Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Süpernovaların Güç Sıralaması

Kid-Luffy-Law (bu üçlünün yeri Oda'nın gözünde ayrı.)
Drake-Hawkins-Apoo-Oruç
Zoro-Killer-Bege-Bonney

Oda nedense güç dengesini bu şekilde veriyor diye hissediyorum. Çizilenlere çok takılmamak lazım. Oda çizimle değil de yazıyla ve hikaye ile daha iyi veriyor güç dengesini.

Apoo olayında çizilenleri boşvereceksin. Demek istediği şey basitti. Bu adam Nova ve tehlikeli. Tobi Roppo olmayı düşünüyor (Sanırım) Bu kadar. Diğer şeylerin analizini kasmaya gerek bile yok.
En en mantıklı sıralamada bu benım gozumde de
Luffy=Kidd>Law gibi duruyor bir tık
Drake-hawkins-apo ve oruc arasında guc sıralaması yapamadım ama
burada da zoro>bege>bonney>killer gibi ama bonneynin gücten ziyade meyveden dolayı ileride ön plana cıkması muhtemel gibi gibi

Kesinleşenleri yazalım.

Law hawkinsi dövüşte yendi.

Law > hawkins

Xdrake bir tobi roppo olduğu için onun altında olan hawkins ve apoodan güçlü.

Xdrake > hawkins / Apoo

Kid killerden ve luffy de zorodan güçlü.

Kid > killer
Luffy > zoro

2 tayfa kapışsa luffy kidi, zoro da killeri alır. Zoro aklı gitmiş olsa da killeri aldı.

Luffy > kid
Zoro > killer

Bege luffyden ziyade sanji ile denk çizilmiş gibiydi. Bu sebeple luffy ve zoro, begeden güçlüdür.

Luffy > bege
Zoro > bege

Zoro ile kapışabilecek seviyede olan killer da begeden güçlüdür dersek,

Zoro > killer > bege

Sanji meydanda Xdrake ile ve diğer bir tobi roppo olan pageone ile eşleştiğine göre sanjiden güçlü olan zoro ve luffy, tobi roppolardan güçlüdür. Sanji ise tobi roppo eder mi kesin değil.

Luffy > Xdrake
Zoro > Xdrake

Bu durumda

Luffy > Zoro > Xdrake olacak.

Öyleyse

Luffy
Kid / law / Zoro
Xdrake
hawkins / Apoo / killer
bege / bonney

Urouge henüz belirsiz.

S Rank: luffy-Kid
A Rank: law-zoro- x Drake
B Rank: urouge-apoo-hawkins-killer
C Rank: Bege
D Rank: Bonny

Kesinleşenleri yazalım.

Law hawkinsi dövüşte yendi.

Law > hawkins

Xdrake bir tobi roppo olduğu için onun altında olan hawkins ve apoodan güçlü.

Xdrake > hawkins / Apoo

Kid killerden ve luffy de zorodan güçlü.

Kid > killer
Luffy > zoro

2 tayfa kapışsa luffy kidi, zoro da killeri alır. Zoro aklı gitmiş olsa da killeri aldı.

Luffy > kid
Zoro > killer

Bege luffyden ziyade sanji ile denk çizilmiş gibiydi. Bu sebeple luffy ve zoro, begeden güçlüdür.

Luffy > bege
Zoro > bege

Zoro ile kapışabilecek seviyede olan killer da begeden güçlüdür dersek,

Zoro > killer > bege

Sanji meydanda Xdrake ile ve diğer bir tobi roppo olan pageone ile eşleştiğine göre sanjiden güçlü olan zoro ve luffy, tobi roppolardan güçlüdür. Sanji ise tobi roppo eder mi kesin değil.

Luffy > Xdrake
Zoro > Xdrake

Bu durumda

Luffy > Zoro > Xdrake olacak.

Öyleyse

Luffy
Kid / law / Zoro
Xdrake
hawkins / Apoo / killer
bege / bonney

Urouge henüz belirsiz.
Bu nasıl bir şey ya böyle? Neyse şu yazılanları unutup diyeceğime geleyim.

Apoo ve Hawkins'in uçan altılı olmama sebebi daha tayfaya yeni katılmış olmaları. Uçan altılıya ve yıkımcıya geçmek için gerekli koşullar var gibi gözüküyor. Yoksa bu adamların Yonkou 9. adamı bile olamayacak hali yok değil mi?

Oruç 4. güçlü yonkou adamı alırken bunlar 9. adamdan bile güçsüz mü? Değil tabiki. Daha en son bölümde Apoo neler yaptı gördük.

Bakın tüm foruma söylüyorum bunlar Uçan altılıdan daha güçsüz diye uçan altılı olamamış değil. TAyfaya katılıyorlar zaten uçan altılı mevcut. Adamlar da başka rütbeye geçiyorlar. Güç ile ilgili olmasının mantığı yok.

S: Luffy-Kid
A: Law-Zoro-Apoo-X Drake
B: Hawkins-Bege-Killer-Urouge
Bonney çöp nasıl Nova olmuş bilmiyorum.

S: Luffy-Kid
A: Law-Zoro-Apoo-X Drake
B: Hawkins-Bege-Killer-Urouge
Bonney çöp nasıl Nova olmuş bilmiyorum.
Bonney meyvesi sebebi ile kimliğini kamufle etmekte büyük avantaja sahip. Potansiyel olarak en büyük potansiyel kendisinde aslında. Teknik olarak istediği kadar yaşaması mümkün. Hatta Toki gibi 800 yaşında bile olabilir.

Oda'nın karakterlere verdiği isimler ile karakterler arasında bir bağ bulunuyorken Bonney'e mücevher anlamına gelen bir isim vermiş. Bonney'in herkesi şaşırtacak güçte ve önemde bir karakter olduğunu düşünüyorum.

Bonney meyvesi sebebi ile kimliğini kamufle etmekte büyük avantaja sahip. Potansiyel olarak en büyük potansiyel kendisinde aslında. Teknik olarak istediği kadar yaşaması mümkün. Hatta Toki gibi 800 yaşında bile olabilir.

Oda'nın karakterlere verdiği isimler ile karakterler arasında bir bağ bulunuyorken Bonney'e mücevher anlamına gelen bir isim vermiş. Bonney'in herkesi şaşırtacak güçte ve önemde bir karakter olduğunu düşünüyorum.
Olabilir ama karakter kötü gösterildi bize Teach'a yakalanması da büyük talihsizlik.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık