Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Spor/Yeme/Uyku

@alpos adam günlük nasıl o kadar kalori alsın. Çok çok zor temiz beslenmeyle o kadar almak.
Savaş Cebeci'nin bulk beslenme programı var, çoğu insan faydasını gördü. Bunu deneyebilirsin, spor salonuna yazıl birde.
İlgili linkler.
http://www.fitnessbilim.com/forum/hacim-kazanmak/457-bulking-beslenme-programisavas-cebeci.html
[video=youtube;jo2_wzGgZgI]https://www.youtube.com/watch?v=jo2_wzGgZgI[/video]
[video=youtube;jUHXSN4CIp0]https://www.youtube.com/watch?v=jUHXSN4CIp0[/video]
Son yazdığını şimdi gördüm, spor salonun da çalış. Ağırlık idmanlarını yap, attığım linklerdeki bilgiler deki gibi beslenir bir de idmanları yaparsan güzel sonuçlar alırsın.
Ayrıca videolardaki suplementleri kullanmana gerek yok şimdilik.

Roronoa Zoro

Arkadaşlar beslenme işinin mideyi doyurmanın değil kalorinin önemli olduğunu anladım peki spor olarak ağırlık altına felan girmem gerekir mi yoksa kendi vücut ağırlığımla yapabileceğim uygun çalışmalar var mı?
Skinny boy olmak istiyorsan kendi ağırlığında çalış. Kardiyo yapmış olursun. Ha ben kaslarımı şişireceğim diyorsan ağırlık şart.

Günde 6k kalori naptın la sen? Adam yeni başlamış, 65 kilo bir arkadaş. Sonra niye kardiyak arrest.
Yüzde 40 yağ yüzde 40 karobonhidrat yüzde 20 protein olsun aldığın besinin. Ağırlığının 2 katından fazla gram protein alırsan zaten depolayacaksan yağ olarak depolar onu vücudun.
186 boyu 65 kilo olan adam zaten 3k harcar 1 günde ve büyük ihtimalle o kiloda olmasının sebebi sindirim sisteminde ya da metabolizmik bir rahatsızlığı vardır ya da yoğun bir tempoda da çalışıyordur. Sporcu olmam gerekiyor diyor antremanları vardır. En kötü 4 k alması lazım tavsiyem 5-6k. Tabi ki bir diyetisyene gitsen daha iyi görmeden bilemeyiz hiç bir şeyi. Kan tahlili yaptırırlar. Şekerine kolestrolüne ve tiroidine bakarak düzgün bir tablo çıkartırlar.

Roronoa Zoro

186 boyu 65 kilo olan adam zaten 3k harcar 1 günde ve büyük ihtimalle o kiloda olmasının sebebi sindirim sisteminde ya da metabolizmik bir rahatsızlığı vardır ya da yoğun bir tempoda da çalışıyordur. Sporcu olmam gerekiyor diyor antremanları vardır. En kötü 4 k alması lazım tavsiyem 5-6k. Tabi ki bir diyetisyene gitsen daha iyi görmeden bilemeyiz hiç bir şeyi. Kan tahlili yaptırırlar. Şekerine kolestrolüne ve tiroidine bakarak düzgün bir tablo çıkartırlar.
186 boyunda 65 kilo bir birek 3 k yakmaz anormalitesi yoksa. 65 kilo adam nasıl 3k yaksın la? :D Diyeceksin ki boy;
Ben 1.87 boyunda 91 kiloyum. 16-17 gün önce 93 kiloydum. Protein-yağ diyetince girdim karbonhidratları kesip; günlük 2k kalori alıyorum ve 16-17 günde anca iki kilo verdim: Benden yaklaşık 25 kilogram düşük ve 1 santim kısa, büyük ihtimalle spor hayatı olmayan bir insan nasıl benden çok yakar la? Tamam yağlı olabilirim ama büyük oranda kas da mevcut.
Çok yanlış yönlendiriyorsun çocuğu, zarar vereceksin garibana. 5k dile kolay!

Roronoa Zoro

http://www.kalori.biz/gunluk-kalori-ihtiyaci-hesabi.html şimdi internette gezerken buldum kardeşim yaz burdan değerlerini hemen hemen doğruya yakın sonuçlar veriyor gibi gözüküyor biraz bilgi sahibi olursun ama kesinlikle " Diyetisyene" git.
Yolladığın siteye göre 2.7k çıkıyor kilosunu koruması gereken kalori. Sen çocuğa en az 5k al diyorsun, günlük ekstradan 2.3 k kalori...69k kalori eder bu, aylık yaklaşık 9 kilo. Hadi hard core çalıştı diyelim 7 kilo. Herhangi bir diyetiysen vücut geliştirmeyle uğraşan bir çocuğa bunu desin dişimi kırarım.

186 boyunda 65 kilo bir birek 3 k yakmaz anormalitesi yoksa. 65 kilo adam nasıl 3k yaksın la? :D Diyeceksin ki boy;
Ben 1.87 boyunda 91 kiloyum. 16-17 gün önce 93 kiloydum. Protein-yağ diyetince girdim karbonhidratları kesip; günlük 2k kalori alıyorum ve 16-17 günde anca iki kilo verdim: Benden yaklaşık 25 kilogram düşük ve 1 santim kısa, büyük ihtimalle spor hayatı olmayan bir insan nasıl benden çok yakar la? Tamam yağlı olabilirim ama büyük oranda kas da mevcut.
Çok yanlış yönlendiriyorsun çocuğu, zarar vereceksin garibana. 5k dile kolay!
Bize geçen sene fizyoda hoca bunları anlatırken 1.80 boyunda 75 kilo adamın gün boyu oturarak 2 k kalori harcadığını söylediğini gayet net hatırlıyorum :) Vardır internette deminden bir şey paylaştım oraya yaz değerleri ortalama bir sonuç gelir. Belki de yanlış biliyorumdur hiç kafa yormadım ama böyle olması gerek diye hatırlıyorum. Birde adam işim gereği böyle olması lazım deyince hareketlidir diye düşünüyorum 3k harcaması lazım. Bu adam böyle demiş diye hemen de yapmaz zaten :) Benim bilgim bu yönde diyetisyene gitmek çok daha mantıklı.

Roronoa Zoro

Bize geçen sene fizyoda hoca bunları anlatırken 1.80 boyunda 75 kilo adamın gün boyu oturarak 2 k kalori harcadığını söylediğini gayet net hatırlıyorum :) Vardır internette deminden bir şey paylaştım oraya yaz değerleri ortalama bir sonuç gelir. Belki de yanlış biliyorumdur hiç kafa yormadım ama böyle olması gerek diye hatırlıyorum. Birde adam işim gereği böyle olması lazım deyince hareketlidir diye düşünüyorum 3k harcaması lazım. Bu adam böyle demiş diye hemen de yapmaz zaten :) Benim bilgim bu yönde diyetisyene gitmek çok daha mantıklı.
Vücut gün içinde en çok enerjiyi yaşamak için yakar zaten. Günlük ekstradan 8 saat orta tempoda koşarsa 1.5k daha yakar maksimum o değerlerde bir insan. Emin olmadığın şeyler hakkında gidip çocuğa ciddi anlamda zarar verebilecek şeyleri nasıl bu kadar rahat söyleyebiliyorsun anlamıyorum. Michael Phelps dediğimiz adam günde 8k kalori alıyormuş.

Vücut gün içinde en çok enerjiyi yaşamak için yakar zaten. Günlük ekstradan 8 saat orta tempoda koşarsa 1.5k daha yakar maksimum o değerlerde bir insan. Emin olmadığın şeyler hakkında gidip çocuğa ciddi anlamda zarar verebilecek şeyleri nasıl bu kadar rahat söyleyebiliyorsun anlamıyorum. Michael Phelps dediğimiz adam günde 8k kalori alıyormuş.
Şimdi denedim programı yanlış bilgi falan vermiyorum. Hareketli bir işte çalıştığını ve haftada 2 kilo almak isterse yapması gerekenleri söyledim. Programda da denedim benle hem fikir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık