Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Stanley Kubrick'in En İyi Filmi

Bu filmi Kubrick'in başyapıtı dediğiniz film hangisi ?

• 2001 A Space Odyssey

Kullanılan: 3 12.5%
  • Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Kullanılan: 4 16.7%
  • Clockwork Orange

Kullanılan: 11 45.8%
  • The Shining

Kullanılan: 0 0.0%
  • Full Metal Jacket

Kullanılan: 6 25.0%
  • Barry Lyndon

Kullanılan: 1 4.2%
  • Eyes Wide Shut

Kullanılan: 4 16.7%
  • Path of Glory

• Spartacus

• Kullanılan toplam oy
    24
Stanley Kubrick! Amerika'nın yetiştirdiği en iyi yönetmenlerden.Yönetmen deyince insanların aklına gelebilecek 5 isimden biri. Benim için Hitchcock'la beraber en iyi yönetmen.Onlarca çok iyi filmi var ama anketi kısa tutma adına 9 filmini koyacağım. Bu arada son filmini çektikten sonra ölmüştür efsane.(4 gün sonra)Neyse başlayalım anketteki filmlere.Bu arada yine açıklama yapmıyorum ancak buradaki filmler genellikle distopya,hiciv ve kara mizah yapım eserler genellikle.Filmler hakkında ayrıntılı açıklama yapmayacağım.2 oy hakkınnız var arkadaşlar. O da çok arada kalmamanız için :)
2001: A SPACE ODYSSEY

The Shining

Clockwork Orange

Full Metal Jacket

Barry Lyndon

Eyes Wide Shut

Path of Glory

Dr. Strangelove or:How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Spartacus

Dr Strangelove ve Path of Glory filmlerini henüz izlemedim. Diğer filmleri kaçar defa izlediğimi hatırlamıyorum. Ancak Clockwork Orange filmini en az 10 defa izlediğime eminim.

Tercihlerimden biri Clockwork Orange olmakla birlikte diğeri için karar vermekte zorluk çekiyorum. Full Metal Jacket, The Shining, ve 2001:A Space Odyssey filmleri arasında kaldım.

...

Bir miktar düşündükten sonra tercihte bulunacağım..

Edit: Full Metal Jacket’ta karar kıldım. Ancak bu yargı diğer filmlerin daha az değerli olduğu anlamına gelmemekte.

Son düzenleme:
Kubrick çağının çok ilerisinde imkanlara sahip olmuş bir yönetmen, ne kadar sinemaya damgasını vursa da özellikle bu imkanların etkisiyle 70 ve sonrasında çektiği filmlere hep soğuk kaldım.

Bu yüzden listede olan filmlerden Strangelove diyebilirim. Lolita olsa oyum ona giderdi sanırım.

Kubrick çağının çok ilerisinde imkanlara sahip olmuş bir yönetmen, ne kadar sinemaya damgasını vursa da özellikle bu imkanların etkisiyle 70 ve sonrasında çektiği filmlere hep soğuk kaldım.

Bu yüzden listede olan filmlerden Strangelove diyebilirim. Lolita olsa oyum ona giderdi sanırım.
'Çağının ilerisinde imkanlara sahip olmanın' eleştirilebilecek ne gibi yönü olabilir? Bilakis sınır tanımaz ve yenilikçi olduğu anlamına gelmiyor mu bu durum? Demek istediğim, adamda mevcut olduğunu belirttiğin bir pozitif özelliğe negatif yönde eleştiri yapmanı anlamlandıramadım.

Dr Strangelove ve Path of Glory filmlerini henüz izlemedim. Diğer filmleri kaçar defa izlediğimi hatırlamıyorum. Ancak Clockwork Orange filmini en az 10 defa izlediğime eminim.

Tercihlerimden biri Clockwork Orange olmakla birlikte diğeri için karar vermekte zorluk çekiyorum. Full Metal Jacket, The Shining, ve 2001:A Space Odyssey filmleri arasında kaldım.

...

Bir miktar düşündükten sonra tercihte bulunacağım..

Edit: Full Metal Jacket’ta karar kıldım. Ancak bu yargı diğer filmlerin daha az değerli olduğu anlamına gelmemekte.
Path of Glory müthiş bir film Clockwork Orange'la beraber en iyi filmi bence.En yakın zamanda izlemen dileğiyle :)

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık