve Sanji arasında da öyle uçurumlar olmadığı için süpernovaların her biri yakın seviyelerdedir. Tabii Luffy büyük bir fark açmış durumda, ardından Kid ve Law da şimdilik bir şekilde ayrılıyor denilebilir ama diğerleri biraz daha yakın kanımca.

Bu kişilerin her biri de son derece güçlüler, kafamda yerleştirdiğim konuma göre tamamı Vergo, Smoker veya Pica gibi karakterleri yenebilecek güce sahipler.

Tabii şimdilik böyle bir dengeden söz ediyorum ama Wano Arc dövüşleri bir başlayabilirse özellikle bizim tayfadakiler ciddi power up'lar alıp bu dengeyi bozacaklar muhtemelen. Luffy, Kaido'yu indirecekse Kid ve Law da ortaklaşa Big Mom'ı indirip iddialarını korumaya devam edebilirler elbette ama diğer süpernovalar epey geride kalacaklardır.

1 Urouge
2 Bonney
3 Luffy, Kid, Law, Drake
4 Zoro, Killer
5 Apoo, Bege
6 Hawkins

Hatta Hawkins te bu arc bu talihle ya ölür ya da ayıp olmasın diye olaylar bittikten sonra Kid e katılır ayıbını örter.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık